Gelişim Durdu

cokorama

Üye
kanka hergün vermeseydin keske bu hatayı ben de yapmıştım. parmagımı sokarım üstü kuru olur genelde fakat altı da kuruysa veririm, kabin sıcaksa hızlı kuruyor 2 gunde bir veriyorum genelde ama degilse gec kuruyor parmak sokup bak

Mgod

Yeni üye
bak ne yap bilion mu kanka 2 3 litrelik saksilar var sakin pet siseden falan yapma al onlardan topraginin icerigini bilmiyoruz topragin torfu cok az markasi bilindik degil sanirim dedigim saksilara gecir bide kullandigin topragin ne oldugunu yaz
öncelikle merhaba hevesin kırılmasın kanka ama daha çok infoya ihtiyaç var.
kullandığın toprak gübre kullandıysan hangi gübre kullanmamışındır inşallah kök güçlendirici hariç
2 yemek kaşığı sudan olacağını düşünmüyorum ben kanka
Kankalar https://ibb.co/D5MKvvt toprak bu iki tanesini saksıya geçirdim kötü olanlardan köklerine baktım çürüme yok gayet beyaz üstündeki nemli topraktan arındırdım ve yeni saksıya geçirdim yanlış hiçbir şey yaptığımı düşünmüyorum tohumun sıkıntılı olacağı geliyor aklıma yoksa nem 80 ısı 27 pH 6.50 daha ne olsun

Mgod

Yeni üye
kanka hergün vermeseydin keske bu hatayı ben de yapmıştım. parmagımı sokarım üstü kuru olur genelde fakat altı da kuruysa veririm, kabin sıcaksa hızlı kuruyor 2 gunde bir veriyorum genelde ama degilse gec kuruyor parmak sokup bak
Kanka sorma ya toprak da suyu tutan bi toprakmış üstüne aldanıp dayandım suya şimdi beklemekten başka bişey yapamıyorum

Herkes birşeyler yazmış ama bence sorun sirkeli suyla ph ayarlamaya çalışman. Ph down al birtane 100 lira felan alt tarafı hatta içinde azot katkılı. Neyse bide 50 ml şırınga al 3 günde bir büyüyene kadar böyle devam et. Sirkeli su sıkıntılı iş kardeş.

Melez

Müptezel
Herkes birşeyler yazmış ama bence sorun sirkeli suyla ph ayarlamaya çalışman. Ph down al birtane 100 lira felan alt tarafı hatta içinde azot katkılı. Neyse bide 50 ml şırınga al 3 günde bir büyüyene kadar böyle devam et. Sirkeli su sıkıntılı iş kardeş.
nalaka dost bircok ustanin bile onerisi daha bugune kadar sirkeli suyla phi dogru ayarlayipta sorun yasayani gormedm

nalaka dost bircok ustanin bile onerisi daha bugune kadar sirkeli suyla phi dogru ayarlayipta sorun yasayani gormedm
Forumdaki konuların hemen hemen hepsini okumusumdur. Yorumlarada bakarım genelde ama sirkeli suyu kullanan fazla görmedim dostum. Kendini garantiye alman için nacizane görüşüm. Yazık günah yoksa o kadar emek zaman para.

Mgod

Yeni üye
Forumdaki konuların hemen hemen hepsini okumusumdur. Yorumlarada bakarım genelde ama sirkeli suyu kullanan fazla görmedim dostum. Kendini garantiye alman için nacizane görüşüm. Yazık günah yoksa o kadar emek zaman para.
Kanka bi link var mı pH down, ben aldım bi tane bitkiyi kötü etkiledi sirkeye geçtim

Benim geçen seneki bitkilerimde aynı böyle olmuştu.kanka yapacağın şey büyük saksı ayarla... ve sonra bitkini bardaktan çıkar ..olduğu gibi kabinin içine bırak ... 6-8 saat ,sonra kökleri sıkan sertleşmiş fazla topraktan kurtar.ardindan güzelce saksina yerleştir ,sadece can suyu ver toprağı üstten bastırma bir çatal yardımı ile toprağı arada karıştır ve .fan düşük ayarda toprağa vursun.1 gün sonra düzeldigini göreceksin.bende geçen sene aynı sorunu yaşadım, forumdaki arkadaşlar sağolsun kurtardılar bitkimi.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******* ****** **** ***** ** ** **** *** *** *** **** ******** ** ****** ***** ****** ********** ***
  • B biggie34_:
    **** hahahaha
  • B biggie34_:
    ** ***** ****** ******* ***** **
  • S sefilzenci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ********** ***** ******** ***** **** *** *** **** *** *** **** hahahaha*** ********** ****** ***** *** **** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **** hahahaha*** ******** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** ********* ***** **** ******* ***** **** ******
    ******** ***** ****** *** **** ******** **** ******* **** ********** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** *********
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    hahahahahahahahahahahaha*
  • S sefilzenci:
    hahahaha ******* ******* ******* hahahaha*** ******** ********** **** ********* **** ******* hahahaha*
    ****** **** ***** ******** *** ****** ********** ***** * **** ********** hahahaha*
    ***** * ****** ***** * **** ***** ***** hahahahahahahahahahahaha***
    +1
    +1
    +1
    Tommy vercetti Tommy vercetti: ****** ****** +1