Hasat Zamanı Bitki olmuş mu anlama şekli -Kanka

Kanka

Administrator
Yönetici
Selam kankalar olduğunu düşündüğünüz bitkiyi kesmeden önce hatta bence 1 hafta önce altlaran ufak bi parça kesin ve hızlıca kurutun , benım kurutma yöntemim ;
Fırını 80 dereceye ayarlayıp FANLI açıyorum , orta kısımda sigarayı koyup 20 dk sonra kontrol edıyorum , çıtır çıtır sert olmamışsa 5 dk da bı kontrol ederek kurutuyorum sonra çarşafa koyup ıcıyorum , eğer kafama az gırıyorsa bıraz daha vakti var , iyi giriyorsa hiç bekleme kes . Çünkü sigara bekledikçe amber görmeye başlayacaksınız ve buda o yaşadıgınız kafayı yok etmeye başlayacak narkotik etkıye dönecek yatıştırıcı etkisi , içmediğiniz bitkiyi kesmeyın o kadar emek var bol dumanlar :D Farklı teknikler varsa yorumlarda beklıyorum ^^

Son düzenleme:

Anthony7

Üye
Ev musait olmadigi icin ben firina koyamiyorsum aliminyuma sarip atesin yanina koyuyordum bikacta delik alinca suyu cikiyordu direk :D

Kemotropizma

Yeni üye
ben de benim taktiği vereyim, masaüstü bilgisayarda ekran kartının üzerine yerleştirip ekran kartına 60 derecelik yük bindirecek bi oyun 2-3 saate içime hazır, laptop için yine 60 derece yük bindirip laptopun sıcak hava çıkışına ya karton ya poşet ne uydurabilirseniz artık önemli püf nokta şu sıcak havanın bir karton kutuya veya bi poşete sigara paketi bile olur bi taraftan giriş yapıp diğer taraftan çıkış yapması

Fırlama

Üye
çaydanlığın altına su koy üstüne teneke çanak içinde suyu buharıyla elinle karıştırarak kurut.

Mikoo

Kıdemli Üye
Selam kankalar olduğunu düşündüğünüz bitkiyi kesmeden önce hatta bence 1 hafta önce altlaran ufak bi parça kesin ve hızlıca kurutun , benım kurutma yöntemim ;
Fırını 80 dereceye ayarlayıp FANLI açıyorum , orta kısımda sigarayı koyup 20 dk sonra kontrol edıyorum , çıtır çıtır sert olmamışsa 5 dk da bı kontrol ederek kurutuyorum sonra çarşafa koyup ıcıyorum , eğer kafama az gırıyorsa bıraz daha vakti var , iyi giriyorsa hiç bekleme kes . Çünkü sigara bekledikçe amber görmeye başlayacaksınız ve buda o yaşadıgınız kafayı yok etmeye başlayacak narkotik etkıye dönecek yatıştırıcı etkisi , içmediğiniz bitkiyi kesmeyın o kadar emek var bol dumanlar :D Farklı teknikler varsa yorumlarda beklıyorum ^^

Ben ortalardan sömek denebilecek bir çiçek kesip pişirme kağıdına koyup Kabinde kullandığım ışığın üstüne koyuyorum. Birkaç saat sürebilir. Ya da 5 6 saat. Ama kendi kendine kurumuş gibi ne thc öldürüyor ne hizli kuruyor. Özü daha cok kalıyor içinde.

Cheff

Üye

Mikro dalga fırınları buz çözdürücüsüde iyi oluyor

Ufeke

Yeni üye
Yaşken granderdan geçirim karton üzerinde 1 2 saat beklet ozaman daha güzel kuruyor ve daha iyi kafs veriyor

Kanka vakit varsa kalorife peteğinde falan akşamdan koycan bi ters bi düz mangal gıbı bı kaç saatte olur şeyde öyle qb ışıgın ustun driver ın ustu işte hps de balastın ustu buralada nimet :D
neler deneniyor reisim harbiden xD bende denediklerimi yazıyım mikrodalga en berbatı ama transfer varsa tatile gidiceksem kesinlikle sigarayı mikrodalgada kuruturum ne koku ne aroma dıaşrda cafe de restourantta her yerde içiyorum sigarayı no problem, kampta falan harika , ikinci yöntemim ışık altı kurutma salonda bi hps lamba ışığım var 1 saatte daha az tricom kaybıyla kuruyor kuruyor, ayrıca yazdıgın yönteme tamamen katılıyorum son hasatımda ağacın altından ince bitane alıp koydum kağıda bir şekilde, kafama girer girmez aldım ağacı hatta kafamı o kadar güzel yaptı ki flush atılmamış 2 ağacımıda o gözümün döndüğü an aldım, diğer 4 ü flush hazırdı .d birde şunu fark ettim flush atılmamış ağaçın meyvesi hasattan öncede sonrada alsan kafanı yapıyor özellikle kimyasal gübre kullanıyorsan kafana giriyor, gübre kafasını ayırmak lazım sevvmiyorumm :))

Geçerli yöntem ama mikroskop ile bakıp trichomlarda hafif sarartının bi tık üstündeyse flush atıp bitkiyi 1 gece karanlıkta bekletip makasa vurulabilir
çok ince ayar gerekıyor ona bence amber görmeden flush atmak lazım hepsi süte dönerken atılmalı bence çünkü flush kuruması da iyi bir süre alıyor, karanlıktada kalıyor 2 gün, bide kuruma süresi var derken amber gördüğümüz gibi kalmıyor, bitki yaşadığı için gelişim olmasada tricomlarda hayat devam ediyor olgunlaşıyorlar iyice amberleşiyor, bence tamamen sütken alınmalı fazla da bekletılmeden, alınmalı dediğim flush a alınmalı :) denemelerim bana böyle daha güzel sonuc verdi,

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    ***** **** ***** ******* ******** hahahaha ********* *** **** ********** ******* *** ***** ** ******* hahahaha* ******* *** **** ********* **
  • istr istr:
    ********* ******** ******** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ** **** ******* **** ****** ****** ***** **** ***** ******* ******** hahahaha ********* *** **** ********** ******* ***
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ***** ***** ** ********** ****** ****** ***** ***** **** ********** **
    +1
    **** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****
    * ****** ******* ******** ********* ****** ********* ****** ********** ********* *** ********** hahahaha ****
    **** ** ******* ***** ****** ****** ****** ***** ********** * ***** ***** ***** hahahaha * ***** hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* ***** ****** ** ******** ********** ***** ****** ********* **** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ****** **
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
    hahahahahahahaha
  • M Mamba70:
  • Emmy Emmy:
  • M Mamba70:
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha
  • the imam the imam:
    ******* ******** ****** *** ****** hahahaha* ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ******** **
    +1
  • the imam the imam:
  • the imam the imam:
  • bandaleros bandaleros:
  • R RainGrow:
    ******** ***** ****** ***** ** ***** **** ******** **
  • R RainGrow:
    hahahahahahahaha
    R RainGrow: ********* ******** ****** ** ****** ** **** **** *** **** ******* **** hahahahahahahaha