HASAT= 235 gr. tek ağaç. 32 kelle. Kolum kolum sömekler.

Paak14

Kıdemli Üye
Neem yağı ve odun sirkesi kulanabilirsin dostum 1 hafta neem yağı 1 hafta odun sirkesi kesin çözüm. Birde uğur böceği alıp salabilirsin bitkinin üzerine. :)
Dostum bitkiyi 2,3 bilemedin 1 hafta içinde kesmem lazım ama. trikomlar oldu benim için.
Dediğin şeyi kururken de direk yapabilir miyim?
Müsait olunca araştıracağım nasıl yapılır vs diye de seninde tavsiyelerini duymak isterim. Birde direk sömeklere kullanabilirim dimi

monkey

Üye
Dostum bitkiyi 2,3 bilemedin 1 hafta içinde kesmem lazım ama. trikomlar oldu benim için.
Dediğin şeyi kururken de direk yapabilir miyim?
Müsait olunca araştıracağım nasıl yapılır vs diye de seninde tavsiyelerini duymak isterim. Birde direk sömeklere kullanabilirim dimi
1 haftada olsa o kuruma döneminde de dahil olmak üzere çoğalıcak sen genede 1 tur neem yağı yap. Çeçeği girmiş bitkilerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsin 2 sinide dostum suyla seyreltmen lazım internette litre başına değerleri yazıyor şimdi pek hatırlamıyorum. neem yağı olan böcek sorurnunu çözer odun sirkesinin kokusunada haşere gelmez önce neem yağından başlamanı tavsiye ederim. Birde unutmadan ışıklar kapalıyken yap uygulamayı.

Paak14

Kıdemli Üye
Hicde elleme birak oyle kurusun bu saatten sonra fzarar veremez onlar yaprak biti
Kanka hiç ellemezsem bunlar çoğalmıcak mı? 2 gün karanlığa alıcam kesecem sonra 10-12 gün kurucak,e sonra kavonaza girecek. Kavanozun içinde bunlar mı olacak?
1 haftada olsa o kuruma döneminde de dahil olmak üzere çoğalıcak sen genede 1 tur neem yağı yap. Çeçeği girmiş bitkilerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsin 2 sinide dostum suyla seyreltmen lazım internette litre başına değerleri yazıyor şimdi pek hatırlamıyorum. neem yağı olan böcek sorurnunu çözer odun sirkesinin kokusunada haşere gelmez önce neem yağından başlamanı tavsiye ederim. Birde unutmadan ışıklar kapalıyken yap uygulamayı.
Saol dostum gerçekten. İlk fırsat araştıracağım.

Paak14

Kıdemli Üye
kanka çiçeklenmede nem yağı kullanma. nem yağı yakılarak tüketildiğinde toksit birşey. eğer abartılı derecede böcek yoksa kurut vur ateşi çek aminyum .d uğur böceği iş yapıyor bu arada karanlık dönemde kullanabilirsin
**** gece uyuyamadım, uyuduğumda böceklerle savaştım rüyamda :D
Dostum ben de biraz araştırdım. 1,2 yerde dediğin tarz şeyler okudum. Başka yerlerde de çiçeklenme de zararı yok deniyor. Kafam karıştı şuan.
Oturdum bitkinin karşısına yaktım sigaramı ne yapsam diye kara kara düşünüyorum. :(
Bu akşam kesin karanlığa alıcam kızımı zaten.2 veya 3 gün karanlıkta tutmayı düşünüyorum. Trikomlar tam istediğim kıvamda, beklersem amberlerşip kafası ağırlaşacak.
Niyeyse bu sefer çok hızlı rakılı - amber geçişi oldu.
Toprakta tahmini 400 civarı ppm gübre varken kesecem buda içim kalitesini istediğim gibi yapmayacak. He 400 çok mu tabiki değil ama hedefim 100 den aşağı ppm değeri ile en az 10 gün geçirmesi idi.ve daha sararmış yapraklardı.
Neyse ben biraz wet trim yaptım akşama hazırlık olarak.
Böcekleri de artık akşam karanlığa aldıktan sonra neem oil ile speylicem, yada bu şekil bırakıp kestikten sonra direk asacağım neem falan kullanmadan. kararımı akşama kadar alacağım :rolleyes:
Güncel kızımın ve trikomların fotoları bide **** böceklerinin : :D

Ekli dosyalar

• 20200903_103057_copy_1512x2016.jpg
    20200903_103057_copy_1512x2016.jpg
    822.7 KB · Görüntüleme: 1,853
  • 20200903_103908_copy_1512x2016_copy_1134x1512.jpg
    20200903_103908_copy_1512x2016_copy_1134x1512.jpg
    591.8 KB · Görüntüleme: 152
  • 20200903_102734_copy_1512x2016.jpg
    20200903_102734_copy_1512x2016.jpg
    454.1 KB · Görüntüleme: 132
  • 20200902_165530_copy_1512x2016.jpg
    20200902_165530_copy_1512x2016.jpg
    403.4 KB · Görüntüleme: 100
  • 20200902_165637_copy_1512x2016.jpg
    20200902_165637_copy_1512x2016.jpg
    319.9 KB · Görüntüleme: 91
  • 20200902_170544_copy_1512x2016_1.jpg
    20200902_170544_copy_1512x2016_1.jpg
    524 KB · Görüntüleme: 104
  • 20200903_105241_copy_1209x1612.jpg
    20200903_105241_copy_1209x1612.jpg
    788.8 KB · Görüntüleme: 116
Son düzenleme:
Siteye her girdiğimde ilk bu başlığa bakıyorum hocam. Benim için ilham kaynağı oldun :) umarım şu böcek olayını en doğru şekilde atlatıp istediğin sonuca ulasirsin. Merakla bekliyorum gelişmeleri.

Paak14

Kıdemli Üye
Siteye her girdiğimde ilk bu başlığa bakıyorum hocam. Benim için ilham kaynağı oldun :) umarım şu böcek olayını en doğru şekilde atlatıp istediğin sonuca ulasirsin. Merakla bekliyorum gelişmeleri.

5 Eylül 2020 güncellemesi
Selam arkadaşlar. Kızımı hasat ettim.
Böcekleri bıraktım, neem yağı kullanmadım. Şöyle şeyler okudum mantıklı geldi. Bu böcekler pistillere, sömeklere vs bulaşmıyor. Sadece yapraklardan besleyormuş. Thc oranı vs etkilenmiyormuş. E zaten bitki kuruyor şuan. Ve beslenecek birşeyleri kalmayınca, ölecekler
Wet trim yaptım baya Bi. Kalan ince trimi de kuruyunca yapacağım.
20200905_200558_copy_1612x1209.jpg20200905_212531_copy_1612x1209.jpg20200905_195719_copy_1612x2149.jpg20200905_200218_copy_1612x2149.jpg

Kanka hayırlı olsun. Bol dumanlar çok güzel bir görüntü keşke imza atsaydın tam isim yazmalık olmuş :D Bakalım kaç gr kuru çıkacak

Ve kanka kurutma işlemlerini de aynı adım adım anlatırsan herkes tekrardan faydalanmış olur şimdi'den teşekkürler.

Paak14

Kıdemli Üye
Selam kankalar
Kurutma bitti .
bu genetik anasının gözü gibi yapraklı.Bu arada fan yapraklı değil de sugar leaf dediklerinden acayip çok var.
Bir önceki hasatımda da fark etmiştim .Trimde baya bi zorladı.
Budama / defolition ile çok ilgisi yok.Çünkü son 15 günü olan aynı cins diğer bitkimde ,konusu da var forumda ,dünyaları budamama rağmen yine acayip yapraklı şuan.yani genetik böyle yapacak bişe yok.
sömekler sıkı sıkı , dolu vs değil .zaten öyle olsa 2 katı olurdu hasat.
Kavanozlara girdiler.1.5 litrelik 3 kavonoz doldu.
Gram olarak 235 gr kuru geldi.
Benim tahmin fos oldu :D
Kafa olarak bi önceki growumdan beri içiyorum zaten.Kime ikram etsem abilerim kardeşlerim şampiyon diyorlar ki bence de çok iyi ve hıızlı kafası .çoğu kişi ilk veya 2. dumanda bu ne diye sordular :).2 saati var rahat.ama sonra yapıştırıyor koltuğa .
Yetiştirirken koku sıfıra yakın.Zaten balkonda yetişti,hiçbi sıkıntı olmadı.Yanında bunun 10 da 1 kadar büyüklükteki lemon auto anasının gözü gibi koku yapıyor.
içerkende aroması vs yok bildiğimiz ot işte :)
Eğitime çok yatkın , strese vs hiçbizaman girmedi.
Son olarak köklerin fotolarını da ekledim.Air saksının başarısını anlarsınız.
Evet bu hasatımda sonuna geldik.
Bu yaz dönemi 2. hasatımı aldım.2 hasat daha alacağım bu ayın sonuna kadar.
Stoğumu yaptım , bilgileri uygulamalı olarak tecrübe edindim , bundan sonra genetik avına çıkacağım , daha farklı eğitimleri deneyeceğim main-lining ,kyle kushman vb .
Herkese sağlıklı growlar , bol hasatlar.

Kökler

Paak14

Kıdemli Üye
Kanka eline koluna sağlık bol dumanlar bir duman da bize düşmeli :) Yeni maceralarda başarılar takipteyim..
Sağoasın kanka
Güzel hasat bol keyifli eğlwnceler.
Teşekkürler kanka
Kanka kaç litrelik saksıların
Bu bitkimin saksısı 27 Litreydi.
knk bocekler ne durumda :D
Valla görünürde yoklar .Beslenecek birşey kalmayınca ölmüşler bence. Ölüleri de keller üzerinde mi hiç bakmadım valla keyifle içiyorum şuan .
Üzerinde ise protein olur işte :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ******** ***** ***** * ******* ********** *** ******* * **** **** ****** *** ******** ***** hahahaha** ** ****** *** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    *** **** ***** **** hahahaha****** hahahaha **********
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ****** ****** ********** ***** ******** ** ****** *** ********** *** ******** ****** ****** ******* ** ****** hahahaha** **** ****** ***** hahahaha ******** ***** ** ***** **** **
  • spotify artist spotify artist:
    ******* **** ********** ****** ** ****** ****** ********** ***** ******** **
  • spotify artist spotify artist:
    ***** ******* ***** *** ***** ***** *** ***** ** **
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **
  • T Tropikal.MR:
    ******* ******* ****** *** hahahaha * **
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha **********
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    *** ********* ********** ******** **
  • Narkotik Narkotik:
    ******** ********** *** **
  • T Tropikal.MR:
    ***** * ****** ******** ***** ********* hahahaha*
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    ********* hahahaha** **** ***** ******* **
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******** ***** **** ******* ******* *** ******* ********* ******* ********
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • W wickedstick:
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha* *****
  • Emmy Emmy:
  • T Tropikal.MR:
    ********* ******* ***** ********* hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • ax-b ax-b:
    ax-b ax-b: ******* ******** *****