Growshop’suz Gübre

tekken

Yeni üye
Herkese merhaba, yaklaşık 2 yıldır forumu takip edip değerli bilgiler edinmekteyim, çok teşekkürler. Birçok başlık taradım ve aradığım ‘net’ cevabı bulamadığım için başlık açma ihtiyacı duydum. Forum yetkilileri ve eskileri belki konuyla alakalı paylaşımlar olmuş olabilir fakat ben göremedim. Şimdiden affola. Sorumu kısa ve net anlatıp, kısa ne net çözüm aramaktayım.
Hepimizin farkında olduğu gibi son yaşanan ekonomik ‘şahlanma’ dolayısıyla ve growshopların mali bilgiler üzerinden yapılan baskınlar dolayısıyla artık gerekli malzemeleri tedarik süreci sıkıntılı olmaya başladı…
- şunu kısaca hemen belirteyim, soranlar olacaktır baştan cevaplayım, biz 2 kuzen, kendimiz için 3 kız yapmaktayız, Fem yapıp, devamlı klon alıp, kendi keyfimize bakmaktayız. İyi kötü az çok hasat vs konumuz değil.

Benim sorunum artık temel biyolojide tüm bitkiler yaşamsal döngülerinde kullandıkları besinler belli iken, growshoplara risk almadan, normal baya bildiğimiz yaşadığımız yerlerde bulunan tarım zirai yerlerinden yada internetten daha a riskli tarım gübreleri satan yerlerden gerekli gübreleri alıp, bunları grow/bloom takvimine göre kullanabilmek.

üstatlardan ve konuya vakıf olan değerli kardeşlerimden isteğim şudur,
Nasılki bilindik markaların ürünlerinin Litre/ML kullanım tabloları varsa, bu şekilde tarım marketlerinden alabileceğimiz marka/ürün listesi yapıp bunlara göre ML/LT tablosuna ihtiyacım var.
Eminim benim gibi birçok arkadaşımız benimle hem fikirdir.
KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR, gübretaş firmasının geniş ürün yelpazesi var gördüğüm kadarıyla ?
Kısaca kendimden örnek vereyim, şuan 12. Sezondayım ve hep AN üzerinden devam ettim.
arada kendi denemelerim oldu tabiiki, aloe vera vs , tabiiki destekçi oldular fakat esas olay temel elementlerin doğru dozlarda doğru zamanda verilmesi.
BU SEBEPLE, forumun tüm değerli üyelerinden isteğim, tıpkı, AN/Canna/Hesi/Terra vs olduğu gibi bir tarım marketlerinden bulabileceğimiz yada internetten bulabileceğimiz ürünler üzerinden sağlıklı ve verimli bir ÜRÜN/LİTRE/ML
GROW/BLOOM Tablosu hazırlayalım.
Hepinize teşekkürler, bol hasatlar

Ü

Üye silindi 34638

Guest
böyle bir şey yapılırsa aslında sabitlense çok iyi olur

halilZym

Yeni üye
Selamlar benim bir tanıdığım bu konuyu direk kendi denedi canna coco takvimindeki besinleri dediğiniz gibi Growshoplardan değilde ziraii malzemeler satan yerlerden topladı 2 kez deneme yaptı uzun dönem fiyat olarak bayaa mutlu etmişti o zaman onu yalnız 1. hasatında görsel koku süper kafa yok denecek kadar azdı 2. hasattında kafa ilkine göre daha iyiydi örnek vermem gerekirse orta şekerli çorbacı gibi düşünebilirsiniz ama kızlar ilkine göre daha küçük oldular Lambası yurtdışı HPS 1200 watta kadar ayarlı elektronik balastlıydı 600-1200 watt yaktırabiliyordu 3.denemesi olmadı mutlu etmedi çünki sonuçlar Genetikler 1. LSD White Widow 2. Afghan Kush G13

esrarii

Müptezel
böyle bir şey yapılırsa aslında sabitlense çok iyi olur
sabitlenecek ise ben yapabilirim , tek bir resim tablosu ekleyip , bütün gübre ler ile sentezletebilirim , gübre lerin ilişkilerini / kendi gübreni kendin karıştır gibi / bi milyoncudaki sıvı besinler(20tl) , bazı pahalı gübrelerden iki misli daha fazla içeriğe sahip.. içerik tartışılır sorsan deniz yosunuymuşda , perfect ph mışta , ben pahalı gübre içeriği görmedim hiç baktım , eksiği var fazlası yok bence

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Agrotime multi

Agrotime kombi

Agrotime kalsiyum

Agrotime fosfozink

Agrotime agromoss

Ppm ölçer ile bu gübreleri kullanarak grow yapabilirsin. Hem bütçe dostu, hem yerli hemde besin tablolarına yada takvimlerine sadık kalmadan grow yapmak daha iyi olacaktır. Zira takvime sadık kalıp bitkisi aç kalan veyahut bitki çok ufak olduğu halde takvimde yazan miktarı verdiği için bitkisi yanan arkadaşlar oldu.

Ppm ölçme işini araştır ve yukarıdaki gübreleri npk oranına göre bitkine ver.

Greenn

Üye
Forumda agrotime ile yapan bir arkadasin hazirladigi bir cizelge vardi, gubre bolumunde arat.

esrarii

Müptezel
bu tablo agrotime , nin yaptığı , kendi karıltırdığı gübre içerikleri , karışımlara değişik isimler vermiş , kendi koyduğu gübre karışımını satmak için yanında ölçü kaşığı bile vermiş neredeyse.. bu gübreleri birileri kendi kafasına göre hazırlamış / çılgın bir grower başkasının gübresine karışmaz , kendi micro ( demir, bakır) gübresini de yapar , kendi fosforunuda , potasyumunuda , calmagınıda , ben mesela ikisi ayrılmaz karışım olan , calsiyum _ magnezyumu bile ayrı olarak istediğim ölçüde veriyorum

convik

Doktor
Herkese merhaba, yaklaşık 2 yıldır forumu takip edip değerli bilgiler edinmekteyim, çok teşekkürler. Birçok başlık taradım ve aradığım ‘net’ cevabı bulamadığım için başlık açma ihtiyacı duydum. Forum yetkilileri ve eskileri belki konuyla alakalı paylaşımlar olmuş olabilir fakat ben göremedim. Şimdiden affola. Sorumu kısa ve net anlatıp, kısa ne net çözüm aramaktayım.
Hepimizin farkında olduğu gibi son yaşanan ekonomik ‘şahlanma’ dolayısıyla ve growshopların mali bilgiler üzerinden yapılan baskınlar dolayısıyla artık gerekli malzemeleri tedarik süreci sıkıntılı olmaya başladı…
- şunu kısaca hemen belirteyim, soranlar olacaktır baştan cevaplayım, biz 2 kuzen, kendimiz için 3 kız yapmaktayız, Fem yapıp, devamlı klon alıp, kendi keyfimize bakmaktayız. İyi kötü az çok hasat vs konumuz değil.

Benim sorunum artık temel biyolojide tüm bitkiler yaşamsal döngülerinde kullandıkları besinler belli iken, growshoplara risk almadan, normal baya bildiğimiz yaşadığımız yerlerde bulunan tarım zirai yerlerinden yada internetten daha a riskli tarım gübreleri satan yerlerden gerekli gübreleri alıp, bunları grow/bloom takvimine göre kullanabilmek.

üstatlardan ve konuya vakıf olan değerli kardeşlerimden isteğim şudur,
Nasılki bilindik markaların ürünlerinin Litre/ML kullanım tabloları varsa, bu şekilde tarım marketlerinden alabileceğimiz marka/ürün listesi yapıp bunlara göre ML/LT tablosuna ihtiyacım var.
Eminim benim gibi birçok arkadaşımız benimle hem fikirdir.
KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR, gübretaş firmasının geniş ürün yelpazesi var gördüğüm kadarıyla ?
Kısaca kendimden örnek vereyim, şuan 12. Sezondayım ve hep AN üzerinden devam ettim.
arada kendi denemelerim oldu tabiiki, aloe vera vs , tabiiki destekçi oldular fakat esas olay temel elementlerin doğru dozlarda doğru zamanda verilmesi.
BU SEBEPLE, forumun tüm değerli üyelerinden isteğim, tıpkı, AN/Canna/Hesi/Terra vs olduğu gibi bir tarım marketlerinden bulabileceğimiz yada internetten bulabileceğimiz ürünler üzerinden sağlıklı ve verimli bir ÜRÜN/LİTRE/ML
GROW/BLOOM Tablosu hazırlayalım.
Hepinize teşekkürler, bol hasatlar

işini görür heralde hocam.

esrarii

Müptezel
bir önceki growumda , gübretaş kullanmıştım , çoğu gübremi , hiç memnun kalmadım , ürünleri kalitesiz ve özensiz , tarla için bile kullanmam artık.

images-7.jpeg

sorsan tc nin en iyi kimyagerleri günlerce çalışıp denemiş bu formulü bulmuş arge si seneler sürmüş müş reklamlarda

Son düzenleme:

esrarii

Müptezel
bende agro yu deniycektim , gübretaş yerine/ kendimi denemeye karar verdim , tüm elementleri ayrı ayrı aldım madenlerden(fosfatkayası vb) , netten./ bir örnek şöyle vereyim , " micro" (tüm izelementler) olarak gübretaşı kullanıyorum , çünki bakır, demir,çinko,bor, vb , bunları tek gübre olarak alman yeterli , içinde onlarca karışım birbirine çarpmadan(şalt) verilebiliyor , kendin yapman için emek ve çeşit vermene gerek yok , ama diğer gübreler karışık verilmez gibi

Ü

Üye silindi 27274

Guest
bir önceki growumda , gübretaş kullanmıştım , çoğu gübremi , hiç memnun kalmadım , ürünleri kalitesiz ve özensiz , tarla için bile kullanmam artık.

Ekli dosyayı görüntüle 17553

sorsan tc nin en iyi kimyagerleri günlerce çalışıp denemiş bu formulü bulmuş arge si seneler sürmüş müş reklamlarda
Kanka gubretasin mkp diye bir gübresi var onu kullandin mi ben almayı düşünüyorum oranları çok iyi görünüyor izlenimlerin nasıl eğer kullandiysan

Night owl

Müptezel
bende agro yu deniycektim , gübretaş yerine/ kendimi denemeye karar verdim , tüm elementleri ayrı ayrı aldım madenlerden(fosfatkayası vb) , netten./ bir örnek şöyle vereyim , " micro" (tüm izelementler) olarak gübretaşı kullanıyorum , çünki bakır, demir,çinko,bor, vb , bunları tek gübre olarak alman yeterli , içinde onlarca karışım birbirine çarpmadan(şalt) verilebiliyor , kendin yapman için emek ve çeşit vermene gerek yok , ama diğer gübreler karışık verilmez gibi
O zaman mikroyu calmag ile birlikte vercen ana gübreleri ayrı vercen hormondur enzim dir bunlarla

esrarii

Müptezel
önceki gün sade calmag verdim , toprak kurudu , yarın da micro vercem , birde bloom(map+potsyum) gitçem ,üstüne sonra pekmez gibi sıraladım bu hafta

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *