Geceleri bitkiyi sıcak tutmak

Sa kankalar.
Bulunduğum bölgede hava sıcaklıkları ortalama günlük 18C° gündüz, 8C° gece
Araştırmalarım sonucunda havanın 12C°,13C° altına düşmesi bitkiye zarar verebiliyor hatta öldürebiliyormuş
Outdoor Ekim için genc fideleri geceleri sıcak tutmak için hangi yöntemler uygulanabilir,
var mıdır yaratıcı düşünceleriniz ?

s1rtlan

Kıdemli Üye
kankacım 15 20 günü evin de geçir. dışarda ölür. dışarı aldıktan sonra kafalarına 5lt kova geçir içine delikler aç oldu bitti. gündüzleri kafalarında ki kovayı kaldırma nem artsın. baktın ki kuvvetli oldu bitki çıkar kovaları sıkıntı olmaz. ölmez kanka bitki ben 6 dereceleri gördüm. ama gelişmez. gelişimi yavaşlar. aklında olsun. yavru bebek direk bahçeye koyulmaz.

kankacım 15 20 günü evin de geçir. dışarda ölür. dışarı aldıktan sonra kafalarına 5lt kova geçir içine delikler aç oldu bitti. gündüzleri kafalarında ki kovayı kaldırma nem artsın. baktın ki kuvvetli oldu bitki çıkar kovaları sıkıntı olmaz. ölmez kanka bitki ben 6 dereceleri gördüm. ama gelişmez. gelişimi yavaşlar. aklında olsun. yavru bebek direk bahçeye koyulmaz.
Kankam öncelikle cevabın için teşekkürler ama dediğin gibi evde tutma durumum yok maalesef, o yüzden farklı yaratıcı fikirlere ihtiyacım var.

Üzerine pet geçirme işlemini bende yapıyorum, bu durum sera etkisi yaratıp sıcaklığı birkaç °C arttırır mı onu merak ediyorum, diğer merak ettiğim konuda genç fide en düşük kaç °C ye kadar tolere edebilir ?

s1rtlan

Kıdemli Üye
kankacım bitkiyi kolayına öldüremezsin ama odanda bir yere koy az büyüsün o yoksa sıkıntı olur sana ya. 10 derecenin altına düşmesin yeter kanka gelişimi yavaşlar ama ölmez.

Berzan

Kıdemli Üye
Bende eve katmadım 2 tane auto bitki vardı havalar serin tabiki yoğurt kabı var 5 kilo onun içine kat karton bardakta üstüne sitrejle sitrejide lastikle sabitle 2 lastiği bağla birine oluyor üstüne delik aç koy güneş bir yere 5 günde yavaşlama da olmuyor nemde yapıyor ısıda oluyor 6 derecede yaptım ben sağlıklı büyüyor şimdi foto atmasını bilmiyorum yoksa atardım sanada

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Sa kankalar.
Bulunduğum bölgede hava sıcaklıkları ortalama günlük 18C° gündüz, 8C° gece
Araştırmalarım sonucunda havanın 12C°,13C° altına düşmesi bitkiye zarar verebiliyor hatta öldürebiliyormuş
Outdoor Ekim için genc fideleri geceleri sıcak tutmak için hangi yöntemler uygulanabilir,
var mıdır yaratıcı düşünceleriniz ?
Kanka bu dediğini yapabilmen için ufak bir sera kurman gerekiyor internetten araştırabilirsin outdoor da sıcaklığı ve nemi ayarlamak zor bir iş en azından bana öyle gibi geliyor. Konuyu takip ediyorum merak ettim nasıl fikirler çıkacak.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **