Growbox Kurulumu, Işık, Gübre, Tohum Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Marjiworkz

Yeni üye
Herkese selamlar.

İlk deneyimim olacağı için her kategori de ayrı ayrı konu açmak istemedim buradan tek kalem de sormak istiyorum.
Jack Herer tohumlarından söyledim.
Evde karton kutu içerisine folyo geçerek üstüne de Standart Kırmızı ve Mavi ledlerden ışık sistemi yapsam, 2 tane pc fan'ı koysam bitkiyi büyütebilir miyim?
Işık ve saat zamanlamasını 12 ışık 12 karanlık şeklinde ayarlasam bir sorun olur mu? (işten gelince ışığı açıp sabah giderken kapatabilmek adına)
Gübre için ise allmix almayı düşünüyorum, tohumdan hasata kadar sadece bununla baksam bir problem olur mu?
1ad. çiçek bakacağım için bana yeterli geldi fakat tecrübeli kişilerden dönüş bekliyorum.
Oda sıcaklığına çok bakamadım fakat bu kış ayında t-shirt ile gezilebilecek şekilde evin içerisi, sulamasını kaç günde bir yapmalıyım?
Genel olarak bir değerlendirme yaparak dönüş yaparsanız sevinirim.
+ Olarak bunların hiç birisini yapmadan direk balkon'a koysam doğal gün ışığı ile büyütmem mümkün müdür?
Toprak yine allmix olacak şekilde

Aguş

Doktor
Selamlar,
Karton kutu'nun boyutu önemli iyi yaparsan olur
Sırf bunun içinde 50 60 liraya timer var ne gerek var 12 12 vermeye
Allmix gübre değil toprak çeşiti büyür büyür ama uğraştığına değmez
Sulama işi kurudukça veriyorsun genelde 3-4 gün arası
Balkon kaç saat ışık aldığına bağlı + nisandan önce olmaz zaten

Marjiworkz

Yeni üye
Selamlar,
Karton kutu'nun boyutu önemli iyi yaparsan olur
Sırf bunun içinde 50 60 liraya timer var ne gerek var 12 12 vermeye
Allmix gübre değil toprak çeşiti büyür büyür ama uğraştığına değmez
Sulama işi kurudukça veriyorsun genelde 3-4 gün arası
Balkon kaç saat ışık aldığına bağlı + nisandan önce olmaz zaten

Balkon genelde gün ışığını 9 sonrası alıyor. 12-1 ile 4-5 arası da güneş ışığı alıyor.
Timer alabilirim bir tane saat aralığını periyot şeklinde nasıl ayarlamam daha sağlıklı olur?
Bir de ilk etapta allmix değil de üste light mix, altına all mix şeklinde mi karıştırıyım, ne sıklıkla değiştirmeliyim.

Knkacım az araştır photo bakıyorsan. Vg 18.6 çiçek 12.12 auto bakıyorsan. 20.4 veg. 18.6 çiçek yapabilirsin.
Karton kutu olmaz knka nem çalışması lazım ve o nem. O kutuyu ezer zamanla. Almixx gübre değil toprak moruk. Gübre için en düşük bütçe ile Biobiz in grow Bloom calmag alıp devam edebilirsin. Attığın taş vurduğun kuşa değer umarım. Işık için se 1 bitki bakacaksan en aşşa 100 w knka.

Aguş

Doktor
Toprağı değiştiremezsin köklere zarar verirsin dediğin şekilde yaparsan ilk 3-4 hafta fazla gübreye ihtiyacın kalmaz ama sonrasında genede takviye yapman lazım
Şu konuyu oku

Marjiworkz

Yeni üye
Teşekkürler, konuları inceleyip okuyucam.
Kutuyu suntalardan da yapabilirim, hazır set'e para vermektense kendim min. Bütçe ile denemek istiyorum ki tutmazsa elimde patlamasın tesisat tamamen.

Toprağı değiştiremezsin köklere zarar verirsin dediğin şekilde yaparsan ilk 3-4 hafta fazla gübreye ihtiyacın kalmaz ama sonrasında genede takviye yapman lazım
Şu konuyu oku

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******* hahahaha
    ***** **** *** ** ********** ********* ** ** ***** ***** ****** *** ***** **** ***** ** ******** ** *** ***** ***** ****** ****** ******** **** ******* ********* ***** ***** hahahaha* *** ** *** ***** ****** *** **** ***** **** ******
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ********* ******** ***** ** ******* ***** **** *** hahahaha** ********** hahahaha** **** ********* ****** ******** *** hahahaha* *** ***** ****** **** *** **** ******** ****** *** hahahaha***** ** *** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** **** ******** ****** ** ********** ***** ** ***** ** **** ****** * * ********* ** ** ******** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** hahahaha ** * ***** ******** ******** ** ** *** *********
  • Night owl Night owl:
    ******* hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • H happyworld:
    ****** ***** hahahaha** hahahaha** ***** **** ** ***** ********* **** ******* ***** hahahaha **** hahahaha***** ** ********* **** ****** hahahaha* ***** ***** *** ******** *** hahahaha****
  • H happyworld:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ***** ****** ******** hahahaha**** *** ******* **** ******* ******* ******* ***** **** **** ** ******** ******
  • H happyworld:
    ** ***** *** ********** ****** ********** ** ***** ***** ** ******** hahahaha* hahahaha*****
  • H happyworld:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ** ** ** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ******** ****** * ***** **** hahahaha ***** ***** ****** *********
    5.yaprak 5.yaprak: ****** ******** ****** * ***** **** hahahaha ***** ***** ****** *********