Güvenlik tavsiyeleri

rapublik

Yeni üye
Kankalarım selam.
Geçen kafam yuksekken aklima şöyle bir fikir geldi. Siz, dostlarimin vizyonuna ihtiyacım var.

Hani olmaz da diyelim ki bir şekilde amcalar kapiniza dikildi. Hepimizin ortak tribi bu.

Plan ne? Ne yapacaksiniz? 

1- Erken uyarı sistemi.
Sese karşı hassas olmalıyız. Kulaklıkla müzik, film, oyun bizi tehlikeye sokabilir. Buna şöyle bir çözüm önerim var.
Xioami'nin hareket sensoru var. Kapıda hareket olunca yanardönerli ışık saciyor. Yasadiginiz alanlara(yatak odasi, mutfak hatta wc vs.) bundan koyup, zaman kazanacağız.

Peki kazandığımız zamanı nasil değerlendireceğiz?
2- Kızlardan kurtulacagiz.
Helyum gazı tüpleri var. 100-200₺ arasında. O tüplerden bi  tane alıp bitki sayiniza göre balon alıp, bunlari misina (veya plastik kelepce) gibi seylerle birbirine bağlayıp kizlarin beline gevsek şekilde bağlıyoruz. 1 balon yaklaşık 14gr ağırlık taşıyor. Hesabi basit. Saksi ve toprak agirligini toplam agirliktan çıkarın bitki agirligina ulaşırsınız. (Toplam-saksi-toprak=bitki) Coco kullanmak daha avantajlı.

Acil bir durumda önceden birbirine bagladigimiz sönük balonlari helyum tüpüyle fis fis şişirip kizin belindeki düğümü sıkıp, balonlarla camdan(ya da balkondan) gokyuzune gönderiyoruz. Bir kaç tatbikat, yöntemi gelistirmenize yardimci olur.

Balonların menzili dikeyde 30, ortalama 10km  civari. Helyum, havadan daha hafif oldugu için atmosferin sonuna kadar gidebiliyor. Balonun sönmesi de helyum gazının zamanla incecik balon plastiğinden sizmasiyla gerceklesiyor. Yani 24 saat civari..

Peki kabini aleti edevati ne yapacağız? Ben fasulye de yetistiriyorum, kabinin dışında odada, minik bir yoğurt kabinda bir kaç kök.  Eğer odanizin penceresine bakan kamera falan yoksa gönderdiğinizi ispatlamalari çok olası görünmüyor. 

Ben 1 kök yetiştirdiğim icin daha kolay gibi. Bu senaryo kapıyı kırdıkları senaryo. Olur da benim acmami beklerlerse çok beklerler zaten..

Not: bu plan zemindeki evler icin sikinti, etrafiniz sarilabilir(csi esencılıs sanki mk)
Not2: bir de telefonunuzu şifreleyin, normal şifreden bahsetmiyorum, hafizayi sifreleyin(ayarlar>guvenlik). Keza pcde de c: diskinde bitlocker kullanın. Hiçbir sekilde adli islem yapamiyorlar sifreyi kiramadiklari için. (Gerci gecen hafta abd'de esrar yakalatan biri şifresini unuttugunu söylediği icin 6 ay ceza aldi ^-^)
Not3: gerçekten işsizim
kaygilanmayinca rahatsız hissediyorum mk. :)

Tespitlerinizi bekliyorum. 

https://www.hepsiburada.com/beysus-helyum-tupu-p-HBV000008HSWN

http://s.aliexpress.com/neEfI7RV

GETT?NG CLOSER

Yeni üye
kanka buna en iyi çözüm fazla tribe girmemek, eğer gelirlersede yapacak birşey yok deyip ters kelepçe çıkacaksın evden

SuperSkunk

Yeni üye
Açıkcası evinde 1-2 kök bitki yetiştiriyorsan ve satıcılık yapmıyorsan baskın yemen çok zor yanı anca bilen biri ihbar etmesi gerekir seni. Eğer olaki tek kökle yakalandın hapis cezası alacağını sanmıyorum en fazla denetim alırsın diye düşünüyorum. Yani kimseye söylemeden kendi başına hallediyorsan işini merak etme bir şey olmaz.

rapublik

Yeni üye
Kankalar göçmenlik başvurusu yapacagim. Sicilim temiz olmali.  Teslimiyet de karakterime uymuyor. Escobar'in yasadigi bir dunyada  tek kökten gote gelmek zoruma gider

Sağa sola salca yapmayan, zarar vermeyen her türlü tribe varim. Hatta çözüme iten tripler hoşuma gidiyor. 

Evet mesele top secret ama geçen burada biri yanlış eve baskın ihtimalinden bahsetmişti. Çıkış noktam bu oldu. 

Bol dumanlar

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka eğer evde yapıyorsanız bu işi en garanti iş eldeki bitkilerden kimsenin haberinin olmaması yoksa ihbar felan olmadığı sürece veya torba tutulmadığı sürece mümkünatı yok amcalar gelip evinize bakmaz

em25car

Yeni üye
dostum kendini bu kadar niye tiribe sokuyorsun  torbacılık yapmadığın sürece ve kimseye söylemediğin sürece sana kimse gelip te evde bitki besliyorsun veya basın olmaz

erdemli83

Yeni üye
Cvp: Güvenlik tavsiyeleri

Hiç öyle bir tribim yok kanka amcalar gelirse yapacağım şey direk içeriye alıp grow odasını onlara göstermek ve bunları ben içiyorum demek olur

Ü

Üye silindi 2874

Guest
aynen cok fazla tribe girmeye gerekde yok....isteseler amcalar şu anda şu dakika senin şu yazdığın yorumdan bu siteden hepimizi alırlar...Yerlerimiz adreslerimiz herşey adamların sistemlerinde kayıtlı zaten...amaa memleketde bu kadar sorun varken ve kimyasallar ortada dolaşıp gençler ölüyorken senin benim içtiğim 2 3 kök cigarayla ilgilenmezler ... Onların işi büyük vurgunlarda..O yüzden bu konuyu sil bence....rahat rahat takıl:)

lebowski

Yeni üye
Zaten evi basma durumuna gelmişlerse emin ol ellerinde pek çok kanıt vardır..Kimse kimsenin evini tahmin yürüterek basamaz..(türkiye bile olsa)sen nasılki yakalanmamak için bin türlü plan yapıyorsan,amcalarımızın da o planları yakalamak için var..Sen tabiki yinede önlemini al (çok güveniyorum diyip eşe dosta söyleme,ilerde onlarlada küsebilirsin bunu unutma)Ben ispiyonlama'nın kişiye en yakın taraflardan geldiğini düşünüyorum..Sevgilime aşığım çok seviyorum diyip özelinizi açarsanız eski sevgiliniz olduğunuzda canınıza okumasın.(yaşanmıştır)en güzel önlem,ikram ettiğinde bile torbacının malı demen..iyi günlerr.

Adobe123

Yeni üye
Uyusturucu taciriyle ugrasiyor adam kendi kendine ekip bicenle ugrassa butce yetmez zaten. Isteseler onunu keserler ama ozamanda bozai seker falan patliyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****