Growa başladık ama problemler var kankalar

Ali G Haze

Yeni üye
Herkese iyi akşamlar.
Yaklaşık 10 gün önce patlayan tohumlarımı toprağa aldım ve pencerenin önünde filizlendirdim.Dalları biraz zayıf oldu güneşe uzak kaldı sanırım artık çadıra almanın vakti geldi diye düşündüm.1 adet slh auto 1 adet Ww genetiğim var.400 watt HID ışık kullanıyorum Mh ampul ile başladım.Cooltube var aynı zamanda içindeki havayı çekecek bir fan ve dışarı atacak bir aliminyum boru dahi taktım.İçeri hava veren ve dışarı atan birer fan mevcut.
Çadırın yüksekliği 160,derinlik 45,en ise 150 cm.Yan ve arka tarafları kartonpiyer ile kaplı sadece ön tarafı kumaş.Ayrıca içinde çalışan güzel bir clips vantilatör var.Nem makinesi vs her şey tamam.Şimdi geleyim probleme hava şuan 20 derece iken çadırın içi 25-27 i görüyor ve bitkilerim henüz çok genç en az iki ay daha çadırın içinde kalacaklar.Dışarısı 35-40 dereceyi görüyorken çadır ne halde olur tahmin edemiyorum bile ayrıca balastım da 75 dereceyi görüyor sıcak yaz aylarında 100 dereceyi geçmesi içten bile değil.Kule tipi vantilatörlerden alıp çadırın içine koymayı düşündüm ama sonuçta klima değil ne kadar işe yarar bilemiyorum ya da ışık sistemini değiştirip neon,t5 ya da cfl tarzı bi sistem mi kullansam diye düşünüyorum bitkiler zarar görmeden.Bu mevsimde veya daha sıcak havalarda sodyum lamba kullananlar varsa tavsiyelerini bekliyorum yoksa yazık olacak onca emeğe ve kızlarıma

R

Ripley'sOG

Guest
Klimadan baska caren yok ya outdoor ya da klima ! 

isin rast gitsin

Ali G Haze

Yeni üye
Cvp: Growa başladık ama problemler var kankalar

Ripley' Alıntı:
Klimadan baska caren yok ya outdoor ya da klima ! 

isin rast gitsin
İlk growum olacak ve sadece iki saksım var.Yani klima almak ve ayrıyetten onun enerji masrafını karşılamam pek olası değil.Ama odam müsait acaba çadırdan çıkarsam perdeleri çeksem dayasam vantilatörü iş görür mü diye düşünüyorum reis daha ekonomik çözümler üretmeye çalışıyorum yoksa söküp atmak kışı beklemek zorunda kalacam bu gidişle :(

Ali G Haze

Yeni üye
Cvp: Growa başladık ama problemler var kankalar

Hsyn84' Alıntı:

Cevabın için teşekkür ederim kardeşim sanırım verdiğin linkteki klima aparatından değil klimanın kendisinden söz ediyorsun ? Fiyatına baktım 2bin civarında dolanıyor öğrenci bütçesiyle biraz zor :(
1 m2 bir alanı soğutmak için daha kolay ve uygun bir çözüm nasıl olmaz şaşırıyorum umarım birisinden ilginç bir fikir çıkar yoksa Ekim e kadar beklicez el mecbur?

deniz16

Yeni üye
bende suan hps takılı 30 dereceyi görüyor daha bu mevsimde 2 adet usb fan sipariş verdim 25 tl tuttu eğer yaz ayında istediğim ısıda olmazsa 2 adet duruma göre 4 adet daha ekleme yapıcam

suprisemadafaka

Yeni üye
kanka sana su asamada klima tak desem. sen hem lambanin hemde klimanin elektrik faturasiyla bogusacak durumda degilsin, anladigim kadariyla. 
cadirdan cikarayim, odanin icinde dursun diyorsun ama aldigin lambayi kalorifer petegi gibi dusun, surekli isi yayiyor. klima olmadiktan sonra, ortami nasil sogutucaksin?? imkansiz yani. 
o yuzden sana tavsiyem, kendimde uyguluyorum!!  ciceklerime surdan bakabilirsin  https://forum.tohumsuz.com/showthread.php?tid=924  
LED alman, nedenleri ISI problemin olmayacaktir. yani klimaya ihtiyacin yok!! ve en onemlisi elektrik faturasini fazla geldigini anlamicaksin o derece az gelicek. 
simdi elindeki lambayi geri ver yada sat klimaya verecegin parayi, elektrik faturasini dusun. bunlarla ugrasacagina LED al balast yok fatura yok klima yok!!
marka oner dersen sana VIPERSPECTRA oneririm pahali ledlerle yarisiyor fiyati gayet uygun wattina gore 300tl den 1000tlye kadar var daha ustude sanirim.
turkiyedeki arkadasim su siteden aldi gayet memnun www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B015FLSOCE/s/VIPARSPECTRA-Reflector-Series-450W-LED

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********