Hava soğudu havalandırmayı nasıl yapmalıyım ?

Tony Montanaa

Yeni üye
Aynı sorunu bende yaşoyorum kral hava sirikilasyonu olduğu zaman nem 40 dan yukarı çıkmıyor ışık söndüğünde çıkıyor ışık açıkken zor vantilatörü kısık ayarda kullandığım zaman 50 55 yapabiliyorum ama ayar açılınca direk 35 40 a düşüyor bende hayla bir çözüm bulmuş değilim ama bu ıslak havlu diyorlar birde kap denemeye değer :))

husyn

Doktor
ben sana kendi usulümü anlatayım sen bir değerlendir, öncelikle fan çalışma periyotlarını gün içinde kaç defa olacağını belirle ve ona göre zamanlayıcı ayarla, ama kabin hava akışı fan çalışmazken dışarıya yani içindeki hava dışarıya kaçmamalı çünkü koku sorun olabilir. bunu nasıl yapa bilirsin tatil gününde kokunun ne kadar sürede iç ortama geçmeye başladığını analiz edebilirsin buda senin fan periyodunu ortaya çıkarır bence
nem konusunda pvc oluk bence on numara iş görür kabine göre kestir 1-2 yere koysan yeter, onların yan kapaklarıda var kapakları silikonla yapıştır su kaçırmasın monte edemeyeceksin kabine altına bitki yüksekliğinde kutu gibi bir şeyin üstüne koydun mu fanlarda suyun üstüne vursun, 2-3 günde bir fısfısla bitkilerini bir güzel ıslat zaten aslında yaprağı elleyince sıkıntısını anlamalısın özellikle fan yaprakları bitkinin bütün sıkıntılarını dile getiriyor onlar bitki için çok önemlidir zaten yanlış bir şey yaptığında ilk onlar giderler.

Berzan

Kıdemli Üye
Aynı sorunu bende yaşoyorum kral hava sirikilasyonu olduğu zaman nem 40 dan yukarı çıkmıyor ışık söndüğünde çıkıyor ışık açıkken zor vantilatörü kısık ayarda kullandığım zaman 50 55 yapabiliyorum ama ayar açılınca direk 35 40 a düşüyor bende hayla bir çözüm bulmuş değilim ama bu ıslak havlu diyorlar birde kap denemeye değer :))
Islak havlu denedim sobanın üstüne güm koydum kaynattim Nem yapsın oda diye neler yapmadim ki bakalım bir çözüm bulursan banada söyle abi

Berzan

Kıdemli Üye
bu tür yöntemler iyi değil bence çünkü ortamı boğuyorsunuz, bence nem konusunu sıkıntı yapmayın
Abican simidi daha 5 günlük ondan sıkıntı yapıyorum 1 aylık falan olsa zaten 40 50 ideal hava koşullarına göre şu ilk 1 ayı atlatsam ondan sonra sıkıntı yapmaz bence giris fanını bir acıyorum içeride Nem falan kalmıyor çıkışta zaten kıstım gene fayda etmiyor çünkü burası buz gibi geceleri 2 3 drc oluyor havalar Nem kalmıyor

husyn

Doktor
sen soğuktamı oturuyorsun anlamadım, şu handa benim burada ısıtıcı yani kombi çalışmıyor içeresi 22.8derece dışarısı 15 miş, nem konusu özellikle klonlamada çok önemli bir periyot çünkü kök olmadığı için ihtiyacı dışarıdan karşılamak gerek bence abartıyorsunuz belkide tamın etmiyorum ama bitkiyi sıkıntılı bir ortam sağlıyorda olabilirsiniz

Berzan

Kıdemli Üye
sen soğuktamı oturuyorsun anlamadım, şu handa benim burada ısıtıcı yani kombi çalışmıyor içeresi 22.8derece dışarısı 15 miş, nem konusu özellikle klonlamada çok önemli bir periyot çünkü kök olmadığı için ihtiyacı dışarıdan karşılamak gerek bence abartıyorsunuz belkide tamın etmiyorum ama bitkiyi sıkıntılı bir ortam sağlıyorda olabilirsiniz
Şuanlik bitkiyi sıkıntıya sokmuyorum eğer böyle devam ederse sıkıntıya fazlasıyla girecek ama buna eminim oturduğum yer soğuk geceleri 0 lara kadar iniyor dışarısı

husyn

Doktor
ısıyı ışık açıkken 25-27derecelerde ışık kapalı iken 16-18dereceler ideal olarak belirtiyorlar, şimdi sen 0 larda ise ona göre ayarlayacaksın kankacım

husyn

Doktor
ben kaç yıldır kaç bitki baktım daha nem ölçerim yok belkide ben anlamıyorumdur beni bu konuda ciddiye alma

rondale20

Yeni üye
Abican simidi daha 5 günlük ondan sıkıntı yapıyorum 1 aylık falan olsa zaten 40 50 ideal hava koşullarına göre şu ilk 1 ayı atlatsam ondan sonra sıkıntı yapmaz bence giris fanını bir acıyorum içeride Nem falan kalmıyor çıkışta zaten kıstım gene fayda etmiyor çünkü burası buz gibi geceleri 2 3 drc oluyor havalar Nem kalmıyor
ben çok bilgili değilim kanka ama bu konuda bende çok sıkıntı yaşadım baya araştırdım.
kanka bitkilerin daha ufaktır muhtemelen. 1lt şişeyi altından kes ve bitkinin üstüne koy. bu sana çok yardımcı olacaktır bana oldu

Berzan

Kıdemli Üye
ben çok bilgili değilim kanka ama bu konuda bende çok sıkıntı yaşadım baya araştırdım.
kanka bitkilerin daha ufaktır muhtemelen. 1lt şişeyi altından kes ve bitkinin üstüne koy. bu sana çok yardımcı olacaktır bana oldu
8 günlükler dün 5 lt şişelerin altına koydum bakalım ondan sonra nasıl yapacağız nemi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • powered powered:
  • 420x 420x:
    ******* ***** ***** ***** ***** ***** hahahaha** **** * * **** ****** ********* ***** ******** ****
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ***** ***** **** ********** hahahaha* ****** **
  • muadip muadip:
    **
  • powered powered:
    ****** ** *** **** *** ******** *** *** **** ********** ***** **** ****** ********* *****
  • 420x 420x:
    **** ******* hahahaha **** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ** *** ***** ****** ********** *** **
    +1
  • 420x 420x:
    *** **** *** ******** *** *** **** ********** ***** **** ****** ********* ********** hahahaha ** ******** ** ** hahahaha ** **** ***** ******** ******** ** **** *******
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha*** **** ******* *** ****** **** *********
  • powered powered:
  • 420x 420x:
    ***** ***** ******* hahahaha**** ****** **** hahahaha* hahahaha*
  • powered powered:
    * ***** ***** ***** ********* * hahahaha******* ****** **** hahahaha* hahahaha*
    +1
  • muadip muadip:
    hahahaha **** *** ********* *** *** ****** ***** ****

********** ****** **** hahahaha* hahahaha*
  • NewGardener NewGardener:
    *** ** ***** ** *** *** *** hahahaha* *** ***** ****** *** ********* ******
    +1
  • 420x 420x:
    hahahaha **** *** ********* *** *** ****** ***** ********* **** ***** hahahaha*** ***** ****** ******** ********** ***** **** ******* ***** ******** ****
  • 420x 420x:
    ** ***** hahahaha ***** hahahaha** ** ***** ** *** *** *** hahahaha* *** **
  • 420x 420x:
    * ***** ***** ***** ********* * hahahaha** **** ****** ******* *****
    +1
  • muadip muadip:
    *** ** ******** ***** * *** **** **** ********* ***** * ** hahahaha*** **** ***** hahahaha*** ***** ****** ******** ********** ***** **** ******* ***** ******** ****
    +1
    hahahaha* **** ****** ******* *****
    TroubleStyla TroubleStyla: hahahaha* **** ****** ******* *****