Havalandırma önerinizi alırım kankalar

honeygang

Yeni üye
Selamlar dostlar, sömeğiniz bol olsun. Nasılsınız iyisiniz umarım?

120 genişlik 160 uzunluk 170 boy olacak şekilde ellerimle palet tahtalarından imal ettiğim bir kabinim var kabinin fotoğrafıni yavrularımı (mexican airless) saksıya atınca yeni bir başlıkta haftalık olarak paylaşacağım.

Sorum şu benim kabinimin dışı branda ile çırt çırtlı bir kapı yaptığım şekilde tasarladım. İçerde doğru basıncı yakalayabilmek adına aktif karbon filtremin, çıkış ve giriş fanımın kaç m³ olması gerekir? Ve bu fanların enerji tüketiminin olabildiğince az olmasını istiyorum enerji konusunda tasarrufa hangi marka ile gidebilirim?

İlk olarak 3 saksı yapıp genetiğin nasıl bir tepkisi olacağını merak ediyorum. Genetiği çözünce aynı kabinde 6 saksı ile devam edeceüim önerilerinizi bekliyorum.

higthead

Jolly Green
Dostum öncelikle güzel growlar diliyorum Alanına göre havalandırman 6 bıtkı yazmıssın o alanda 6 bıtkı 8-9 bıtkıye bedel olur guzel buyurler koku yogunlugu cok olur. Alanına göre:

Quıte ultra sessiz model fan set

Bıutcene gore aynı m3 ve m3h ler normal serı fan set

Giriş fanın ise drslıent 300m3 yeterlidir.

Çıkıs hava kanalını pencereden dısarı veya pencereye yakın tutucak ısen su aparata bır goz at derım

dostum o alanda 6 bıtkı ve uzerıne cıkma 5 bıtkı tam ıdeal sıkıştırmana gerek yok hem 5 bıtkı 680m3h yeterlı 6 bıtkı dersen bır ust havalandırma 890 lık olucak bence 5 bıtkıde kal tabı karar senın almışken tam alayım dersen yaz lınklerı 890lıklarla degıstıreyım.

honeygang

Yeni üye
Çok teşekkür ederim şimdilik 680 ile ilk indooru bir alayım sonra duruma göre kabini büyütüp 890 a geçerim, aynen dediğin gibi bitkilerim sıkışmasını istemiyorum.

Bir de şimdi 120*120*170 kabin daha yapacağım orayı boş kaldıkça kurutma odası olarak kullanmayı istiyorum ve hasata 4 hafta kala yeni bebekleri orada çimlendirmek istiyorum. Çiçeğe geçince büyük kabine alacağım. Sence orası için 360m³ yeterli olacak mı? Veya büyük kabin için olandan ikişer tane alıp ileride kabin büyütürsem diye, bu küçük kabine de 680 çıkış, 300 giriş atsam basınç çok yüksek olup bitkilere zarar verir mi?

higthead

Jolly Green
Dostum sımdı buyuk kabınıne tamam 680m3 setımız oky. 120x120 alanda cımlendırme vs hemde ılerıde alan buyutursen dıye 680lık set olur gırıse 300m3 degıl. drslient200m3 aksıyel tıpı fan yap. cıkısıda bır dusuk hızda calıstırıcaksın. Kabın buyuttugunde tam hıza gecersin. Ne yapıyorsan yap 3 demırbas vardır alan(kabin) - havalandırma - ısık bu 3 u sureklı kullanıcagın demırbaslardır ve maddısel bu demırbaslardan kısmakı sorun yasama yapıyorsan yap dovız yukselmeden al 3 demırbasını

honeygang

Yeni üye
Outdoor'un gözünü seveyim çeyreği masraftı, neymiş bu indoor. Setleri sipariş vereyim o halde şimdiden. Çok teşekkür ederim dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
    +1
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
  • T tarimbakani33:
  • B blasha:
    ******* ******** ** ********** ***** hahahaha** *********
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* hahahaha* ******** *****
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    **** **** ******* ********* hahahaha hahahaha*** *** *** *** **** ******* ******** hahahaha ******
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • marcoo marcoo:
    ***** hahahaha ******* ****** ****** ***** hahahaha *** ****
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    ******* ***** hahahaha*
    T tarimbakani33: ******* ***** hahahaha*