HASAT= 235 gr. tek ağaç. 32 kelle. Kolum kolum sömekler.

Paak14

Kıdemli Üye
Selam tekrardan kankalar.
12 günlük güncelleme yapayım detaylı olarak.
Son 5 gündür tatildeyim. Kızımı bol bol sulayıp, yola çıktım. İnş ölmez diye ümit ettim çünkü 2.5, 3 günde toprak kuruyor ama 5 gün hiç sulanmayacaktı. Sonuç geldiğimde aşağıdaki kolaj resminde ki gibiydi. Beklediğimden iyi buldum kızımı. Hemen An Revive i ekleyerek suladım ve aradan 2 saat geçti. Kolaj resminde kendini nasıl hemen topladığını görüyorsunuz.

Son 2 sulamada sadece su veriyorum. Son 2 sulamaya kadar bütün sulamalarda gübre verdim. Giriş ve çıkış tds/ppm rakamına göre beslenmesini ayarladım her sulamada.
Alttan çıkan tds / ppm 600 lere indi şuan.1225 lerde 15,20 gün geçirdi.
Gübre olarak bu kızımda hep üst sınırlarda gezdim, zaten yakın çekim fotolarda yaprak uçlarında ki yanmaları görebilirsiniz.
Yaklaşık 2 hafta kaldı. Bundan sonra sadece su ve Overdrive kullanacağım. Yapraklar giderek sararacak ve sömekler daha da sıkılaşacak.
Flush işlemini yapmayacağım çünkü bütün sulamalarda alttan yüzde 15,20 suyu fazlasını attırdım her seferinde.

kanka nedir son durum? takipteyim :))

kanka kaç gram aldın bu kızlardan kuru

Kardeşim harikasın. Gerçekten estetik bir çalışma olmuş. Yarışmaya girsen derecen var. Bana da ilham verdin. Bir sorum olacak. Bu kadar kelleyi sürekli kelle uçurma yöntemiyle mi elde ettin. Eğer cevabın evetse sürekli kelle uçurmadan dolayı hep strese Mi girdi bitkilerin. Ve bu hasat zamanını geciktirdi mi geciktirdiyse ne kadar geciktirdi.

Paak14

Kıdemli Üye
Kardeşim harikasın. Gerçekten estetik bir çalışma olmuş. Yarışmaya girsen derecen var. Bana da ilham verdin. Bir sorum olacak. Bu kadar kelleyi sürekli kelle uçurma yöntemiyle mi elde ettin. Eğer cevabın evetse sürekli kelle uçurmadan dolayı hep strese Mi girdi bitkilerin. Ve bu hasat zamanını geciktirdi mi geciktirdiyse ne kadar geciktirdi.
Çok saol kardeşim. Yazı ile anlatması zor ama kabaca tarif etmeye ve genel tecrübelerimi yazayım. Anlatamadığım yer olursa yazarsın kanka.
İlk cevap bu kadar kelleyi, daha doğrusu dal sayısının, kabaca 20 tanesi LST ile 12-14 tanesini de kelle uçurma ile yaptım.
Stress yaşamadılar fark edecek kadar.
LST mucize birşey, sadece emek istiyor.
Ayrıca vegde geçireceği süre de kelle/dal sayısını etkiliyor.
Diğer konumda ki bitkim de 30 - 35 gün veg de kaldı 19 dal çıkarabilirim.
Bu bitkim 65 gün civarı veg de kaldı. 32-34 oldu kelle/dal sayısı.
Kelle uçurmada da tecrübe ile sabit yazıldığı gibi sağlıklı ana bir dala max 3 kez kelle uçurma yapılıyor. 3. Den sonra çıkan en son 2 dalın inceliği bir daha topping yapmayı gereksiz kılıyor.
Her dalada 3 kez zor çünkü aynı gelişmişlik düzeyinde olmuyorlar.
Ben ağaç inşasını şu şekilde yapıyorum,
5.katın hemen üstünden topping yapıyorum.
İlk 2 katı da koparıyorum. Toplamda 3 kat 6 ana dal ile başlıyorum. Örnek foto,
20200628_162150_copy_2064x1548.jpg
Bundan sonra en üstteki 2 tane dal 5er kat daha çıkıyor büyüyor ve bir daha topping o 2 dala. 5 er kat çıktığında, 2. Topping den önce sağlıklı dalları lst ile büyütüyorum.
Bu arada 1. Ve 2. Katın dallarının da gelişimine göre topping yapıyorum. O kadar.
Şuan ki dal yapısının fotosu aşağıda. Az çok anlayabilirsin dikkatli incelersen.
Mesela dikkat et ilk topping sonrası çıkan 2 daldan 9 tane LST ile ekstra dal çıkarmışım, sonra topping yaptım. kırmızı ile çizdim.
20200830_195606_copy_1512x2016.jpg

Uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir.
Bu arada auto denemem var yine 1 aydır çiçekte. Ama sıkıntılı bir büyüme ve 28 günde çiçeğe girdiği için istediğim yapıyı ve sayıyı yakalayamadım, bu nedenle auto Büyütmem Bi daha. :D
9 kelle / dal var sadece 1 kez topping yaptım, kalan herşey LST ile.
Fotosu da bu,
20200830_200439_copy_1080x1920.jpg

rustemold

Yeni üye
Kanka ben de aynı senin gibi yetiştiriyorum lst ile spiral büyüttüm benim de yaklaşık 10 küsür kellem oluştu. Ama çiçekler seninki kadar dolu dolu durmuyo, çiçeklenme gübresine bu ay ortasında geçtim sadece biobloom kullanıyorum. Ne tavsiye edersin?

Paak14

Kıdemli Üye
Kanka ben de aynı senin gibi yetiştiriyorum lst ile spiral büyüttüm benim de yaklaşık 10 küsür kellem oluştu. Ama çiçekler seninki kadar dolu dolu durmuyo, çiçeklenme gübresine bu ay ortasında geçtim sadece biobloom kullanıyorum. Ne tavsiye edersin?
Kanka sömeklerimin dolu olmasını şunlara bağlıyorum,:
.outdoor sayılır balkonda olması. Doğal ışık.
.air saksı ve kök gelişimi
.lollipopping budaması
.Genetik
. Gübre
Benim kullandığım gübreler şunlar
20200712_233613_copy_2016x1512.jpg

İstersen soru Cevapta konu aç, resim ekle, saksını, gübreni, kaç gün veg de kaldı, kaçıncı günde çiçeğin vs bilgileri yaz. Beni de etiketle bakalım. üstadlar da eminim yardımcı olacaktır.

Çok saol kardeşim. Yazı ile anlatması zor ama kabaca tarif etmeye ve genel tecrübelerimi yazayım. Anlatamadığım yer olursa yazarsın kanka.
İlk cevap bu kadar kelleyi, daha doğrusu dal sayısının, kabaca 20 tanesi LST ile 12-14 tanesini de kelle uçurma ile yaptım.
Stress yaşamadılar fark edecek kadar.
LST mucize birşey, sadece emek istiyor.
Ayrıca vegde geçireceği süre de kelle/dal sayısını etkiliyor.
Diğer konumda ki bitkim de 30 - 35 gün veg de kaldı 19 dal çıkarabilirim.
Bu bitkim 65 gün civarı veg de kaldı. 32-34 oldu kelle/dal sayısı.
Kelle uçurmada da tecrübe ile sabit yazıldığı gibi sağlıklı ana bir dala max 3 kez kelle uçurma yapılıyor. 3. Den sonra çıkan en son 2 dalın inceliği bir daha topping yapmayı gereksiz kılıyor.
Her dalada 3 kez zor çünkü aynı gelişmişlik düzeyinde olmuyorlar.
Ben ağaç inşasını şu şekilde yapıyorum,
5.katın hemen üstünden topping yapıyorum.
İlk 2 katı da koparıyorum. Toplamda 3 kat 6 ana dal ile başlıyorum. Örnek foto,
Ekli dosyayı görüntüle 2789
Bundan sonra en üstteki 2 tane dal 5er kat daha çıkıyor büyüyor ve bir daha topping o 2 dala. 5 er kat çıktığında, 2. Topping den önce sağlıklı dalları lst ile büyütüyorum.
Bu arada 1. Ve 2. Katın dallarının da gelişimine göre topping yapıyorum. O kadar.
Şuan ki dal yapısının fotosu aşağıda. Az çok anlayabilirsin dikkatli incelersen.
Mesela dikkat et ilk topping sonrası çıkan 2 daldan 9 tane LST ile ekstra dal çıkarmışım, sonra topping yaptım. kırmızı ile çizdim.
Ekli dosyayı görüntüle 2790

Uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir.
Bu arada auto denemem var yine 1 aydır çiçekte. Ama sıkıntılı bir büyüme ve 28 günde çiçeğe girdiği için istediğim yapıyı ve sayıyı yakalayamadım, bu nedenle auto Büyütmem Bi daha. :D
9 kelle / dal var sadece 1 kez topping yaptım, kalan herşey LST ile.
Fotosu da bu,
Ekli dosyayı görüntüle 2791
Efsanesin. Ustasın. Helal sana. Kurs aç kaydolayım. Yazdıklarını okudum. Emin ol uygulayacağım. Ama ben de photocuyum. Sonraki mevsimi beklicem. Ve senin anlattıklRını uygulayacağım. Sonuçları paylaşırım. Emeğine sağlık.

Paak14

Kıdemli Üye
Selam kankalarım, üstatlarım.
2 gün önce, tam 48 saat, sulamasını yapmıştım.
Bu sabah tam 6 litre su aldı yine.
Grow kent 2 gündür kargolamadı Overdrive ı.
2 hafta kullanacağımı hesap ederek, yaprakların 2 gündür gübresizlikten kendi kendilerini yeme hızlarını da baz alarak bugün biraz gübre ekledim suyuma. 300 ppm kadar. Çıkış 600 lerdeydi 48 saat önce. Bugün 750 ye çıktı çıkışı.burdan ben şu anlamı çıkarıyorum üstatlarım yanlış ise dezeltir, bu kız 2 günde 150 ppm yiyor. Yani 600 Dü çıkış, 2 gün geçti 300 daha ekledim 900 yaptı, çıkış 750 ise bugün , fark 150 ppm yapıyor. Buda günlük 75 ppm tükettiği anlamına gelir. Bu growum da biraz deneysel takılıyorum farkındayım ama zevk alıyorum :D bu kadar kasmanın anlamı genel olarak tabiki gereksiz,farkındayım:)
İnş cumaya kadar gelir Overdrive.bugünden sonra sadece su vereceğim ve gelirse Overdrive.
Bi, iki tane güncel foto aşağıda
Sömek gelişimini gösteren kolaj da yaptım.
Kolajda ki 2 sömekde aynı sömek olup tek fark 12 günlük gelişimidir sömeğin.
Heryerde yazdığı gibi sömek gelişimi, sıkılaşması kabaca son 1 ayda inanılmaz hızlanıyor.
Eksik, fazla gördüğünüz yer varsa yorumunuzu esirgemeyin lütfen dostlar.
Hepmize bol hasatlar.
20200830_185037_copy_1512x1512.jpg
20200901_122211_copy_1512x2016.jpg
20200901_124807_copy_1512x2016.jpg
20200901_124738_copy_1512x2016.jpg

Kanka efsane olmuş kızın harbiden.Müthiş. Bende ak48 yetiştireceğim kısıtlı bir kabin ve imkanlarla. Neler tavsiye edersin? Asıl sorum gübrelerin önündeki ek besinlerden hangileri kritikti bu gelişim için?

Paak14

Kıdemli Üye
Arkadaşlar selam.
Bi sorun var ama ne kadar büyük sorun bilemiyorum. İlk kez başıma geliyor. Hasat için trikomlara bakarken böceklerimizi yakaladım.
Şuan tam 2 günlük karanlığa alma döneminde. Amber kahverengi trikomlar yüzde 15,20 civarında.
Ama bu akşam karanlığa almayı planlarken aşağıdaki böcekleri keşfettim.
Var mı bilgisi olan, nedir bunlar, karanlığa alsam sonra hasat etsem bitkiler kururken bunlar ne olacak?
Son dakika gölü yedik galba offf..

20200902_165637_copy_1512x2016.jpg
20200902_170518_copy_1512x2016.jpg
20200902_165420_copy_1512x2016.jpg

Paak14

Kıdemli Üye
Aha yanındaki auto flowrda Da var
Bilen dostlar Bi çözüm önerisi veya rahatlatıcı bişeyler yazın. Moral sıfır şuan..
20200902_172229_copy_1512x2016.jpg

monkey

Üye
Kuruda max 250 gr kanka çok yaprak yapmış bitkin güzel bi budama yapsaymışın keşkem yaprağa çalışmış bitki sanki. Genel itibariyle gayet güzel olmuş eline koluna sağlık. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1