grandaddy superlemon ak47 günlüğü ilk grow

vamonos

Üye
selam dostum bitkilerin gayet iyi görünüyo ilk deneyimine göre güzel iş çıkarmışsın fakat kabinin büyük yeterli alanın varmış, saksıları çok daha büyük tutsaymışsın 2 katı hasat alabilirdin köklere daha çok alan vererek. diğer growa tavsiyem saksıları büyütebildiğin kadar büyüt kızların ne kadar büyüdüğüne çok şaşıracaksın. bol şans.

Bee

Yeni üye
kankacım selam. hatalar yaparak öğreniyorum. bir çok yanlışım var görebildiğim. göremediğim de bir o kadar vardır. bir hasat alıp zevk için uzun uzadıya bir grow planlıyorum. tek bitki yapıp veg dönemi uzun tutup devasa bir bitki planım var gdp ile. bu iş bi bitsin notlarını toparlayıp dersime çalışayım güzel işler başarıcam diye umuyorum.

Beng-ü Bade' Alıntı:
Kanka ben sadece pazar günleri karanlık döngüdeyken kabini merak edip açıyorum içeriye gün ışığı giriyor acaba bir sorun olur mu?  Diğer günlerde hafta içi çalıştığım için kabin zifir karanlık oluyor. 

Bu arada bitkiler Harika gözüküyor en çok super lemon u merak ediyorum. Artık bir tadımlık alırım :)

kanka karanlık döngüyü bozmasan iyi edersin. zira strese giriyorlar diye çok yerde okudum. Superlemon diğerlerinin babası gibi oldu. ne kadar istersen kankacım

Beng-ü Bade

Yeni üye
Cvp: grandaddy superlemon ak47 günlüğü ilk grow

Bee' Alıntı:
kankacım selam. hatalar yaparak öğreniyorum. bir çok yanlışım var görebildiğim. göremediğim de bir o kadar vardır. bir hasat alıp zevk için uzun uzadıya bir grow planlıyorum. tek bitki yapıp veg dönemi uzun tutup devasa bir bitki planım var gdp ile. bu iş bi bitsin notlarını toparlayıp dersime çalışayım güzel işler başarıcam diye umuyorum.

Beng-ü Bade' Alıntı:
Kanka ben sadece pazar günleri karanlık döngüdeyken kabini merak edip açıyorum içeriye gün ışığı giriyor acaba bir sorun olur mu?  Diğer günlerde hafta içi çalıştığım için kabin zifir karanlık oluyor. 

Bu arada bitkiler Harika gözüküyor en çok super lemon u merak ediyorum. Artık bir tadımlık alırım :)

kanka karanlık döngüyü bozmasan iyi edersin. zira strese giriyorlar diye çok yerde okudum. Superlemon diğerlerinin babası gibi oldu. ne kadar istersen kankacım

Selam dostum, umarım bir sıkıntı yaşamam dediğim gibi bazen dayanamıyorum ve açıyorum bakmak için :) stres yaşıyordur muhtemelen ama dayanamıyorum elimde değil :)

Seninde purple haze in bende ne zaman istersen buluşuruz. 

Çok yakında California lightworks LED geliyor. Sıradaki grow u bu led ile yapacağım ve mutlaka bir grow box alacağım.

Birde son halini atsana bitkinin :)

Bee

Yeni üye

Beng-ü Bade' Alıntı:
Bee' Alıntı:

Selam dostum, umarım bir sıkıntı yaşamam dediğim gibi bazen dayanamıyorum ve açıyorum bakmak için :) stres yaşıyordur muhtemelen ama dayanamıyorum elimde değil :)

Seninde purple haze in bende ne zaman istersen buluşuruz. 

Çok yakında California lightworks LED geliyor. Sıradaki grow u bu led ile yapacağım ve mutlaka bir grow box alacağım.

Birde son halini atsana bitkinin :)

Kankacım selam. Birkaç gündür giremiyorum. Ufak bir iş geldi ona saldırdık. Söylediğin ledi bende çok merak ediyorum. Bakmıştım ama macera sevdiğim için cob led yapımına sardırdım. Hasata  bakıp memnun kalmazsam bende almayı düşünüyorum. Growbox baya rahat oluyor. İkinci el bitane yakalarız ben baya ucuza aldım sıfıra yakındı. Dün foto çektim. Şimdi güncelliyorum. Görüşmek üzere Kankacım

[font="Open Sans", sans-serif]62.gün:[/font]

[font="Open Sans", sans-serif]Kankalarım selamlar. Son birkaç gündür çok foruma giremiyorum. Ufak bir iş geldi onunla uğraşıyoruz. Onun dışında kızlar çiçeklenmeye devam ediyor. Engelli kızım gdp herzamanki gibi biraz geç girdi ve hala diğerlerinden en az 10 cm küçük. Işığı eşit almaları için onu diğerleri ile aynı boya getirdim altına bir yükseltici koyarak. Bir kaç foto ekliyorum. En yakın zamanda görüşmek üzere. Chatte goy goy yapmayı özledim ama umarım kavuşacağız yakında. Sağlıcakla kalın. [/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/vqJgQNS[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/QrqScDZ[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/N3xcNks[/font]
[font="Open Sans", sans-serif]https://ibb.co/KqfmPkw[/font]

Beng-ü Bade

Yeni üye

Özledik kanka sohbetini bekliyoruz senide aramızda görmeyi. 

Bu arada iş olsunda aman saldır kanka, sana kolay gelsin.

PsychoJunkie

Yeni üye

[attachment=1731]Moruk takipteydik ya kayboldun? Ne yaptın kızları, son durumları nedir?
Bende de bir tane Kalashnikova Auto var. Bugün 12 güne girdi. Biraz yavaş ilerliyor sanki. İki gün önce saksı transferi yaparken suladım. Bir daha ne zaman sulayayım diye bakınıyorum ama. Önerin var mıdır? Vaziyet fotoda.

Bee

Yeni üye

Ben PsychoJunkie' Alıntı:
Moruk takipteydik ya kayboldun? Ne yaptın kızları, son durumları nedir?
Bende de bir tane Kalashnikova Auto var. Bugün 12 güne girdi. Biraz yavaş ilerliyor sanki. İki gün önce saksı transferi yaparken suladım. Bir daha ne zaman sulayayım diye bakınıyorum ama. Önerin var mıdır? Vaziyet fotoda.

Kankacım çok şükür bir iş almıştık onun devamı geldi eve sadece kızlara bakmaya geliyorum. Kızın güzel görünüyor. Ben o zamanlarda 3günde 100 ml suluyordum. Neme ve sıcaklığa dikkat et. Girdikçe bakıyor olacağım

JhackhaL

Üye

Bee' Alıntı:
evet sevgili kankalarım. bu gün tam olarak way **** ikigün önce mal mal nasıl yapıcaz diye düşünürken yaptıklarıma bak **** dediğim gündür. yabancı kaynaklardan bakıpta yıllardır bi bok yiyememem sizle tanışıpta bunları becerebilmem beni çok ama çok mutlu ediyor. hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum. bu gün AliExpress sen gelen ledlerimin montajı ve kabine kurulumunu gerçekleştirdim. şurası da güzel olsun burasıda harika olsun derken ortalama bişeyler çıktı :)
https://ibb.co/WcWPmxY
https://ibb.co/0VNxdd2
https://ibb.co/yfz5hxm 
mühim bir sorum var kankalarım. bu ledleri kızlara ne kadar yaklaştırmak lazım. şu an 75 cm mesafe bıraktım. tabiki tavsiyelerinizi beklemekteyim sevgili kankalarım

Kanka öncelikle tebrik ederim aydınlatmani kendin yaptığın için 

Birkaç sorum olacak vaktin olduğunda yanıtlarsan sevinirim 
1- tüm dönemler için kullanılabilecek mi ? (AutoDusunuyorum)
2-Ekipman olarak neler kullandın 
3-Örnek link vermen mümkün mu ?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim 
Someklerin dolu hasatin bol olsun

Bee

Yeni üye
kankacım merhaba. Sorduğun sorulara memnuniyetle madde madde detaylı yanıt vereyim. Eksik kalan yerleri ışıklandırma sistemleri konu başlığı altındaki cob led için gerekenler ve montajı adlı konu altında bulabilirsin. 
1 tüm bitkilerde tüm dönemlerde kullanabilirsin. Yalnızca ilk tohumdan çıkınca 10gün 7-8 cm üzerine bir cfl ampulle başla ki hem bitkin boya gitmesin hemde bu ışık çok kuvvetli bitkin yanmasın. 10 gün sonra 70cm le geç cob lede. Bitkiyi gözlemleyerek yaklaştır. Benimki şu an 20cmde. 
2 -cob LED’ler AliExpress ten
   -termal macun 0.5mm olanından Bilgisayarcıdan
   -0,75mm kablo 10m kadar Koçtaş’tan 
   -soğutma için en ucuzundan fan 18adet letgodan 
   -aliminyum soğutucu plaka kurtoğlu diye bir Ankara firması. İstediğin ölçüde kesip kargoluyorlar. 
  - fanları çalıştırmak için adaptör. Fanları al elektrikçiye git. 15tane bunu çalıştıracak alet de veriyorlar:)
  -ben bu şekli vermek için metal köşebent kullanıp sabitledim. O senin fantezine kalmış 
Geri kalanıda matkap vida elektrik bandı biraz el becerisi falan
3 link veremiyorum çünkü herseyini linkle alsaydım fiyat iki katına çıkıyordu. Fanların 20 tanesini letgodan 75 TL’ye aldım. Alacağın malzemeyi kafanda oturt. Sonra spot piyasada araştır. Yoksa pahalıya gelir. Ben bu sistemi toplasan 400tlye Fln maalettim. Umarım sende kafana yatan birşeyler yapabilirsin

Plath10

Yeni üye
Bee' Alıntı:
kankacım merhaba. Sorduğun sorulara memnuniyetle madde madde detaylı yanıt vereyim. Eksik kalan yerleri ışıklandırma sistemleri konu başlığı altındaki cob led için gerekenler ve montajı adlı konu altında bulabilirsin. 
1 tüm bitkilerde tüm dönemlerde kullanabilirsin. Yalnızca ilk tohumdan çıkınca 10gün 7-8 cm üzerine bir cfl ampulle başla ki hem bitkin boya gitmesin hemde bu ışık çok kuvvetli bitkin yanmasın. 10 gün sonra 70cm le geç cob lede. Bitkiyi gözlemleyerek yaklaştır. Benimki şu an 20cmde. 
2 -cob LED’ler AliExpress ten
   -termal macun 0.5mm olanından Bilgisayarcıdan
   -0,75mm kablo 10m kadar Koçtaş’tan 
   -soğutma için en ucuzundan fan 18adet letgodan 
   -aliminyum soğutucu plaka kurtoğlu diye bir Ankara firması. İstediğin ölçüde kesip kargoluyorlar. 
  - fanları çalıştırmak için adaptör. Fanları al elektrikçiye git. 15tane bunu çalıştıracak alet de veriyorlar:)
  -ben bu şekli vermek için metal köşebent kullanıp sabitledim. O senin fantezine kalmış 
Geri kalanıda matkap vida elektrik bandı biraz el becerisi falan
3 link veremiyorum çünkü herseyini linkle alsaydım fiyat iki katına çıkıyordu. Fanların 20 tanesini letgodan 75 TL’ye aldım. Alacağın malzemeyi kafanda oturt. Sonra spot piyasada araştır. Yoksa pahalıya gelir. Ben bu sistemi toplasan 400tlye Fln maalettim. Umarım sende kafana yatan birşeyler yapabilirsin

Kankacım kızlar muhteşem görünüyor bikaç şey sorcam cob ledler 50w mı 100w mı yüzlükler ısınıyor yada 50likle aynı ışığı veriyor gibi bişey okudum cob led yapımı linkinde ondan soruyorum ve karbon filtre kullanacak mısın? Yada onu nasıl halletcen birde gübre ne kullanıyosun takvimin nasıl şimdiden dumanının bol olacağı belli ;)

growerLand

Yeni üye

Kanka led lonusunda bilgilisin gakiba 2 kok icin

www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-400w-fullspectrum-dob-teknolojisi-ile-110lumen-watt-765928056/detay

Bu ledi dusunuuoruz sence alinirmi

BEYLERBEYİ

Yeni üye
keegan123' Alıntı:
Kanka led lonusunda bilgilisin gakiba 2 kok icin

www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-400w-fullspectrum-dob-teknolojisi-ile-110lumen-watt-765928056/detay

Bu ledi dusunuuoruz sence alinirmi

İşini görür pala 2 tane için yeter. alınır
kendin yaparsan yarı yarıya fiyat farkı olur

weedmary

Yeni üye
kanka bir yerde yanlış yapıyoruz. çok şey atlattı benim kızlar. ben 3 tohum attım hepsi patladı. sponsor tohumundan deli hasat alan arkadaşlarım da var. sorun tohumda değil kankacım sadece acemiyiz

Tohum konusunda da acemi olduğumuz icin öyle olmustur bence tohum arkadaşlar dolu ve iri benekleri düzgün olmazsa zayıf bir filiz verecek hatta erkek bile çıkma ihtimali var ben sponsordan 8 ad söyledim 3 tanesi düzgün bana göre diğerleri bir işe yaramaz ugrasmaya değmez

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ****** **** ******* *** ********* ******* ***** ******* ** *** hahahaha *** ***** hahahaha**** **** ***** ** hahahaha* ********* ****** **** ********** **** ****** * ******* *** ** ******* ***** **** ********** hahahaha ***** ******** hahahaha*** ****** hahahaha* ******
  • A active661:
    ***** *** hahahaha hahahaha* **
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* hahahaha ***** hahahaha** ** ** **** **** ******** ********* *********
  • A active661:
    ***** ** ***** hahahaha ***** ******** ***** *** ****** *******
  • A active661:
  • A active661:
    *** ******* ***** hahahaha* ****** hahahaha hahahaha* **
  • A active661:
    ****** hahahaha hahahaha* hahahaha** ******* ******* *** *****
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha ***** ** *** ****** ******** ********* hahahaha* **** ********** ******* **** *********
  • Didrug Didrug:
    ***** ***** ***** ** ***** **** ***** **
  • A active661:
    ***** hahahaha hahahaha *******
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    hahahaha hahahaha** ******* hahahaha** **** **
  • A active661:
    **** ******* ******* ***** ***** hahahaha ****** ********
  • A active661:
    ** ***** ***** ***** hahahaha*
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** hahahaha hahahaha hahahahahahahaha ******** hahahaha** *** ********** hahahaha** ********
  • Didrug Didrug:
    ********* hahahaha* ******** ****** ******** ********** **** **** ***** ********* hahahaha **** * *** ******* ********** hahahaha *** ********** ***** *** hahahahahahahaha ***** ***** ***** ****** ********* ********* *********
  • A active661:
    ********* **** ******* ********* ******** **** ****** *** ***** ****** ********* ******* ***** *** ****
  • A active661:
    ******** ****** ********* ******* **** ******* hahahaha** ****
  • A active661:
    ** hahahaha ****** hahahaha**** ****** ******* ******
  • A active661:
    ****** ** ********* ****** *** ****** ******* ***** ***** ** ******* hahahaha*****
    A active661: ****** ** ********* ****** *** ****** ******* ***** ***** ** ******* hahahaha*****