hasat ve yeni baslangıc gübre doktorları

selam kankalar 1 hafta önce x7 sweet tooth haze growumdan 197 hast aldım. ama elimde ki tek şey ışık, kendim yaptıgım cadır ve cok yetersiz bilgilerimle yaptıgım ev yapımı gübreler simdi imkanlarımın el verdigi kadarıyla daha iyisini yapmak istiyorum ama 1 yıldır burada takılmama rağmen acemi sayılırım ve bilgillerinize ihtiyacım var simdi elimde
4 adet photo dişi (23 günlük)

8 adet auto dişi (x4 23 günlük x4 3 günlük)

ışık: x2 harvest master qb eco model 400w

1 adet 250x yxo cob 5 adet işlemci fanlı

120x120x200 cadır

simbo nem makinesi

480m3 125mm karbon filtre
125mm karbona uyumlu türk malı fan

x4 21lt kumaş (photolar için)
x4 15lt x4 17lt (autolar icin)

tds ppm ph ölcer 700 civarı trewyoldan tek alet hepsini ölcüyomus

termometre 200 liraya xiamoi diye satılan bise
priz olarak cata dijital zamanlayıcı priz ve
vikonun şok korumalı 6lı priz

bide 30x30 5cm yükseklik saksıların altı hava alsın diye boyle ızgara altıklar almıstım güvercin kafeslerinde kullanıyolar genelde kullanmak doğru mu onuda bilmiyorumda kafama göre aldım dostlar kullansam doğru olur mu

evet gübrelere gelicek olursak bu konuda biraz cimrilik yaptım dostlar cünkü fazla gübre lazım sizinde bildiginiz gibi gübre fiyatları uçuk benim bütcemi aşıyordu bu konuda üzgünüm ve tedirginimde cünkü neyi ne kadar ve tam ne zaman vermem gerektigini hic bilmiyorum desem yeridir gercekten bilgiye ihtiyacım var az buçuk araştırmamla türk markaları olan şu ürünleri aldım

gübretas micro 1lt
gübretas humas-15 1lt
naba azotime 5lt
naba moss sıvı deniz yosunu 5lt
naba kals 1lt
naba fosfozink 1lt
biobizz calmag 200ml
big bud

gübretas gübrelerini burda ki arkadasların tavsiyesiyle aldım naba gübreleride internette gezerken karşıma çıktı ve nedense ithal gübre standartlarına yakın geldi bana isimlerinden dolayı galiba :) ve aşırı uygun olmasından dolayıda çok cezbedici geldi düsünseneize an 5lt grow gübresini 200e alıyosunuz :/
tabi dedigim gibi cok bi bilgim yok ve neyi ne kadar ne zaman kullanacagım konusunda ustadlarımdan bana zaman ayırmasını istiyorum naba gübrelerin içerik fotoğraflarınıda burdan paylasıcam
son şey filizleri henüz saksıya almadım çok iyi göründüklerini söyleyemem onlarında fotolarını paylasıyorum
şuan bitkiler giysi dolabında lean bardagında yarın saksıya alıcam biliyorum geç kaldım
nem 70-75 arası stabil
sıcaklık 21-25 arası stabil
gübre azotlu calmag verdim sadece

gubre degerleri

Son düzenleme:
toprağı söylemeyi unutmusum
70lt cocopeat
50lt green life (burdan biri önermişti)
15lt perlit
15lt ponza lav taşı

not: termometre için xiaomi home app indirdirdim oldu ürün orjinalmiş ben ucuz olduğu için dümen sanmıştım uygulamadan ısıyı nemi görebiliyorsunuz

Son düzenleme:

UFUK...

Yeni üye
kanka autolarla ışık döngüsü fark etmiyor photolarda çiçeğe girdiği zaman 12 12 yapıcam saati autolar 12 12 döngüsünede uyuyor neden olmasın anlamadım
Oyle olmaz da autolardan hasati alana kadar 18.6 gidersin surekli yapicak bisey yok 12.12. Autoya verimsiz gelir kanka hiç edersin. Photoyada vercen egitimi kontrol altinda tutucan.

kanka autolar hasatını photolar 3 aylıkken vericek 1 ay 18 6 kalmak mı mantıklı photolar için zararı olmaz mı çiçekten sonra 18 6 devam etmemin

UFUK...

Yeni üye
yapılabilecek tek şey photolar çiçeğe girdiğinde autolarda 12 12 devam etcek yada 14 10 falan yaparım
Kanka photolari sen alicaksin ya cicege 12.12 ye cekerek. Senin planin autolar cicege girince 12.12 ye cekip photolarida cicege alio devam etmekse yapma. Photolara ne olucak onlar vege devam edicek daha guzel ve eglenceli olur. Ustalarda fikir vericektir elbet ama autolara 20.4 daha basarili ya tam cicege girmis 12 saat isik olmaz.

Kanka photolari sen alicaksin ya cicege 12.12 ye cekerek. Senin planin autolar cicege girince 12.12 ye cekip photolarida cicege alio devam etmekse yapma. Photolara ne olucak onlar vege devam edicek daha guzel ve eglenceli olur. Ustalarda fikir vericektir elbet ama autolara 20.4 daha basarili ya tam cicege girmis 12 saat isik olmaz.
kanka öyle değil photolar 2. ayda çiçeğe giriyor ya 2 ay boyunca hepsine 18/6 vericem sonra photolar çiçeğe
girdiğinde autolar zaten 1 aydır çiçekte olmuş oluyor yani 1 ayda 14 10 döngüsünde gidip kesilecekler

UFUK...

Yeni üye
kanka öyle değil photolar 2. ayda çiçeğe giriyor ya 2 ay boyunca hepsine 18/6 vericem sonra photolar çiçeğe
girdiğinde autolar zaten 1 aydır çiçekte olmuş oluyor yani 1 ayda 14 10 döngüsünde gidip kesilecekler
Photolar ne zaman giricek kanka cicege onu desene 3 ayda mi giriyor ki.14.10 verdiginde de girmez zayif sekilde devam eder kış gelmezse sonsuza kadar surer sanirim

UFUK...

Yeni üye
Imkanin var kanka belli ki. orda 3 gunluk autolarda var autolari ayir 20.4 daya isigi zaten kabinin almicak bunlari daha iyi sonuclar elde edersin.

kanka imkan yok baştan sona kadar bu yazdıklarımla gidicem suan için 7 auto 4 photo var ama 3 günlüklerden biri kabuğunu attı ama ölür gibi hiç yaprak yok yani 6 auto 4 photo 120x120 kabinde gidicek hepsi çok bi sıkışıklık çekeceğimide sanmıyorum daha önce bu kabinde 18 auto tek saksı yapanda gördüm başarılıydı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* **** ********** ****** ****** *** ****** ********* ***** ****** ** ********* hahahaha** ****** hahahaha ****** *** ********* *** ********
  • Night owl Night owl:
    ** * ***** **** ***** hahahaha hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ***** ****** hahahaha*** ** ***** ****
  • G Groww1010:
    ***** hahahaha ** ** hahahaha****** ** ***** ***
  • G Groww1010:
    * **** hahahaha ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** hahahaha** ***** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ** *** **** ****** hahahaha******
  • G Groww1010:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** * ***** ***** ** ******* *** ***** ****** **** ***** ******* ****** ****** *****
  • G Groww1010:
    ***** ** hahahaha****** ***
  • G Groww1010:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • G Groww1010:
    ********* ***** ********** ***** ******** ****** ***** ******* ********* ** *******
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
    Night owl Night owl: ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**