Hassattan önce karanlıkta bekletme

Coban

Üye
Hasattan önce 3 gün karanlıkta bekletme işlemini şehir dışında olacağım için 5 gün yapmam gerekecek. 2 gün fazla karanlıkta dursa daha sonra bitkiyi kessem bir sorun olur mu sizce ?

Coban

Üye
Karanlıkta bekletmenin amacı bitkinin ölmesi ve bitkinin bütün enerjisini sömeklere aktarmak. Bence de 2 gün fazla kalsa bir sorun olmaz gibi geliyor ama insan merak ediyor sonuçta 3 ay boyunca uğraşıp çalışıyoruz ve bir sıkıntı olmasını istemiyor insan.

R

Ripley'sOG

Guest
Gitmeden önce son suyunu verme bitkinin su ile ilişkisini kes ve gidiyor olabilirsin ama ortamdaki bakteriler ne yazıkki seninle birlikte gelmiyorlar.Gozunle baktigin bitkin mantar,kuf vb sorunlar ile karşılaşabilir.Havalandirma ve iklim degerlerini kesinlikle kapatma aynı şekil devam etsinler ve kesinlikle nem oranina dikkat et

hasatin bol olsun

Coban

Üye
Cvp: Hassattan önce karanlıkta bekletme

Ripley' Alıntı:
Gitmeden önce son suyunu verme bitkinin su ile ilişkisini kes ve gidiyor olabilirsin ama ortamdaki bakteriler ne yazıkki seninle birlikte gelmiyorlar.Gozunle baktigin bitkin mantar,kuf vb sorunlar ile karşılaşabilir.Havalandirma ve iklim degerlerini kesinlikle kapatma aynı şekil devam etsinler ve kesinlikle nem oranina dikkat et

hasatin bol olsun

Eyvallah kanka. Fanları aynı şekilde 24 saat çalıştırıcam. 

ertugrul55

Yeni üye

Coban' Alıntı:
Karanlıkta bekletmenin amacı bitkinin ölmesi ve bitkinin bütün enerjisini sömeklere aktarmak. Bence de 2 gün fazla kalsa bir sorun olmaz gibi geliyor ama insan merak ediyor sonuçta 3 ay boyunca uğraşıp çalışıyoruz ve bir sıkıntı olmasını istemiyor insan

kaç saat karanlık görmesi lazım someklenmede

Bir dolabin içinde sadece nem Makinesi ve vantilatör kullanılarak karanlıkta bekletsem ne gibi sorunlar yasarim ? Dolabımda bir bitki daha var 3 gün boyunca onu güneşe çıkarıp 12 saat bekletmek mi mantıklı yoksa hasati gelen bitkiyi yeni bi dolabı alıp sadece nem ve vantilatör kullanmak mi ? Ya da daha yaratıcı önerileriniz var midir kankalar ?

Ü

Üye silindi 8299

Guest

birilerivar' Alıntı:
Bir dolabin içinde sadece nem Makinesi ve vantilatör kullanılarak karanlıkta bekletsem ne gibi sorunlar yasarim ? Dolabımda bir bitki daha var 3 gün boyunca onu güneşe çıkarıp 12 saat bekletmek mi mantıklı yoksa hasati gelen bitkiyi yeni bi dolabı alıp sadece nem ve vantilatör kullanmak mi ? Ya da daha yaratıcı önerileriniz var midir kankalar ?

Gün ışığı alırken farklı nem farklı sıcaklık dolapta farklı nem farklı sıcaklık.Bunun dışında dolapta sadece vantilatör ve nem makinası demişsin, hava tahliyesi nasıl olacak? Mantıklı değil bu emeğine yazık olur. Sağlam bir ışık olmazsa olmaz

Cerkes' Alıntı:
birilerivar' Alıntı:

Gün ışığı alırken farklı nem farklı sıcaklık dolapta farklı nem farklı sıcaklık.Bunun dışında dolapta sadece vantilatör ve nem makinası demişsin, hava tahliyesi nasıl olacak? Mantıklı değil bu emeğine yazık olur. Sağlam bir ışık olmazsa olmaz

Hocam ben bitkiyi oldurmek icin diyorum. 3 gün karanlıkta bekletirken hava tahliyesi az olsa doğal yollardan olsa çok mu kötü olur ? Yoksa yeniden havalandirma Sistemi almak icin ekonomi yeterli değil.

T

tuna

Guest
Nem makinesini, gitmeden önce tam doldur kanka. Haznesi ne kadar bilmiyorum, 3 gün idare edecek şekilde ayarlamasını yap. Banyoya kur kanka, vantilatörü ve nemi çalıştır. Banyonun kapısını açık bırak kanka. Eğer dışarıdan içeriye ışık alıyorsa, gitmeden banyoya gün ışığını veren yerlerin kapılarını kapatmadan önce, kapının camlarını 3-4 kat yap çarşafı ve kapının üstüne sıkıştır kapıyı kapat. Banyoya eğer gündüz vakti ışık almayan bir karanlık yapabilirsen o şekilde bırak git kanka. Gittikten 3 gün sonrada bir komşunu ara kanka binanın ana hattından sizin dairenizin elektirik şalterini kapatmasını söyle kanka.

Benjo55

Yeni üye

Sayın tecrübeli arkadaşlar bı sorunum var cvp yazarsanız sevinirim.Ben bitkime flashlama yı yaptim saksidan aldım bı kaç gün sonra karanlık odaya aldım odada 3gun beklettim kuruması için ısı ve nem olceri yanına koydum ısıyı 25 derece neminide 40.60 arasında tuttum daha sonra temizleme işini yapıp kavonazlara koydum arada hava almaları için açtım bı kaç gün böyle beklettim sonra bı kontrol ettim de sömekler kuflenmeye başlamışlar tavsiye ettiniz herşeyi uyguladım ama neden kuflendiler onu anlamış değilim şuan boş bir odada gazatenin üstüne serdim acaba kurtarabilirmiyim somekleri ne yapmalıyım cevaplarınız benim için değerli saygilar

Tunç

Kıdemli Üye

Benjo55' Alıntı:
Sayın tecrübeli arkadaşlar bı sorunum var cvp yazarsanız sevinirim.Ben bitkime flashlama yı yaptim saksidan aldım bı kaç gün sonra karanlık odaya aldım odada 3gun beklettim kuruması için ısı ve nem olceri yanına koydum ısıyı 25 derece neminide 40.60 arasında tuttum daha sonra temizleme işini yapıp kavonazlara koydum arada hava almaları için açtım bı kaç gün böyle beklettim sonra bı kontrol ettim de sömekler kuflenmeye başlamışlar tavsiye ettiniz herşeyi uyguladım ama neden kuflendiler onu anlamış değilim şuan boş bir odada gazatenin üstüne serdim acaba kurtarabilirmiyim somekleri ne yapmalıyım cevaplarınız benim için değerli saygilar

10 gün karanlıkta havadar bir ortamda kurutmayı atlamışsın kardeşim

Benjo55

Yeni üye

10 gün karanlıkta bekletme diyo çoban kardeşim 3gun yeterli diyo benden onun dediği gibi 3gun beklettim sonuç küf oldu sen 10gun karanlıkta kavonozun icindemi bekletcez yoksa aciktami bekletmemiz gerek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    hahahaha*** ******** ** ***** ***** ******* ******* ********* hahahaha*** ** ******* ****** ***** ** ****** ******
  • Didrug Didrug:
    +1
  • istr istr:
  • içiciadam içiciadam:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Almora Almora:
    hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Almora Almora:
    ********* *** **** **** ** ***** ******* ********** **
  • ROCCO ROCCO:
    ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** *****
  • istr istr:
    ** **** ****** hahahaha* ** ***** **** ***** *** *** ***** **
  • istr istr:
    **** ****** ********* *** ** ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • Almora Almora:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ****** ***** ** ***** ***** *** ***** ******* hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ** *** ******** ***** ******** ******* ** hahahaha* ****
  • H Heisenberg01:
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ** **** ****** ********* *** **
  • istr istr:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** ** ** ** ****
  • Almora Almora:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** **
  • Almora Almora:
    ******* *** ***** ***** hahahaha*
  • istr istr:
  • istr istr:
    **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **
    istr istr: **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **