Growda yeniyim.Dolap yaptım olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum :)

vesnan

Yeni üye
Herkese merhaba, grow konusunda yeniyim, sayenizde herşeyi yanlış yaptığımı öğrendim ve forumdaki neredeyse her başlığı okudum, ucuz yollu bir grow ünitesi yaptım. Olumlu olumsuz yorumlarınızı ve yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim :)

s1rtlan

Kıdemli Üye
fakir grow'u bir ayrı be eline koluna sağlık kankacım ama. karbonfiltre yoksa direk tak. zamanın var biraz çiçekte lazım olacak ama tak yinede. banyo tipi birşey uydur ona elin yatkın yaparsın. 1 bitki çok koku yapmaz derler ama fiş olmaktan iyidir. bol growlar

s1rtlan

Kıdemli Üye
Merhaba kanka. Bitki ışığa doğru büyüdükçe kabin küçük kalır. Şimdilik iş görür
dert değil kanka diyeceğim ama. ışığı tavana monte ettin aynen şimdi gördüm. arkadaş doğru diyor ne kadar mesafe var bitki ile ışık arasında ? hadi bu growu hallettin ama yeni growa başlayınca ışığı ordan söküp bitkiye yaklaştıracaksın. ne ışık kullanıyorsan onları araştır mesafelerini ayarla boya fazla gitmesin

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
Herkese merhaba, grow konusunda yeniyim, sayenizde herşeyi yanlış yaptığımı öğrendim ve forumdaki neredeyse her başlığı okudum, ucuz yollu bir grow ünitesi yaptım. Olumlu olumsuz yorumlarınızı ve yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim :)

ışık ne kullanıyorsun dostum ?

Ü

Üye silindi 24844

Guest
Kanka kabindeki ilk gözüme çarpan sıkıntı ışık sızması karanlıkta fan deliklerinden ışık girecektir onlara bir siper yapmanı tavsiye ederim en azından biraz ışığı kesmesi açısından daha güzel gelişim gösterecektir. Bir diğeri ise saksın fotoğraflardan anladığım kadarıyla çok geniş ama basık bir saksı bunu bitkiler pek sevmezler bu bitki için vakit geçmiş ama bir dahakine derin bir saksı kullan verim artacaktır ve eğitim şart insanlarda olduğu gibi bitkilerede katkısı çok büyük lst scrog gibi eğitimleri araştır uygulaması son derece basit. Birde mümkünse bir fanda içeriye bitkinin üzerine vuracak şekilde yerleştir bitkin hem daha güzel nefes alır hemde gövdesi güçlenir ancak çok sert bir rüzgar yapmasın fan.

Ü

Üye silindi 24689

Guest

Eline koluna sağlık kanka içeriye yansıtıcı olarak ne kapladın? iyi growlar tecrübe ettikçe geliştirirsin :)) el emeği zamanla geliştire geliştire olur veg dönemi için ideal bir kabin

vesnan

Yeni üye
fakir grow'u bir ayrı be eline koluna sağlık kankacım ama. karbonfiltre yoksa direk tak. zamanın var biraz çiçekte lazım olacak ama tak yinede. banyo tipi birşey uydur ona elin yatkın yaparsın. 1 bitki çok koku yapmaz derler ama fiş olmaktan iyidir. bol growlar

kanka karbon filtreyi en kısa sürede ayarlıcam fakat onun için havalandırmamı değitirmem lazım, sirkülasyonu 6 pc fanı ile sağlıyorum bunlara karbon yapmam zor olur odamda duruyor zaten çok etiketlik bir durum olurmu şuanda kestiremiyorum

vesnan

Yeni üye
Kanka kabindeki ilk gözüme çarpan sıkıntı ışık sızması karanlıkta fan deliklerinden ışık girecektir onlara bir siper yapmanı tavsiye ederim en azından biraz ışığı kesmesi açısından daha güzel gelişim gösterecektir. Bir diğeri ise saksın fotoğraflardan anladığım kadarıyla çok geniş ama basık bir saksı bunu bitkiler pek sevmezler bu bitki için vakit geçmiş ama bir dahakine derin bir saksı kullan verim artacaktır ve eğitim şart insanlarda olduğu gibi bitkilerede katkısı çok büyük lst scrog gibi eğitimleri araştır uygulaması son derece basit. Birde mümkünse bir fanda içeriye bitkinin üzerine vuracak şekilde yerleştir bitkin hem daha güzel nefes alır hemde gövdesi güçlenir ancak çok sert bir rüzgar yapmasın fan.
Öneirlerini dikkate alıcam kanka bu ilk growum ikincisinin tohumları pstlasın diye bekliyorum bütün eğitimleri öğrendim ikincisinde kullanıcam

s1rtlan

Kıdemli Üye
@Sap Hariç 250gr dediklerini de dikkate al bence kanka ya ışık sızmasını yok et yada auto genetikse 24/0 ışıklandırmaya geç
kanka sana katılmıyorum çünkü 24/0 denedim ve 20/4 ile bir farklı yok. elektrik israfı ve makina biraz dinlensin. hemde bitki bir canlı uyuması gerekiyor. 20/4 her zaman daha iyidir hem bitki için hem elektrik parası için hemde cihazın dinlenmesi için :) 24/0 20 gün denedim sonra 20/4 e geçiş yaptım ve bitkim sanki çoşmaya başladı uyku aldıktan sonra daha hızlı gelişim görüyorum. benim görüşüm bu :)

kanka sana katılmıyorum çünkü 24/0 denedim ve 20/4 ile bir farklı yok. elektrik israfı ve makina biraz dinlensin. hemde bitki bir canlı uyuması gerekiyor. 20/4 her zaman daha iyidir hem bitki için hem elektrik parası için hemde cihazın dinlenmesi için :) 24/0 20 gün denedim sonra 20/4 e geçiş yaptım ve bitkim sanki çoşmaya başladı uyku aldıktan sonra daha hızlı gelişim görüyorum. benim görüşüm bu :)
auto genetiklerde karanlık döngünün 4 saatte hele pek bir yararı olduğunu söylemek mümkün değil. Tabiki deneyimlemek gözlemlemek gerek ben asla bu daha doğru diyemem. Ama şunu kesin bir şekilde söyleyebilirim auto genetiklerde 24 saat ışığın eksisi olmadığı gibi faydası bile var gibi. Hem daha kısa sürede hasat alırsın hemde bitkini ışık ile alakalı tüm streslerden uzak tutarsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ****** ******** *** *** ********* ********** **** ********* ****** ***** **** ** **** hahahaha **** ******* **** **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • xskyrex7 xskyrex7:
    hahahaha*** ****** *** ****** *** ** ** ********* *** * *****
  • I ichbinkrytpon:
    * ****** * *** hahahaha*
  • L lityum:
    ** ****** *** hahahaha ****** hahahaha****
  • Kanka Kanka:
  • Narkotik Narkotik:
    ********** ********** ***** hahahaha* ***** ** hahahaha* ******** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ********** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ****** ***** ** hahahaha
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    +1
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ****** ** **** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    hahahahahahahaha ******* ***** ******** ***** ****** ***