GERÇEKTEN PHOTO BİR TOHUMUNUZ....

gençlik , photo olduğundan emin olduğunuz ve 20-22-24 saat aralıklarından herhangi birinde ışık açık iken çiçek pistilleri hiç attımı? asıl çiçeklenmesi 12 ye aldığınızda devam ettimi çiçeğe? (edit:gerçekten photo tohumunuzdan bahsediyorum lütfen anlayarak okuyun ve tecrübe ettiyseniz gerçekten yazın) saygılar
@Kanka
@higthead
@Abu Hay'OT
@MalrukLord
@koala
@Bigbut
@TohumsuzEsrar
ve tecrübe etmiş kankalar

peace

Son düzenleme:

koala

tembel hayvan
kanka basima gelmedi üzgünüm ama vegde olgunluğa gelince pistil verdigini söylüyorlar. senin icin internete bakindigimda stres yaşayıp cicege giren saçmalayan cicekler gördüm bitkinin fotografini atarsan yardimci olur yaşayan biri

matata

Yeni üye
Bu growumda benzer bir durumu yasadim kanka. 1 ocakta attim topraga 3tane. Auto diye siparis etmistim.20/4 gidiyorum.Subat 25gibi filan dedigin gibi bitanesi pistil atmaya basladi 3 5 tane.Aha dedim cicege giriyor sevindim. 2 3 hafta gecti bakiyorum hicbirinde ilerleme yok.2si bildigin veg de birinde tek tuk pistiller var.Pistil atinca da photo cikma kismini eliyorum kafamda acaba neyi yanlis yapiyorum diye delirdim evde. Bu arada burdaki dostlardan fikir aliyorum filan.. Mart 29da nolcaksa olsun dedim 12 ye bir cektim isigi bitkiler kendine geldi bir somek bir somek cadir tasti ak kabin kucuk olunca :D 2,5ay vegde tutmus olduk white widow lari :) @koala dedigi dogru bitki olgunluga erisince verebiliyormus yabanci forumlarda okumustum.Birde asiri besin eksikligi cekerse ölcek kadar,cicege girmeye calisabilir diolar ama dogrumu bilemedim net bi kaynak dayanagim yok

AwaKe4

Müptezel
Arkadaşlar bu bitkinin doğasında var sen ne kadar veg de tutarsan tut son zamanı geldiğinde bitki çiçeğe girmek isteyecektir. Eğer pistil vermeye başladıysa bu belirtilerden biri, Bu pistil görünümüne rağmen bitkiyi veg dönemde tutmaya, 12-12 periyodu isteyen bitkiye 20 saat ışık verince, bitki çiçeğe giremiyor ve kanaatimce herma vs olayları bu şekilde başlıyor. Sonuçta outdoor ekilen bitkilere kimse 12-12 ışık vermiyor. Bitki kendi durumu, güneşin geliş açısı, süresi,miktarı ve güneşin yaydığı ışığın dalga boyu gibi nedenlerden belirli bir zamanda çiçeğe giriyor. Bitkinin fotoğrafları ve durumunu bilmediğimden genel bir yorum yapıyorum fakat bence photo bitki de olsa pistil oluşumunu gördüğünde fazla zaman kaybetmeden bitkiyi 12-12 periyoduna alıp çiçeklenmesi için fırsat vermelisin.

Ü

Üye silindi 30498

Guest
Kankalar günaydın. Yabancı bir forumdan aldığım YouTube linkine uçmam sonucunda karşılaştığım manzara diğer kankalarımın yaptığı yorum ile aynı. Photo bitki, dönemi ve zamanı geldiğini belirtiyor. Tıpkı yapraklarında hangi besine ihtiyacı olduğunu söylüyor olması gibi düşünebiliriz bunu. Veg süresini buna göre ayarlamanın ise bitkimizde çiçeklenme için izleyeceğimiz yolun en iyi yöntem olduğundan da ayrıca bahsediliyor. Fakat bu sürecin en sağlıklı şekilde kendini belli etmesi için veg verdiğimiz süre içerisinde çok fazla sıkıntı ve stres, problemler vs yaşamamış olduğuna emin olmamız gerektiği de anlatılıyor. Yeni growumda veg süresini pistile göre ayarlamaya çalışacağım. Gözlemlediğim enteresan bir duyum olursa burada paylaşırım.

Bol hasatlar ve dumanlar kankalar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    hahahaha*** ******** ** **** * * **** **** ******* ****** **
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** ***** ******* hahahaha *** ** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • O obeb:
    ***** *** ** ******* ***** ** ** **** **** ****** ** ** ***** **** *********
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr: