Havalandırma önerisi Dr.Karbon

swindlergd

Yeni üye
Merhabalar 150x150x200 kabine 6 adet auto bitki atacağım.
https://www.drkarbonfiltre.com/dr-k...dr-karbon-filtre-vortice-quite-fan-set-150mm/
bu karbon filtre ve fanlar bu kabin için yeterli olur mu ?
ekstra bir sorum olarak havayı cam açık olarak dışarıdan çekebilirim 150x150 kabinde 6 auto için co2 gerekir mi

istr

Ordinaryüs
Fanlar ve karbon bana gayet yeterli geldi belli ki alan hesaplaması yapmışsın, 6 auto için kabin de gayet ferah, havayı da dışarıdan çekeceksen havalandırma konusunda sorunsuz bir grow olur, co2 pro setup işi, tüp dışında o poşetler veya el yapımı olanlar pek bir işe yaramıyor. Demirbaş olarak geriye güzel bir ışık ve vantilatör seçmek kalmış

190m3 luk turbine fan var bende 60x60 kabinde kullaniyorum. Cok ses yaptigi icin arayisa girmistim dr karbonun sessiz (slilent) 300m3 luk anksiyel fani onerdiler bana, senin bu fanin aynısı. İlgilendiler saolsunlar yaninda ses izolasyonu icin bant ici camyunu dolu boru falanda gonderdiler saolasunlar. Ama gel gelelim bu dumduz bi anksiyel fan ve sanki ucak kalkiyor gibi ses cikiyor turbine fan bunun yaninda cok daha sessiz. Yani bu paralara alinmasi gereksiz yaz google amcaya 300 m3 anksiyel fan diye cesit cesit model model 3 te 1 fiyatına birsuru bulabilirsin.
Bu arada cikis fani olarak kullanacaksan anksiyel fan yerine kanal tipi fan almani tavsiye ederim. Linkteki fana dirsek yaparsan, karbon filtre takarsan debisi acayip dusuyor.

Metgen7

Kıdemli Üye
Kolay gelsin bir soruda ben soracağım sp 350 serisi giriş olarak kullanıyoruz çıkış olarak hangi debi kullanmamız gerek

Ü

Üye silindi 31751

Guest
Dr Karbon’un önerisi ile vortice quite serisine geçtim. Ne yalan söyleyeyim ücreti hak eden en iyi demirbaş ekipmanım bu şuan. Arkadaşlar durum olmayabilir vb ama bu demirbaş bir malzeme. Bir kere alırken akıllıca davranmak gerek. İnanın odanın kapısını kapatıyorum ben bile orada grow olduğunu unutuyorum. Ses falan hepsini halletmişler vortice quite serisinde. Hem turbine fan hem td slient modeli kullanmış biri olarak bu saatten sonra vortice quiteden şaşmam. Keşke daha önceki ürünlere bu parayı dökeceğime öncesinden @higthead ustaya danışsaydım ve vortice quite alsaydım. Bu ürünü şiddetle tavsiye ediyorum!

Dr Karbon’un önerisi ile vortice quite serisine geçtim. Ne yalan söyleyeyim ücreti hak eden en iyi demirbaş ekipmanım bu şuan. Arkadaşlar durum olmayabilir vb ama bu demirbaş bir malzeme. Bir kere alırken akıllıca davranmak gerek. İnanın odanın kapısını kapatıyorum ben bile orada grow olduğunu unutuyorum. Ses falan hepsini halletmişler vortice quite serisinde. Hem turbine fan hem td slient modeli kullanmış biri olarak bu saatten sonra vortice quiteden şaşmam. Keşke daha önceki ürünlere bu parayı dökeceğime öncesinden @higthead ustaya danışsaydım ve vortice quite alsaydım. Bu ürünü şiddetle tavsiye ediyorum!
Kanka kanal tiplerinin ses durumunu bilmem ama 300 m3 anksiyel fani hangi kabine ne sekilde koyarsan koy acayip ses yapio onla odada grow falan olmaz. En onemliside bi numarası olmayan anksiyel fan 3 kati fiyati.
Sponsor kotulemek istemem ama vortice qutite yazip aratinca ayni fani yaklasik yari fiyatina bulabilioz.

Ü

Üye silindi 31751

Guest
Kanka ben ses olayından aşırı memnunum. Vortice Lineo QUİET 150mm – 550m3 Ultra Sessiz ürününü kullanıyorum. Hem hava döngüsü hem sessizliği ile memnun kaldım. Fiyatlardan pek haberim yok ben geçen sene almıştım. Ancak şunu da ekleyeyim sponsor ile kötü bir deneyim yaşandıysa aktarmakta bir sakınca olmamalı. Ben hem tohum hem ışık sponsorunu ağır eleştiriyorum. Ancak dr karbon benim kendi hatam ile 1 haftada hiç ettiğim karbonu bile yapılabilecek en büyük kıyağı yaparak benden kaynaklanan sorunumu çözdü. Buranın müşteriye olan değeri ile diğerlerini asla bir görmüyorum. Bir kaç kez sorun yaşayınca anlıyor insan.

Kanka ben ses olayından aşırı memnunum. Vortice Lineo QUİET 150mm – 550m3 Ultra Sessiz ürününü kullanıyorum. Hem hava döngüsü hem sessizliği ile memnun kaldım. Fiyatlardan pek haberim yok ben geçen sene almıştım. Ancak şunu da ekleyeyim sponsor ile kötü bir deneyim yaşandıysa aktarmakta bir sakınca olmamalı. Ben hem tohum hem ışık sponsorunu ağır eleştiriyorum. Ancak dr karbon benim kendi hatam ile 1 haftada hiç ettiğim karbonu bile yapılabilecek en büyük kıyağı yaparak benden kaynaklanan sorunumu çözdü. Buranın müşteriye olan değeri ile diğerlerini asla bir görmüyorum. Bir kaç kez sorun yaşayınca anlıyor insan.
Bu konuda kesinlikle haklisin adamlar ilgili alakali guvenle alisveris yapilcak yer.

istr

Ordinaryüs
Kanka kanal tiplerinin ses durumunu bilmem ama 300 m3 anksiyel fani hangi kabine ne sekilde koyarsan koy acayip ses yapio onla odada grow falan olmaz. En onemliside bi numarası olmayan anksiyel fan 3 kati fiyati.
Sponsor kotulemek istemem ama vortice qutite yazip aratinca ayni fani yaklasik yari fiyatina bulabilioz.
Çok haklı bu arada 300m3 anksiyel bende de var, benim kabini bilen bilir havalandırmalar kapalı alanda sistem, arkasına çorap da taktım şuan için sessiz benim için. Ama 60x60 kabine geçeceğim, açıkta duracak yani havalandırma, kesinlikle katlanamam onun sesine, yeni fan alacağım, bulunduğum yerde bahause a gidip tüm fanları denedim, anksiyellerin hepsi rezalet ses konusunda.

swindlergd

Yeni üye
Fanlar ve karbon bana gayet yeterli geldi belli ki alan hesaplaması yapmışsın, 6 auto için kabin de gayet ferah, havayı da dışarıdan çekeceksen havalandırma konusunda sorunsuz bir grow olur, co2 pro setup işi, tüp dışında o poşetler veya el yapımı olanlar pek bir işe yaramıyor. Demirbaş olarak geriye güzel bir ışık ve vantilatör seçmek kalmış
ışık olarak https://www.gardensgarage.com/4-nesil-horticulture-ls-evo-340w 2 adet düşündüm fakat vantilatör konusunu hiç detaylı düşünmedim 3 tane küçük asılabilen vantilatörlerden köşelere takarım diye düşünmüştüm öneriniz var mı

swindlergd

Yeni üye
https://www.drkarbonfiltre.com/dr-kanal-tipi-fanlar/vortice-lineo-quiet-125mm-350m3-ultra-sessiz/ giriş fanı olarak kullanacağım fakat quiet modellerde 300m3 yok sanırım 300 yerine 350 kullanmak bir problem yaratır mı

istr

Ordinaryüs
ışık olarak https://www.gardensgarage.com/4-nesil-horticulture-ls-evo-340w 2 adet düşündüm fakat vantilatör konusunu hiç detaylı düşünmedim 3 tane küçük asılabilen vantilatörlerden köşelere takarım diye düşünmüştüm öneriniz var mı
growsan kabin vantilatörü var kankam, onu öneririm. Hem salınımlı hem 2 hız seçeneği var, 150 150 ye kaç tane gider bilemedim direkt growsana sorabilirsin, veya belki bilen vardır.

higthead

Jolly Green
150x150 alanda 6 yapıcaksan 3 on 3 arka seklınde cok fazla sıkış tepiş olmuyacagı ıcın bu 6 bıtkı bıraz ırı ve cusselı olucak koku yogunluguda 6 ya gore fazla olucak cusselı ırı olucagı ıcın. yukarıda paylastıgın setın 1 ust yanı 890lığı seç giri zaten dogru secmıssın 300m3 olarak.

higthead

Jolly Green
6 bitki için 150x150x200 kabin havalandırması için ne tavsiye edersiniz desen de kafi

cıkıs setın

gırısın

El_Duende

Yeni üye
480m3 Dr.Karbon Filtre Vortice QUITE Fan Set-125mm
Dr.Slient Kanal Tipi Aksiyel Fan 125mm/200m3 giriş için kullanıyorum ama nasıl bir ultra quiet bilmiyorum oldukça ses var. Sesi yapan giriş fanı sanırım. Arkadaşlar oldukça yardımcı olmaya çalıştı ama sorunu çözemedik. Kabin tam kapalı olduğunda şişme yapıyor. Ben de sorunu giriş fanının önüne bir toz filtresi koyarak çözmüştüm. Yani Hava hesabı tam tutmalı diye düşünüyorum. Yine de ses olayı kesinlikle problem.

Metgen7

Kıdemli Üye
@higthead patron bi sorum olucak tekrar tekrar konu açmım dedim ölçülerimiz en 1 genişlik 2,5 h 2’70 buna giriş çıkış ne almalıyım ? Şimiden saol bd

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    * ******* *** ***** hahahaha* ** ***** *** ** **** ***** * ***** ****** **** ******* **** ** **** **** ******** ****** ** ***** ******* * **** hahahaha** *** ** ****** ****** hahahaha* ********** **** *** ******** ***** ****** *** ******* hahahaha**** ** **** ***** *** ***** **** ****** ****** ***
  • Coke Coke:
    ****** ********* ***** ********* ********* ***** ******* ********* ******** ***** hahahaha** ** ****** ******* ** ****** *** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • K kiraquma:
    **** ****** ******* **** ******* *** ******* ********** ****** *** ******* ********** ******** *** **** ********** ******* hahahaha* ******* *** ***** hahahaha* ** ***** *** ** **** ***** * ***** ***
  • Coke Coke:
    ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • Night owl Night owl:
    *** hahahaha*** **** ** ******** ** ** ******* ********* ****** **** hahahaha** ***** ****** *** **** hahahaha**
  • K kiraquma:
  • İstanbul İstanbul:
  • K kiraquma:
    **** **** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ****** *** ****** ********* ***** ********* ********* ***** ******* ********* ******** ***** hahahaha** ** ****** ******* ** ****** *** ****** **********
  • Coke Coke:
  • Coke Coke:
    ***** ******* ** hahahaha***** **** *** ***
  • Coke Coke:
  • Night owl Night owl:
  • Coke Coke:
    *** hahahaha*** **** ** ******** ** ** ******* hahahaha****** ** ** * ** ****** ******* ****** ****** *** * *** ******* **
  • Coke Coke:
    ****** ******* **** ******** ********* *** ********** ****** **** ****** hahahaha** *********
  • B boldpilot34:
    ******* ******** hahahaha * ***** ***** **** **** * ****** ******* **** ******* ********** ****** ****** ****** ****** ***** ********* ** ****** ** ******
  • Coke Coke:
  • Night owl Night owl:
  • B boldpilot34:
  • Coke Coke:
    Coke Coke: *** ****** *** ***** ********* ********* ***** ******