hasada doğru flush uygulaması çok basit anlatım

WeedAlways

Yeni üye
Kanka öncelikle selamlar sizlere akılda büyük bi soru olan ve tohumsuz reis olsun başkaları olsun 100 defa açıklamış olsa bile bende mercek yoktu yada herhangi bir fikrim yoktu ne yapacağımla alakalı. Araştırdım yabancı sitelerden kızımızın saçları %25 kadar kahverengileştiğinde flushlama işlemine başlarsanız hemen hemen tam zamanında başlamış oluyorsunuz o yüzden merceğiniz falan yoksa saçlara bakın %25 kadar kahverengileşme olduğu zaman başlayın sulamaya ve her susadığında flush yapın bu kadar basit

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Buyuttukleri genetik herneyse arkadaslarin onun bitis tarihine gore ayarlamalarida uygun olur eger % ile felan ugrasamam ben diyenler ::) Bitkiniz 8 hafta someklenme diyorsa bu demekki someklenmeye girdiginiz sure itibariyle 6 hafta sayip flush a basliyacaksiniz. Yani son iki hafta. Ben coco icinde buyuttugum icin kendi uyguladigim yontemi soyliym. Son 12 gun kala ilk sulamalarda boost olucak sekilde flush ile birlikte bitkiyi son haftasinda potastum ve fosfor dolu bir tatlandiriciyla boostluyorum. Keci boynuzu pekmezi veya melas cok uygun bu uygulama icin, bu uygulama sayesinde bitkinin son haftalarda ihtiyaci olan potasyumu ve fosforu gubre halinde degilde yenilebilcek bir tatlandiri halinde verdiginiz icin somekler hem daha fazla irilesiyor son haftalara dogru hemde uzerindeki terpines ler artiyor. Terpines arttigi zamanda bitki inanilmaz kokular ve inanilmaz tadlar aliyor/ Son haftalarda somek buyumesi cok fazla gorulur onun icin flush asamasinin baslarinda suya keci boynuu pekmezi koyarsaniz bitkinizde guzel gelismeler gorursunuz. son 8 gun kalada sade suyla ben flushimi bitiriyorum sade suyla. Bitkiler bazen gerektiginden fazla buyumesi gerekebiliyor o yuzden someklerin tipine bakarak yola cikarsaniz daha iyi olur ama yinede tarihi aklinizda tutun. Hasat zamanini geciyormu ne kadar geciyor bunlari bilin.

Reiis

Yeni üye
Cvp: hasada doğru flush uygulaması çok basit anlatım

Akar arkadas guzel soru sormus bende merak ettim birde flush isini kisa net nasil yapiyon saygilar.' Alıntı:
TohumsuzEsrar' Alıntı:
Buyuttukleri genetik herneyse arkadaslarin onun bitis tarihine gore ayarlamalarida uygun olur eger % ile felan ugrasamam ben diyenler ::) Bitkiniz 8 hafta someklenme diyorsa bu demekki someklenmeye girdiginiz sure itibariyle 6 hafta sayip flush a basliyacaksiniz. Yani son iki hafta. Ben coco icinde buyuttugum icin kendi uyguladigim yontemi soyliym. Son 12 gun kala ilk sulamalarda boost olucak sekilde flush ile birlikte bitkiyi son haftasinda potastum ve fosfor dolu bir tatlandiriciyla boostluyorum. Keci boynuzu pekmezi veya melas cok uygun bu uygulama icin, bu uygulama sayesinde bitkinin son haftalarda ihtiyaci olan potasyumu ve fosforu gubre halinde degilde yenilebilcek bir tatlandiri halinde verdiginiz icin somekler hem daha fazla irilesiyor son haftalara dogru hemde uzerindeki terpines ler artiyor. Terpines arttigi zamanda bitki inanilmaz kokular ve inanilmaz tadlar aliyor/ Son haftalarda somek buyumesi cok fazla gorulur onun icin flush asamasinin baslarinda suya keci boynuu pekmezi koyarsaniz bitkinizde guzel gelismeler gorursunuz. son 8 gun kalada sade suyla ben flushimi bitiriyorum sade suyla. Bitkiler bazen gerektiginden fazla buyumesi gerekebiliyor o yuzden someklerin tipine bakarak yola cikarsaniz daha iyi olur ama yinede tarihi aklinizda tutun. Hasat zamanini geciyormu ne kadar geciyor bunlari bilin.

keçi boynuzu pekmezini 1l suya ne kadar ekliyeceğiz ? birde sadece flush yaptığımız suyamı yoksa daha sonra kullandığımız suya da ekliyecek miyiz ?

A

Alcoholic

Guest
Flush suyuna ; 5 litre suya 1-2 yemek kaşığı ekleyeceksiniz kankalar.Kaç litre su dökecekseniz artık bu miktar üzerinden hesabını yaparsınız.Flush işleminden sonra ki sulamalarda da eklerseniz iyi olur,yine aynı ölçek üzerinden hesap edersiniz.

Brahminn

Yeni üye

aynen bende orda kitlendim
acaba keciboynuzu pekmezi ile beraber flush solusyonu da koyabılırmıyız
mesela bende an nın flawless finish var
bu bi boka yararmi yoksa daha da kimyasal mi basmiş olurum
bıde oran galba 1 litrelik saksıya 4 litre su 1:4 oranında verıcektık degılmı
10 lt saksıya 40 lıtre su

Reiis' Alıntı:
Akar arkadas guzel soru sormus bende merak ettim birde flush isini kisa net nasil yapiyon saygilar.' Alıntı:
keçi boynuzu pekmezini 1l suya ne kadar ekliyeceğiz ? birde sadece flush yaptığımız suyamı yoksa daha sonra kullandığımız suya da ekliyecek miyiz ?

A

Alcoholic

Guest

Brahminn' Alıntı:
bıde oran galba 1 litrelik saksıya 4 litre su   1:4  oranında verıcektık degılmı

kanka flawless finişin varsa melasa gerek yok , melas koyacaksan flawless finişe gerek yok.flawless finişin miktarı an nin verdiği ölçüde yaparsın , melas kullanıcaksan yukarda yazdığım miktar yeterli olacaktır.flush işlemi için saksının 3 katı su uygundur 2 katıda olabilir.4 gereksiz fazla olacaktır.

Brahminn

Yeni üye

melas la kecıboynuzu pekmezı aynı işe yarıyor sanırsam
sen ne önerirsin abi pekmez yada mekas mi basim flawless finish mi

growbaba' Alıntı:
Brahminn' Alıntı:
bıde oran galba 1 litrelik saksıya 4 litre su   1:4  oranında verıcektık degılmı

kanka flawless finişin varsa melasa gerek yok , melas koyacaksan flawless finişe gerek yok.flawless finişin miktarı an nin verdiği ölçüde yaparsın , melas kullanıcaksan yukarda yazdığım miktar yeterli olacaktır.flush işlemi için saksının 3 katı su uygundur 2 katıda olabilir.4 gereksiz fazla olacaktır.

A

Alcoholic

Guest
hangisinin temini kolayına geliyorsa onu al ve uygula çokta takılma kanka hepside iyi

Metin2

Yeni üye

Hasat yapmama sizce ne kadar var kankalar değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Coban

Üye

Zicolari59' Alıntı:
Tohum nereden temin edebilirim

Sitenin tohum sponsoru degenetica.org dan tohum temin edebilirsin(VPN ile gir). Ana sayfada yukarıda banner'ı bulunuyor.

Metin2

Yeni üye

WeedAlways' Alıntı:
Kanka öncelikle selamlar sizlere akılda büyük bi soru olan ve tohumsuz reis olsun başkaları olsun 100 defa açıklamış olsa bile bende mercek yoktu yada herhangi bir fikrim yoktu ne yapacağımla alakalı. Araştırdım yabancı sitelerden kızımızın saçları %25 kadar kahverengileştiğinde flushlama işlemine başlarsanız hemen hemen tam zamanında başlamış oluyorsunuz o yüzden merceğiniz falan yoksa saçlara bakın %25 kadar kahverengileşme olduğu zaman başlayın sulamaya ve her susadığında flush yapın bu kadar basit
Kanka hasat gelmişmi mikroskop la baktım ama bişey anlamadım

Escop952

Yeni üye
1 kere flush atılmıyor mu hasat edene kadar toprak kurudukçamı flush atıcaz ben 1 kere attıktan sonra kurudukça sadece su flush değil biliyorum yanlış mı biliyorum ?

Ü

Üye silindi 14998

Guest
Keçi boynuzu pekmezini grow marketlerde satılan Pk boost yerine kullanmış mı oluyoruz yani? Gidip pk boostlara para verip daha da kimyasal dayamaya gerek kalmıyor anladığım kadarıyla.Birmde flush yapacağımız suya PH ayarı vermeli miyiz?

hightimes1980

Yeni üye

darkbiohazards' Alıntı:
Tohumsuz kanka flush diyorsun boost diyorsun bunlar nasıl kavramlar böyle biz türkiyede yaşıyoruz türkçede bu kavramlar yok ne demek istiyorsunuz

Dostum yapma gözünü seveyim ya , kötü niyetli olarak söylemediğini biliyorum ama bir arkadaş olarak kendini böyle gömme , elinin altında internet var bak araştır öğren , bilinmiyen bir dilin kelimesini kullanmıyorki , yanlış anlama dostum seni düşündüğüm için yazdım başka ortamda böyle yaparsın cahil derler , demesinler ve hiçbir zaman dedirtme kendine öyle. sağlıcakla kal.

Hassan099

Yeni üye
Bazı kelimeleri türkçe anlıcamız şekilde yazılsa çok iyi olur herkes purof degil acemilere yardım edsek iyi olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********