Hasat Vakti (Fotolar yenilendi.)

Jan-JoostSwiers

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar, 

Tam olarak 16 haftadır yetiştirdiğim Afghani #1 bitkimin hasadı yaklaştı. GrowWeedEasy ve Google'da ki çeşitli araştırmalarım sonucunda ne zaman hasat etmem gerektiğini öğrendim. Bu arada bu ilk growum.

Trikomlara baktığımda tam anlayamadım hasat zamanının gelip gelmediğini. Bu yüzden sizlere de bir sormak istedim.

Teşekkürler.

https://imgur.com/a/SiaNEzz

Ü

Üye silindi 7637

Guest
Cvp: Hasat Vakti (Fotolar yenilendi.)

Maasallah kardesim gozunaydin, genetik neydi bu arada

Jan-JoostSwiers

Yeni üye

desert101' Alıntı:
Çok sağolasın kanka. Genetiğim Afghani #1. İlk growum olduğu için dayanıklı bir genetik seçmek istedim. Maşallah harbiden dayanıklı çıktı kerata :D

q_life

Yeni üye
Trikonomların 100%25i kahve olması lazım kanka burada kahve göremedim.benim ankadığım kadarıyla az daha var ama daha tecrubeli arkadaşlarda bi yorum yapsın bakalım

Jan-JoostSwiers' Alıntı:
desert101' Alıntı:
Çok sağolasın kanka. Genetiğim Afghani #1. İlk growum olduğu için dayanıklı bir genetik seçmek istedim. Maşallah harbiden dayanıklı çıktı kerata :D

Ya kanka benim neden olmuyo boyle benimde ektigimden bu yana 13 hafta oldu ama seninkiler gibi somekler patlamadi hatirliomusun 2 3 hafta halini ciceklerinin boylemiydi
https://i.imgur.com/aPRL8z1.jpg

Sadece pistil var beyaz

Jan-JoostSwiers

Yeni üye

Nobodyisperfect' Alıntı:
Jan-JoostSwiers' Alıntı:

Ya kanka benim neden olmuyo boyle benimde ektigimden bu yana 13 hafta oldu ama seninkiler gibi somekler patlamadi hatirliomusun 2 3 hafta halini ciceklerinin boylemiydi

Sadece pistil var beyaz
Kanka böyleydi diyebilirim. Son 1 ayda patlamaya başladı. Ama gübre desteği de verdim. Bi de ekstradan ışık koydum.

Bu yaptığım grow CFL. 8 adet 23W'lık sarı ışık + 1 adet 150W'lık beyaz ışık kullandım çiçeklenme döneminin çoğunda.

Ü

Üye silindi 7637

Guest

[quote pid='27470' dateline='1542979135']

Sadece pistil var beyaz
[/quote]

Kardo bak sana yarin benim indicayi aticam 3 hafta once orta dali kirildi neredeyse koptu, hani parmagi deri tutarya onun gibi bisey sonra ben bunu bantladim filan bitki toparladi ama cok degisik bi hal aldi gelisimi asiri yavas salak oldu bitki birazcik pistillenme var beyaz beyaz o kadar ilgilenemedim de **** bitkisiyle kendi haline biraktim zaten flowering suresi uzunmus bekliyoz artik ne cikarsa yarin fotografini aticam yapraklari boyle kabardi ve assa bakiyor ince kabarik

Jan-JoostSwiers

Yeni üye
Arkadaşlar dayanamadım hasat ettim. 2 gündür de kuruyor. Fakat birşey dikkatimi çekti. Kokusu, dışardan alıp içtiğim cigaraya hiç benzemiyor. Daha çok yeşillik çimen kokusu gibi böyle. Tam tarif de edemiyorum. Bu normal bişey mi?
1-2 tane ufak kurumuş gibi deneyeceğim birazdan.

Ü

Üye silindi 257

Guest

Jan-JoostSwiers' Alıntı:
Arkadaşlar dayanamadım hasat ettim. 2 gündür de kuruyor. Fakat birşey dikkatimi çekti. Kokusu, dışardan alıp içtiğim cigaraya hiç benzemiyor. Daha çok yeşillik çimen kokusu gibi böyle. Tam tarif de edemiyorum. Bu normal bişey mi?

Hasat ettiğin bitkiyi ilk etapda 10 gün %50 nem orta sıcaklıkda bir ortamda kurutmanı,daha sonra eğer sabrın varsa en az 1 ay %60 nem padleriyle kavanozda kür yapmanı öneririm..Beklemeden içtiğin her sigara ileride pişmanlık olarak döner sana..Bu kadar sabretmişsin neticede..İşin %50 si growsa diğer %50 kürdür..

Jan-JoostSwiers

Yeni üye

KKush' Alıntı:
Jan-JoostSwiers' Alıntı:

Hasat ettiğin bitkiyi ilk etapda 10 gün %50 nem orta sıcaklıkda bir ortamda kurutmanı,daha sonra eğer sabrın varsa en az 1 ay %60 nem padleriyle kavanozda kür yapmanı öneririm..Beklemeden içtiğin her sigara ileride pişmanlık olarak döner sana..Bu kadar sabretmişsin neticede..İşin %50 si growsa diğer %50 kürdür..
Kurutma ve kürden sonra kokusu değişecek mi o zaman? Ya genel anlamda sabırlıyım. Daha ilk defa bi tadına bakacağım. Sadece koku olayı dikkatimi çekti ve merak ettim. Sormak istedim. Cevabın için teşekkürler.

Ü

Üye silindi 257

Guest

Jan-JoostSwiers' Alıntı:
KKush' Alıntı:
Kurutma ve kürden sonra kokusu değişecek mi o zaman? Ya genel anlamda sabırlıyım. Daha ilk defa bi tadına bakacağım. Sadece koku olayı dikkatimi çekti ve merak ettim. Sormak istedim. Cevabın için teşekkürler.

Tabiki kür bitkinin içindeki nem i yavaş yavaş düzenli olarak alır..Şu an çimen gibi kokmasının nedeni bitkinin hala ıslak olmasından kaynaklanıyor..Sabır edersen süper sonuç alırsın.

Jan-JoostSwiers

Yeni üye

KKush' Alıntı:
Jan-JoostSwiers' Alıntı:

Tabiki kür bitkinin içindeki nem i yavaş yavaş düzenli olarak alır..Şu an çimen gibi kokmasının nedeni bitkinin hala ıslak olmasından kaynaklanıyor..Sabır edersen süper sonuç alırsın.
Tamamdır kanka çok teşekkür ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    *** ****** ***** ******** *** ********* **
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** *** **** ********* **** ****** ****** *** ******* ** ******** ******* *****
  • S SuperKafa:
  • B boldpilot34:
    hahahaha ***** ****** ***** hahahaha***** hahahaha ***** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
    hahahaha **
  • H happyworld:
    ******** ****** ***** ** hahahaha*
  • H happyworld:
    ** hahahaha ******* ****
  • B boldpilot34:
    +1
  • H happyworld:
    **** hahahaha*** ******* *** *** *** **********
  • S SuperKafa:
    **** hahahaha* ***** *** *******
  • S SuperKafa:
    ***** ****** ** **** ***** ** ****** *** hahahaha***** *** ** **********
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** hahahaha**** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** ****** ****** ******** hahahaha* ******
  • H happyworld:
    hahahaha* ***** hahahaha
  • H happyworld:
    ***** ******** ** hahahaha* ****
  • S SuperKafa:
  • H happyworld:
    ***** **** hahahaha*** ******* hahahaha******** ********** **** hahahaha* **
    +1
  • H happyworld:
    ******* ****** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
  • S SuperKafa:
  • Y yasopro2001:
    ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***
    Y yasopro2001: ********* hahahaha** ***** ** ******* ***** ******** ***