Gariban Grow Room V1.0

mcmurphy

Yeni üye
Sonunda ben de kendi yetiştirme odamı kurmuş bulunmaktayım.

Kabin tahta iskeletten yapıldı ve panda ile kaplandı.
Işık 400w Mh ve HPS
Toprak köyden gelen katı gübreli bahçe toprağı :)
Genetik Super Lemon Haze Auto (16 Ağustos Tohumun toprağa alınış tarihi)
Simbo Buhar Makinesi
Co2 için maya su ve şeker solüsyonu.
USB ile çalışan Fan

Şuan her şey iyi gidiyor gibi, sıcaklık dışında bir problemim yok.
Koca vantilatör çalıştırdım 1 derece düşmedi. Max 33ü gördüm MH çalışırken. Çalışmazken 27 derece.
Bir an önce kış gelsin havalar soğusun, tek temennim bu. Tek çözüm cooltube ve mobil klima sanırım.

Bi hafta içinde TaNg'ın auto takvimini uygulamaya başlayacağım.
Sensi bloom A-B, carboload ve overdrive alacağım ilk etapta.
Çimlenmesini beklediğim 3 auto genetiğim daha var, onlara da bu çizelgeyi uygulayacağım.
Daha sonra bekleyen 3 tane dişi genetiğim var. Onlarla da güzel şeyler yapacağız inşallah.
Yukarıda yazdığım gübrelere ek olarak neler almam gerektiğine tam emin olamıyorum.
3ü de çiçeklenme gübresi ve dişi genetiklerde grow için hangi gübreleri eklemeliyim kararsızım.

Öğrendiklerimin neredeyse tamamını bu forum sayesinde öğrendim.
Bütün öneri görüş ve düşüncelere açığım.

Hepinize çok teşekkürler.

https://imgur.com/a/yYRkCq3

Öncelikle hayırlı olsun bro. O kadarlık bitkiye mh yakma dostum bir kaç cfl ampulün var ise ilk 2-3 hafta onu kullanman daha iyi olur biraz daha büyüdügü zaman mh'a geçmek iyidir. Zaten deneme-yanılma yoluyla öğreneceksın çoğu şeyi growunda başarılar :)

Gayet güzel bi setup. Hasatın bol olsun moruk. 
Bitkine vakti gelince lst eğitimi ver bence, böylelikle boy sorunun olmaz, alanı ve ışığı daha verimli kullanır, ve hasatını arttırırsın.

Eline koluna sağlık kabin ölçü ve maliyetini de paylaşırsan düşünen arkadaşlara daha fazla yardımcı olursun, benim dikkati mi çeken durum saksın sulamalarda duruma göre su taşırırız saksının altından gübrelerin oluşturduğu kalıntı tuzları uzaklaştırmak için ama sen karton ve tahta kullanmışsın sanırım bu pek sağlıklı değil olmaz demiyorum ama bence olmamalı aklında bulunsun gübre için önce bütçe belirle kafanda sonrasında o bütçeye uygun ürün seç çok fazla seçenek çıkmayacaktır zaten iyi forumlar güncellemeleri bekliyoruz.

mcmurphy

Yeni üye
Cvp: Gariban Grow Room V1.0

jackHerrer' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun bro. O kadarlık bitkiye mh yakma dostum bir kaç cfl ampulün var ise ilk 2-3 hafta onu kullanman daha iyi olur biraz daha büyüdügü zaman mh'a geçmek iyidir. Zaten deneme-yanılma yoluyla öğreneceksın çoğu şeyi growunda başarılar :)

Teşekkür ederim dostum. Yorumunu okuduktan sonra MH ile CLFyi değiştirmeye gittim. Kızım dedi ki, şşşşş sakın değiştirme baba. Bak görüyorsun ne kadar büyüdüm :) ilk growum olduğu için neredeyse yarım saatte bir bakıyorum ısı nem vs. Hakikatten MH farkını gördüm ya da 400w MH farkı diyelim :)  
İyi dileklerin için çok teşekkürler

Hunlu' Alıntı:
Gayet güzel bi setup. Hasatın bol olsun moruk. 
Bitkine vakti gelince lst eğitimi ver bence, böylelikle boy sorunun olmaz, alanı ve ışığı daha verimli kullanır, ve hasatını arttırırsın.

Lst hakkında izlemediğim video okumadığım tutorial makale kalmadı diyebilirim :)  Vakti gelince yapıcam insallah. Boyu çok sorun etmiyorum. 1.60 kabin boyum var bence yeterli olacaktır. 
Işığım 400w ama eğitimlerle bu ışığı 4 bitki için yeterli hale getireceğim eğitimlerle, tabi sizlerin de desteğiyle.

EvdekiMizah' Alıntı:
Eline koluna sağlık kabin ölçü ve maliyetini de paylaşırsan düşünen arkadaşlara daha fazla yardımcı olursun, benim dikkati mi çeken durum saksın sulamalarda duruma göre su taşırırız saksının altından gübrelerin oluşturduğu kalıntı tuzları uzaklaştırmak için ama sen karton ve tahta kullanmışsın sanırım bu pek sağlıklı değil olmaz demiyorum ama bence olmamalı aklında bulunsun gübre için önce bütçe belirle kafanda sonrasında o bütçeye uygun ürün seç çok fazla seçenek çıkmayacaktır zaten iyi forumlar güncellemeleri bekliyoruz.

Maliyetim sıfıra yakın üstad. Tahtalar inşaat gezerek fazla olan malzemelerden, beyaz reflektör görebi gören malzeme de yine inşaatların önündeki reklam panolarından, dış kaplamalar da yine fazla karonlardan yapıldı. Ekstra vida ve çivi parası verdim sadece. Sulamalarımda banyoya alıyorum. Hesapladım 15 lt toprağım var. 5 lt olarak bi gübresiz sulama yaptım. Saksının altından akan aktı. Kalan sağlar bizim :) gübre bütçem TaNg’ın çizelgeye göre 500tl falan. 1000e kadar çıkabilirim çünkü 3 tane de dişi genetiğim var. Onlara da gözüm gibi bakmak istiyorum. Her kelimeniz her cümleniz benim için değerli teşekkür ediyorum

Az bir bütçe değil AN ürünlerine bakabilirsin tabi sen bilirsin doğru kullanımda hepsi işini yapacaklardır birde sorun değil ama aklında bulunsun havada ki CO2 miktarı bitkinin fotosentez yapımı için yeterlidir ama sen bitkiye 600w fazlası ışık verdiğinde fotosentezi en üst düzeyde tutacağından CO2 takviyesine ihtiyaç duyuyor bitki CO2 ekleyeyim hasatım artsın deme ama o boyutta bir zararı da olmaz havada eksiği varsa senin karışımından telafi eder takipteyim bakalım neler olucak hadi hayırlısı şimdiden bol keyifler iyi forumlar.

Ü

Üye silindi 7637

Guest

Kanka guzel olmus kabinin begendim ilk yaprak attigi zaman ne kadar su verdin bitki ufakya hani cok su vermek zararli olabilir, bi de mh lambanin zararini gordun mu ilk basta kullanarak bende de ondan var

Kanka bu arada bitki ilr isik mesafesi ne kadar senin ve ne kadar olmali ???

sokaklar

Yeni üye

kanka öncelikle hasatın bol olsun. bazı detaylar çok dikkatimi çekti güzel bi' deneyim olacağına inanıyorum. umarım bu işlevi başından sonuna kadar bura da paylaşırsın. hasatın nasıl bi' yol izleyeceğini merak ediyorum.

mcmurphy

Yeni üye

desert101' Alıntı:
Kanka guzel olmus kabinin begendim ilk yaprak attigi zaman ne kadar su verdin bitki ufakya hani cok su vermek zararli olabilir, bi de mh lambanin zararini gordun mu ilk basta kullanarak bende de ondan var

Kanka bu arada bitki ilr isik mesafesi ne kadar senin ve ne kadar olmali ???

teşekkür ederim, 4 yaprak çıkana kadar kağıt bardakta hafif nemli toprakta bekledi, sonra toprağa aldım. 
MH'ın gelişimde çok faydasını görüyorum her yarım saatte bir büyüyor sanki enteresan :)
MH'ın tek eksi yönü sıcaklık ve fatura.
Normalde bitki ışık mesafesi MH ve HPS'de 40cm öneriyorlar ama sıcaklığı düşürebilirsen tabi, benim şuan 60-70 cm falan mesafe var.

sokaklar' Alıntı:
kanka öncelikle hasatın bol olsun. bazı detaylar çok dikkatimi çekti güzel bi' deneyim olacağına inanıyorum. umarım bu işlevi başından sonuna kadar bura da paylaşırsın. hasatın nasıl bi' yol izleyeceğini merak ediyorum.

teşekkür ederim dostum elimden geldiğince gelişimi burada paylaşmaya çalışacağım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • R RainGrow:
    ******** *** **** hahahaha**** ** hahahaha** ***** ****** ****** ****** **** ******** ****** ***** ********** ******** ******* ** ** ** *** ********* ***** ********* **** *** ***** *** ***
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha **** ***** ******** **** hahahaha* ******** ******** hahahaha*** **** hahahaha ****** ******* ******** ********** ***** ***** ********* ******** *** **** hahahaha**** ** hahahaha** ***** ****** ****** ****** **** ******** ****** ***** ********** ******** ******* ** ** ** *** ********* ***** ********* **** *** ***** *** ***
  • içiciadam içiciadam:
  • R RainGrow:
    **** hahahaha ****** ** ***** hahahaha **** ***** ******** **** hahahaha* ******** ******** hahahaha*** **** hahahaha ****** ******* ******** ********** ***** ***** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** ** **** hahahaha ****** **
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** ** **
    +1
  • 420x 420x:
    **
  • R RainGrow:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **
    +1
  • T thescq:
    hahahaha*** ****** ** ******** **** hahahaha* ******** ****** ******* **** ****** ******* ***** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +2
  • R RainGrow:
    ********** ****** ***** **** ****** ******* ***** **** ***** * * ********* **** ******** ** ***** **** ******* ** ****** *** ***** hahahaha** ***** ****** ********* ******* **** *** ******* ** ******** *** ***** ******* ******* ***** *** **
  • T thescq:
    ********** ***** ********** ********* ***** hahahaha ***** ****** ********* **** **
  • R RainGrow:
    **** ********* ****** ******** *** ***** ** ******** *** hahahaha ******** ***** hahahaha** ******* ****** ***** **
    +1
  • T thescq:
    ******* *** hahahaha* ** **** hahahahahahahaha
  • T thescq:
    *** ****** ******* ******* ******** **** *** ******** hahahaha****
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** **** **** ***** ******* hahahaha
    *** ********* ******** ******** ***** hahahaha**
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ********* ******** ******** ***** hahahaha**