Growda yeniyim.Dolap yaptım olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum :)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
auto genetiklerde karanlık döngünün 4 saatte hele pek bir yararı olduğunu söylemek mümkün değil. Tabiki deneyimlemek gözlemlemek gerek ben asla bu daha doğru diyemem. Ama şunu kesin bir şekilde söyleyebilirim auto genetiklerde 24 saat ışığın eksisi olmadığı gibi faydası bile var gibi. Hem daha kısa sürede hasat alırsın hemde bitkini ışık ile alakalı tüm streslerden uzak tutarsın.
Kanka tabiki herkesin kendine göre isik periyodu var. Ben 18/6 yi tercih ediyorum. Cünki bitki karanlikta özümleme yaparak büyür gelisir. Bitkiye o karanlik dönemi vermeliyiz

vesnan

Yeni üye
Ellerine sağlık. Emek vermişsin. Ben çok beğendim. Emek verilen herşey güzel olur.
Dostların dediği ışık sızma konusu önemli. Karanlık dönemlerde içeriye ışık sızması bitkinin hermaya dönmesine sebep oluşturur. Buna bir çare bulman gerekli. O kadar emek verip ardından bitkim erkekmi dişimi stresi pek hoş olmaz.
İyi growlar. Tekrar emeğine ve ellerine sağlık. Tebrikler.
:)
kanka karanlıkta içeriye ışık sızmaz 18-6 yapıyorum sabah 05.00-23.00 arası sistem çalışıyor kapalı olduğu zaman geceye denk geliyor zaten, maddi durumdan dolayı dolabı mukavvadan yaptım :) o yüzden dışarıya ışık sızmasınıda çok fazla engelleyemiyorum

Ü

Üye silindi 24689

Guest
kanka karanlıkta içeriye ışık sızmaz 18-6 yapıyorum sabah 05.00-23.00 arası sistem çalışıyor kapalı olduğu zaman geceye denk geliyor zaten, maddi durumdan dolayı dolabı mukavvadan yaptım :) o yüzden dışarıya ışık sızmasınıda çok fazla engelleyemiyorum
Vesnan hakli disaridan isik sizmasini önleme lazim. Nedenine gelince bitki karananlikta özünleme yapar. Isik sizintisi olunca özünlemeyi birakir. Yani büyümeyi gelismeyi engeller gece isik sizintisi. Hirdavatcilarda siyah tamirat bantlari var kalin ondan al ve isik sizan yerleri kapat. Bunlar hep tavsiye kanka son karar senin

vesnan

Yeni üye
Azmine hayran kaldım.
Hava tahliyesini değiştirip şu aksiyel fan dan yaparsan
BVN EF 1219 Plastik Banyo WC Aspiratörü Aksiyel Fan 200m³/h 230V 134,52 TL yerine 71,30 TL
Tek veya 2bitki için fanın önünü şu aktif karbon keçe ile kapatabilirsin.
n11.com'dan ÖZEL ÜRETİM AKTİF KARBON DAVLUMBAZ KOKU GİDERİCİ HAVA FİLTRESİ seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

200 m3 fan örnek verdim çünkü o keçe %50 emiş gücünü düşürecek. 50-100m3 ceksede işi iyi görür bu kabinde.
kanka bunların hepsini araştırdım baya , mesleğim ankastre servrisi bakım onarımcıyım :) fakat helojen ışık kullandığım için ısı çok fazla yükseliyor alanda küçük 140x100x35 ısı dağılımını arttırmak için fan tercih ettim 4 giriş 4 çıkış 8 tane fan koydum , senin gönderdiklerine güvenemedim ısıyı azaltacağına, koku ve karbon filtre olalyındaysa zaten odamda duruyor eğer sorun yaratacak bir koku olursa, o döneme kadar parayı ayarlar mdf dolaba geçebilirim

vesnan

Yeni üye
Vesnan hakli disaridan isik sizmasini önleme lazim. Nedenine gelince bitki karananlikta özünleme yapar. Isik sizintisi olunca özünlemeyi birakir. Yani büyümeyi gelismeyi engeller gece isik sizintisi. Hirdavatcilarda siyah tamirat bantlari var kalin ondan al ve isik sizan yerleri kapat. Bunlar hep tavsiye kanka son karar senin
doğru söylüyorsun kanka her tavsiyeye açığım yeniyim net bilgilere sahip değilim ama dediğim gibi sistem kapalı olduğunda dışarıdan içeriye sızabilecek bir ışık yok siz bitki karanlıktayken içeriye ışık girmesin diyorsunuz, karanlık olduğunda zaten odamda karanlık girebilecek ışık yok yani :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    +1
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    P puslu77: ******* *******