hasat odası kaç derece ve nemi kaç olmalı

QsCustoms

Yeni üye
merhaba kankalar dumanınız bol olsun. Kafamdaki soru işareti Şu..

hasat edilen cigara baş aşağı bir şekilde kurutmaya alınınca oda sıcaklığı kaç olur ve nemi kaç olmalı vede dışardan gelen hava kaç saat boyunca içeri çekmeli vedede sürekli karanlıkta mı durmalı ?

şimdiden teşekkür ediyorum bol hasatlar

Sıcaklık;20-28 arası ideal
Nem:%50'lerde

Birde ufak fan çalıştırırsan iyi olur. Dallar ne zaman çıt diye kırılıyorsa bilki kurumuştur. Curing işlemine geçebilirsin

QsCustoms

Yeni üye
Cvp: hasat odası kaç derece ve nemi kaç olmalı

jackHerrer' Alıntı:

Birde ufak fan çalıştırırsan iyi olur. Dallar ne zaman çıt diye kırılıyorsa bilki kurumuştur. Curing işlemine geçebilirsin

nem 99 olursa bi problem olurmu?
şimdiden teşekkürler bilgilerin için kanka. :)

Coban

Üye

QsCustoms' Alıntı:
jackHerrer' Alıntı:

Nem%99 olursa sömeklerinde küf olur dostum. Küflü sömek içmek istemezsin boğazın düşebilir dikkat et.

QsCustoms

Yeni üye

aliatif' Alıntı:
99 nem ne kanka kafayı mı yedin :D

İÇERİ Bİ GİRDİM HER YERDE DUMANN  199 OLMUŞ NEM :D

Coban' Alıntı:
QsCustoms' Alıntı:

Nem%99 olursa sömeklerinde küf olur dostum. Küflü sömek içmek istemezsin boğazın düşebilir dikkat et.

EYVALLAH KANKA VANTİLATÖRDE KOYDUM 1 DE ÇALIŞIOR SÜREKLİMİ ÇALIŞSSIN YOKSA ZAMANLAMA KURİMMİ

Coban

Üye

[quote pid='29720' dateline='1547584368']
Coban' Alıntı:

EYVALLAH KANKA VANTİLATÖRDE KOYDUM 1 DE ÇALIŞIOR SÜREKLİMİ ÇALIŞSSIN YOKSA ZAMANLAMA KURİMMİ
[/quote]

Çalışsın sürekli sıkıntı olmaz

QsCustoms

Yeni üye

egegoksuzoglu' Alıntı:
Fanın verdiği hava direk sömeklere gitmesin kankalar eğer öyle olursa hızlı kurur biliyorsunuz yavaş kuruması lazım ;)

aynen o konuda hem fikiriz teşekkürler kanka

halil1q

Yeni üye
kurutma odasına nasıl koycaz fanı direkt sömklere gitmeyecekse ben grow yaptığım giysi dolabın içinde kurutmayı düşünüyorum hem giriş çıkış fanlarıda var temiz hava girer ordan sömekleri asıp altınada fan koysam sıkıntı olur mu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********** ** ***** hahahaha** **** *********
  • A artinba:
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahahahahahaha ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    ********** ***** ******* ***** ********** **
    ****** ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
  • NE0 NE0:
    ** * ********** ****** ****** hahahaha* ******* hahahaha ******** ****** hahahaha *** *** ******** *** ******* hahahaha*****
    hahahaha** hahahaha ******* **********
  • A artinba:
    ** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • NE0 NE0:
    ***** ** *** ******* ****** ******* ****** ***** ********* ***** ** ******* hahahaha*** hahahaha ****** ***** ***** ******* ***** ***** ****** ***** hahahaha*
    ******* ***** ********* ******** ********* *** ********* * ****** *** ****** ***** ** ** ** **** **** ****** *****
  • NE0 NE0:
    hahahaha** ***** ***** ******** ** ***** ****** ******* ******** ** *** ** hahahaha** hahahaha**** ***** * ****** ******** ********** ** ********** **** ******** **
  • A artinba:
  • O obeb:
    **
  • NE0 NE0:
    **
  • Bomberx Bomberx:
    ** *
  • O obeb:
    hahahaha ** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** *** ********** ***** **
  • NE0 NE0:
  • A artinba:
  • A artinba:
    **** ********* ***** *** ***** ***** ******* ********* ********** ********* * *********
  • A artinba:
    ********** hahahaha****** ******** ****** ********** *******
    A artinba: ********** hahahaha****** ******** ****** ********** *******