Hızlı Kurutma

jane

Yeni üye
Selamlar kankalar. Kızlarımın hasat zamanına daha 1-2 hafta kadar var fakat ben artık çorbacıya para bayılmaktan çok sıkıldım. E harman kalmakta çabası tabii. Kızlardan 1-2 ufak tırtıklayayım diyorum ama kuruma süresini beklemek istemiyorum. Hızlı kurutmak thc kaybına neden oluyor ve kesinlikle önerilmiyor biliyorum fakat hızlı kurutma yöntemi olarak en az thc kaybı yaşayacağım ne önerebilirsiniz? Isıtıcı, petek üstü ve ya aliminyum folyoya sarıp fırınlamak gibi şeyler geliyor aklıma. Bunların hepsi yanlış ve yapılmaması gereken şeyler biliyorum fakat en az yanlış hangisi siz ne önerirsini? Başka bir önerisi olan var mı diye sormak istedim. Teşekkürler şimdiden.

Knka en guzel ve hizli etkili kurutma yontemi ufoyu ac kelleleride karsisina koy arada 1 metre mesafe olsun ama sabaha kadar kuruyo oteki kurutmalardan falan etkili kafasida guzel oluyo thc kaybida olsun yuzde 10 ole ahim sahim olmuyo ama arada 1 metre olsun knka

cannabis16

Ordinaryüs
bitki senin,keyif senin,kim ne karışır kurutma yöntemine..boşver milleti,o ufak tefek tırtıklamaları hemen herkes yapar eğer harmansa..
hızlı kurutmada az THC kaybı diye bişey yok..hemen hepsi aynı şeyler..ister yağlı kağıt arasına koy ütü bas,ister mikrodalga istersen başka bi yöntem..hepsinde THC kaybı olur ama harmanken bunu umursamaz insan..
ben bi müptezelin hızlı kurutma yöntemini söyleyeyim,bence bu doğal kurutmaya daha uygun..elinde varsa kumaş saksıya koy budları,yoksa koyu renk çok kalın olmayan havadar bi elbise vs sar ,sonra üzerlerine 7/24 vantilatör veya fanı vurdur..3 güne kupkuru oluyor budlar..ama bir günlük kurutmayla bile içebilirsin..bilmem işine yarar mı..

Hondacivic

Yeni üye
Kanka tam olarak aynı durumu yaşadığımdan dün hasatını aldığım bitkimi dayanamayıp ne kadar yanlış olduğunu bilsemde çok ufak bir kısmını(bir cigaralık) tavanın üstüne alüminyum koyup en ısık ateşte 10 dakika da bir soğutarak 70-80 dakika kuruttup içtim, gerçekten kafası gayet tatminkardı ama içimi, aroması acayip bok oluyor sigaranın...

Limonhaze88

Yeni üye
Cvp: Hızlı Kurutma

Kanka somegini koy küçük bir kutuya sac kurutma makinesini yakmayacak ayarda ac ve mesafede 15 dk sonra çıtır çıtır.

jackherermi

Yeni üye
dehidratör de iyidir."sebze meyve kurutucu" al en ucuzundan termostad 25° ineni yok gibi "olanıda zaten tam bu iş için kullanıyorlar" 4 günde mis

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** ********* hahahaha *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    Narkotik Narkotik: **** ******* ****** *** **** **** ****** **