Hasat miktarı ve Wat değeri

doubleG

Üye
sorun da orada büyümüyor 7 bitki 600 w altında. olmaz diye birşey yok 10 tane de olur ama zayıf sömeklerin olur ışık almayan sömeklerden alacağın dumanın kafası da düşük olur. çok bitki çok hasat değildir sağlam 3 tane bak o 600 w altında 1 senelik içimliğin çıkar

sorun da orada büyümüyor 7 bitki 600 w altında. olmaz diye birşey yok 10 tane de olur ama zayıf sömeklerin olur ışık almayan sömeklerden alacağın dumanın kafası da düşük olur. çok bitki çok hasat değildir sağlam 3 tane bak o 600 w altında 1 senelik içimliğin çıkar
Bir bitkiye 200 wat mor ışık iyimi?

doubleG

Üye
sipariş iptal ediliyosa iptal et
çok pahalı içinde 1 cob led takılı gibi duruyor yani 50w o da en iyi ihtimalle.
o ışığın maliyeti 100 tl den fazla değil

doubleG

Üye
240 watt quantum board led al üzerine biraz daha koyup. elimden gelir diyorsan cobları çinden sipariş et burada kendin topla. 300 watt ışığı toplasan 1000 tl bile etmeyecek bir paraya malettim ben

240 watt quantum board led al üzerine biraz daha koyup. elimden gelir diyorsan cobları çinden sipariş et burada kendin topla. 300 watt ışığı toplasan 1000 tl bile etmeyecek bir paraya malettim ben
kanka şu sıralar fatura farkından dolayı 300w cob led'imi kenara koyup qb toplama niyetim var. 1000 tl ye nasıl çözdün ya da ne zaman çözdün şuan şu şartlarda 1000 tl ye göremedim qb 240w qb sistemleri. link varsa atabilir misin aliex vs.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Keşke sadece ışıkla olsaydı :). Bu işte hedef HIGH HARVEST ise. İşi bilip işe gitmemen lazım brom. Sen başla devamı geliyor merak etme.

doubleG

Üye
kanka şu sıralar fatura farkından dolayı 300w cob led'imi kenara koyup qb toplama niyetim var. 1000 tl ye nasıl çözdün ya da ne zaman çözdün şuan şu şartlarda 1000 tl ye göremedim qb 240w qb sistemleri. link varsa atabilir misin aliex vs.
qb değil cob 300 watt sistem. 2 adet var bende şuan. 250 tl alüminyum soğutucu 100 tl fan+ kablo 50 tl de askı aparatları tutuyor üstüne de 6 cob yapıştırdım şuan fiyatlarını bilmyorum ama klasik coblardan değil qb coblar var yxo nun onlardan takılı. hesap bu

qb değil cob 300 watt sistem. 2 adet var bende şuan. 250 tl alüminyum soğutucu 100 tl fan+ kablo 50 tl de askı aparatları tutuyor üstüne de 6 cob yapıştırdım şuan fiyatlarını bilmyorum ama klasik coblardan değil qb coblar var yxo nun onlardan takılı. hesap bu
anladım kanka mantıklıymış varsa bi linkini alırım ürünün incelemek isterim.

Çok şaşırdım eskide kalmışız biraz. peki asıl sorum şu olacak normal cob ledler ile bu sistem ile arasındaki elektrik tüketiminde bir fark oluyor mu.
benim de 300w kendi yapımım olan bir düzenek var fotolarını ekledim. Lakin faturalar cep yaktığından dolayı ışık değiştirsem mi diye düşünüyorum. güzel çıktı karşıma senin ledler ama fiyat farkı var mıdır faturada bunu hesaplayabildin mi ?
(tek bitki için 150w a düşürmeyi düşündüm ama 300w üzerinden konuşabiliriz.)

benim ışık

doubleG

Üye
şuan 1000 watt ışık takılı 700 watt bahsettiğim coblar + 240 qb lm301h + 2 torch led üstüne diğer ekipmanlarla 1k elektrik faturasu ödedim bu ay
tek başına hesaplarsan 200 tl falan yakıyodur 12-12 dönemde
normal coba göre daha az ısındığından verim olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü çekilen elektrik miktarı aynıyken daha az ısı yayıyor

şuan 1000 watt ışık takılı 700 watt bahsettiğim coblar + 240 qb lm301h + 2 torch led üstüne diğer ekipmanlarla 1k elektrik faturasu ödedim bu ay
tek başına hesaplarsan 200 tl falan yakıyodur 12-12 dönemde
normal coba göre daha az ısındığından verim olarak daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü çekilen elektrik miktarı aynıyken daha az ısı yayıyor
anladım üstat eğer çektiği elektrik gücü ve yaktığı elektrik / TL değişmiyorsa sanırım bir anlamı olmayacak.

en az 150 eğer kastettiğin cob ledse eğer. ışık cinsine göre watt hesabı değişiyor
Brom bu ışığı aldım hazır setiyle 60x60x120 kabinde tek bitkiye yeterli olur mu ? Ayrıca bunun dimmeri ile çimlenmede ve çiçeklenmede azaltıp artırarak kullanabilir miyim?

doubleG

Üye
Brom bu ışığı aldım hazır setiyle 60x60x120 kabinde tek bitkiye yeterli olur mu ? Ayrıca bunun dimmeri ile çimlenmede ve çiçeklenmede azaltıp artırarak kullanabilir miyim?

hiçbir fikrim yok chatte sorarsan çok daha hızlı cevap alırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **