Gün Işığı Hakkında

SartliTahliye

Yeni üye
Selam millet
Nasılsınız iyisinizdir inş

Bu gün ışıkları kadar iyi birşey yok deniliyor
Benimde maddi durumum kısıtlı olduğundan

Torch led düşünüyorum cob ledde alabilirim
Fakat gün ışığı torch led
Cob ledi tokatlarmı
Tabiki vparscprctra gibi olamaz
Fakat mesela 50Tlden 10 gün ışığı torch led alsam
500tl yapıyor
Onun yerine o fiyat aralığında cob ledmi iş görür yoksa torch ledmi

Şimdiden teşekkür ederim bol hasatlar

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Selam millet
Nasılsınız iyisinizdir inş

Bu gün ışıkları kadar iyi birşey yok deniliyor
Benimde maddi durumum kısıtlı olduğundan

Torch led düşünüyorum cob ledde alabilirim
Fakat gün ışığı torch led
Cob ledi tokatlarmı
Tabiki vparscprctra gibi olamaz
Fakat mesela 50Tlden 10 gün ışığı torch led alsam
500tl yapıyor
Onun yerine o fiyat aralığında cob ledmi iş görür yoksa torch ledmi

Şimdiden teşekkür ederim bol hasatlar
Torch led i gun isigi olarak degil beyaz ve sari olarak al dostum. Cob yapacakasanda aliexpress den fullspectrum led alip kendin yapmani tavsiye ederim. 4de1 fiyatina mâl edersin.

Sömekoow

Yeni üye
Torch led i gun isigi olarak degil beyaz ve sari olarak al dostum. Cob yapacakasanda aliexpress den fullspectrum led alip kendin yapmani tavsiye ederim. 4de1 fiyatina mâl edersin.
Neden Beyaz ve sarı merakımdan doaruyum ben şimdi çiçeklenmeye girecek bitkilerin full sarı ışık yaptım mesela Beyaz ışığımda var ama eklemedim

SartliTahliye

Yeni üye
Neden Beyaz ve sarı merakımdan doaruyum ben şimdi çiçeklenmeye girecek bitkilerin full sarı ışık yaptım mesela Beyaz ışığımda var ama eklemedim
Bende bunu merak ediyorum gün ışığı değilde sarı diyor arkadaş 40K lümeni 10 tane torch ledde yapıcam 5-5 şeklinde ya büyümede beyazlar açık olsa lümen yetmez diğerleri kapalı olucak bu şekilde ya sarı full alicam yada beyaz

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Bende bunu merak ediyorum gün ışığı değilde sarı diyor arkadaş 40K lümeni 10 tane torch ledde yapıcam 5-5 şeklinde ya büyümede beyazlar açık olsa lümen yetmez diğerleri kapalı olucak bu şekilde ya sarı full alicam yada beyaz
@Sömekoow @SartliTahliye

Kankalar bitki yapisi geregi Veg doneminin ilk aylarinda Beyaz isik , veg sonlarina dogru beyaz sari , bloom basinda sari , hasata dogru yani bloom sonlarinda full spectrum ister. Dogada güneş de tüm degerler mevcut oldugu icin bitki kendisine lazim olani secer digerlerini almaz fakat bizim grow ortamimizda biz en kisa surede en verimli hasati almak istedigimizden direkt sonuc odakli gidiyoruz. En bastan hasata kadar verecegimiz isiklarda var tabi QB gibi ama bizim amacimiz tasarrufsa ki torch a yoneldiysek sebep budur o zaman lazim olani lazim oldugunda vermeliyiz. Bunuda en verimli su sekilde yapariz. Ornegim elimizde photo bi bitki var. Bitki basina
Veg 1. Ay 50w torch led beyaz
Veg2. Ay 50w torch led beyaz , 50w torch led sari
Bloom 1. Ay 50w Torch led Sari 2 adet (beyaz iptal.)
Bloom 2. Ay 50w full spectrum , 50w torch led sari.

En hesapli isik sistemi budur kankalar. Ha paraniz varsa bukadar ugrasa gerek yok samsung qb alin arkanjza bakmayin. Ama min masraf , max hasat diyorsaniz receteniz yukarda. Bol hasatlar.

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Bloomda sari olsun kanka ama yine de kirmizi isik da ister bitki. Bitki basina 50w fullspectrum verirsen bunu sömek olarak geri alirsin. Sadece sari torch la hasat miktarini etkilersin.Bloom donemi basinda sari yanina beyaz koyanda var ama genelde sari yeterli deniyor.(fullspectrum haric)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    ***** * ***** hahahaha* ***** *** **** ** hahahaha********** ******** hahahaha* **** ********** ***** hahahaha *** ******** * *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** ********* ***** ***** **** **** ****
  • O obeb:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** *********
  • NE0 NE0:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha ****** **** ******* **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** ***** ******** **** **** ** hahahaha** *
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • NE0 NE0:
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** * ********** ******** ***** ********* *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    ****** **** ******* **** ********* ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
    ***** ***** ********* *** ** hahahaha ** ****** **** ***** **** *** ******** hahahaha ***** ** ***** **** ***** ******* ******* ****** hahahaha** ******* ********* ** *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
  • O obeb:
    ***** ***** *** *** ******* *** * ******* ********** hahahaha** **** ****** ********
    ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
  • K Kamacı6161:
    ******* ******** ***** ********* **** **** ********* *** *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******* ********* **** ***** ********* hahahaha** ******** ***** ********* **** **** ********* *** *
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: *********