Growbox fikri olan

Sezar23

Yeni üye
Selâm kankalar ilk kez grow yapıyorum growbox ve havalandırma dışında diğer malzemelerim hazır 2 saksı auto bluedream yetiştiricem ama yetiştirme alanının nekadar olması gerektiğini bilmiyorum 250 w hps çift spektrum lamba kullanıcam havalandırmayı da alanın büyüklüğüne göre seçicem bitkinin çapının nekadar olacağını bilmediğim için  ve ışığın bitkiyi yakmaması için kabin ölçülerini bir türlü belirleyemedim tecrübeli kankalarım sizce kabin ölçüleri ne kadar olmalı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ✌️

Hondacivic

Yeni üye
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Merhaba @Sezar23 , [/font]
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]genelde indoor kenevir büyütmeye karar verdiğimiz de gerekli ekipmanların en başında aklımıza ilk gelen grow tent(yetiştirme kabini) olur, bir çok kişinin yetiştireceği bitki başına ne kadar alana ihtiyacı duyduğu kafasında bir soru işareti yaratabilir.[/font]
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Öncelikle bu konu esasında yetiştireceğin bitki genetiği ve türüne(sativa, indica, photo, auto) göre değişiklik gösteriyor. Şöyle ki sizin de bildiğiniz üzere photoperiod bitkileri yetiştiren kişinin istediği zaman aralığında ışıklar(MH’den HPS’ye) değiştirilerek vegetative(büyüme) döneminden flowering(çiçeklenme) dönemine sokulabiliyor, böylelikle devasa bitkiler dahi elde edilebiliyor lakin auto’da adı üzerinde otomatik çiçeklenme söz konusu olduğundan genelde 4.hafta da çiçeklenen bitki belli bir boyda kalıyor, bu durumda kişi yeterli alan için önce hangi bitkiyi yetiştireceğine karar vermesi gerekiyor.[/font]

[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Geçelim alan hesaplamalarına, geçenlerde okuduğum bir Cannabis tohumu satan araştırmacı bir firmanın yayınladığı makalede bu durum şöyle açıklanmış, metrekare başına yani örneğin 100×100×180 bir tent için konuşuyorum, tek bir photoperiod bitki ile scrog kullanılarak maximum verimin alındığı saptanıyor.
[/font]

[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Yine aynı makalede Auto bitkiler için de şöyle bahsediliyor; metrekare başına(100×100×180) en fazla 4 auto bitkinin ideal olmakla birlikte çeşitli eğitimler ile maksimum hasatı bu şekilde alabilirsin.[/font]

bol şans, bol hasatlar diliyorum.

Sezar23

Yeni üye
Değerli vaktini ayırıp cevap yazdığın için çok teşekkür ederim öncelikle.
aslında iki seçenek var kafamda ya bez dolap yada pvc borularıyla iskelet etrafınıda pilexi ile kapliycam ama 100x100x1.80 ölçülerinde bez dolap bulamadım iki bitki için 80x50x180 bir kabın yeterli olurmu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B Chat bot:
  • T Chat bot:
  • T Chat bot:
    T Chat bot: ******** *** ****** *** *****