Hasat etmeden önce bitkiyi karanlıkta bekletme

silver

Yeni üye
Arkadaşlar hasat zamanım geldi şu konuda hala kesin bişey bulamadım hasattan önce kızları 1-2 gün karanlıkta mı bekletmem lazım..?yardım lütfen

FirstGrower

Yeni üye
Kanka bitkinin resmini at karar verelim eğer bitkin çok sarardıysa karanlıkta bekletme çünkü o sarılıktan sömeğe ulaşırısa görüntüsü bozar. Eğer çok sarı değilse 36-48 saat arasında karanlıkta bırak su falan verme sonra git hasat et bu thc yi arttırıyor deniyor.

silver

Yeni üye
Kanka pistüllerin %30-40 ı şuan kahve ben hasatı %60-70 de yapıcam o zamanda yapınca bu işleme gerek varmı kanka onu merak ediyorum forumlarda ve sitelerde kesin bir cevap bulamadım otçulhatun diye bir sitede yazıyor ama bu otçulhatunun bilgisi bence yetersiz ve yanlış burada daha net cevap bulurum diye düşündüm kanka resim atamadım mb buyuk dıyor

FirstGrower

Yeni üye
Cvp: Hasat etmeden önce bitkiyi karanlıkta bekletme

silver' Alıntı:
Kanka pistüllerin %30-40 ı şuan kahve ben hasatı %60-70 de yapıcam o zamanda yapınca bu işleme gerek varmı kanka onu merak ediyorum forumlarda ve sitelerde kesin bir cevap bulamadım otçulhatun diye bir sitede yazıyor ama bu otçulhatunun bilgisi bence yetersiz ve yanlış burada daha net cevap bulurum diye düşündüm kanka resim atamadım mb buyuk dıyor

Zaten cevapladığım soruları farklı şekilde yine soruyorsun cevap aynı. Böyle bir şey var yapmak lazım fakat bitkinin sarılığına göre değişir sen yapma boşver acemisin sen. (şimdiden yapmicaksın zaten hasat vakti gelince 36-48 saat karanlıkta bekletip öyle keseceksin bu kadar basit yani.)

Coban

Üye
Hasat zamanın geldiği zaman bitkileri 3 gün boyunca havalandırma açık şekilde karanlıkta bekletmen gerekiyor. Hasat zamanından önceki son sulamayı yapma ki karanlıkta beklerken bitki küflenmesin. 3 gün boyunca karanlıkta bekletmenin amacı bitkinin bu şekilde ölecekler ve ne kadar vitamin, su enerji kaldıysa dallarda bitki THC yapmak için çalışıyor. 3 günün sonunda kesebilirsin ve kurutmaya alabilirsin. Eğer sömekleri dallarında bırakıp kurutmaya bırakacaksan 10-12 gün boyunca kurumaya bırak. Daha sonra sömekleri kesip kilitli bir poşetin veya kavanozun içinde ağzı kapalı bir şekilde ve karanlıkta 12 saat beklet. 12 saatin sonunda ağzını aç ve 1 gün ağzı açık havalansın. Daha sonra yine 12 saat ağzı kapalı beklet ve 1 gün ağzı açık beklet. Bu işlemi 5-6 defa yap. 10 gün kuruttuğun zaman sömekler tamamen kurumuyor ve bu şekilde sömekleri terleterek içindeki bütün nemin dışarı çıkmasını sağlarsın. Bütün bu işlemleri yaptıuktan sonra sömeklerin içmeye hazır olacak.

trip1likedo

Yeni üye
Cvp: Hasat etmeden önce bitkiyi karanlıkta bekletme

Coban' Alıntı:
Hasat zamanın geldiği zaman bitkileri 3 gün boyunca havalandırma açık şekilde karanlıkta bekletmen gerekiyor. Hasat zamanından önceki son sulamayı yapma ki karanlıkta beklerken bitki küflenmesin. 3 gün boyunca karanlıkta bekletmenin amacı bitkinin bu şekilde ölecekler ve ne kadar vitamin, su enerji kaldıysa dallarda bitki THC yapmak için çalışıyor. 3 günün sonunda kesebilirsin ve kurutmaya alabilirsin. Eğer sömekleri dallarında bırakıp kurutmaya bırakacaksan 10-12 gün boyunca kurumaya bırak. Daha sonra sömekleri kesip kilitli bir poşetin veya kavanozun içinde ağzı kapalı bir şekilde ve karanlıkta 12 saat beklet. 12 saatin sonunda ağzını aç ve 1 gün ağzı açık havalansın. Daha sonra yine 12 saat ağzı kapalı beklet ve 1 gün ağzı açık beklet. Bu işlemi 5-6 defa yap. 10 gün kuruttuğun zaman sömekler tamamen kurumuyor ve bu şekilde sömekleri terleterek içindeki bütün nemin dışarı çıkmasını sağlarsın. Bütün bu işlemleri yaptıuktan sonra sömeklerin içmeye hazır olacak.

Aradıgım cevapları tek yoruma sıgdırmıssın tesekkurler kanka

silver

Yeni üye
arkadaslar tesekkur ederim simdi herseyi net anladim ilk hasatim olucak gayet guzel oldular cok soeu la karsilassamda hepsini aştım ilgi alakaniza tesekkur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ****** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** ****** *** ********** ********** **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • L lityum:
    hahahahahahahaha
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ****** ** *
  • L lityum:
    ***** hahahaha******** **** **** ** ******** ** ** ** ******* ***** ** ****** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha****** ****** ** *
  • D dolunayloord:
  • L lityum:
    hahahaha ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** ********* *** ****** *** **** hahahaha ******* ********* ****** ********* ***
  • kkush kkush:
    * **** hahahaha **** hahahaha* *** hahahaha******* ***** **** hahahaha******* hahahaha ******
  • kkush kkush:
    ** **** ** ******* ** ***** ******* ***** ******* ***** ********** ****** ****** ****** ********* ***** ********* *********
    +1
  • kkush kkush:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** hahahaha**** ********* ****** ********* ***
  • L lityum:
    ******** ** ******* ********* * **** hahahaha **** hahahaha* *** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ******* ****** ********* ****** ** **** *******
  • L lityum:
    **** **** hahahaha***** ********* *****
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* **** **** hahahaha***** ********* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ***** ******** ********** * ********** ***** ******** * ***** ***** **** ****** ******* ** **** ******** ***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    **** **** hahahaha***** ********* *****
  • kkush kkush:
    *** ****** hahahaha* ***** ***** ** ********** hahahaha*
    kkush kkush: *** ****** hahahaha* ***** ***** ** ********** hahahaha*