Havalandırma ile ilgili sorular

Magnifico

Yeni üye
Herkese merhabalar ilk growum için growkent de satılan 14w lık mini aksiyel fan dan 2 tane alıp giriş ve çıkış şeklinde çalıştırmak istiyorum ve bu konuda birkaç sorum var.

-İlk olarak insanları komşuları vs. rahatsız edecek kadar ses çıkartır mı?
https://www.growkent.com/Mini-Aksiyel-Fan,PR-294.html

-Eğer rahatsızlık verecek kadar ses çıkartıyorsa yine aynı sitede olan ses yalıtımlı parlak aspiratör boruları bunu engellemede işe yarar mı?
https://www.growkent.com/Susturucu-102-mm,PR-301.html

-Son olarak eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa nasıl bir fan önerirsiniz?

Cevaplayan herkese şimdiden teşekkürler

konu komşuya gidecek kadar ses yapmaz, kalitelidirler ben çeşitli boylarda 3 tae kullanıyorum. sesi minimize edeyi istersen exhaust yapman gerek hani arbalarda son susturucu  olur ya aynı o mantıkla çalışan bi susturucu
kısacası odanın kapısı kapalı olsun yan odaya bile gitmez sesi

Magnifico

Yeni üye
Cvp: Havalandırma ile ilgili sorular

Hunlu' Alıntı:
konu komşuya gidecek kadar ses yapmaz, kalitelidirler ben çeşitli boylarda 3 tae kullanıyorum. sesi minimize edeyi istersen exhaust yapman gerek hani arbalarda son susturucu  olur ya aynı o mantıkla çalışan bi susturucu
kısacası odanın kapısı kapalı olsun yan odaya bile gitmez sesi

Cevabın için çok teşekkürler gerçekten kafam rahatladı. Aklımı kurcalayan bir soru daha var 80×80×160 lık bi kabinde 2 indica bitki yetiştirsem uygun olur mu 250w lık mh ve hps kullanmayı düşünüyorum

Magnifico

Yeni üye

Nazarian' Alıntı:
Ne zamandır merak ediyorum growkent.com da satıla o ürünle elektromarketim.com da satıla bu ürünün fiyat dışındaki fark nedir ya? https://www.elektromarketim.com/aircol-150-kt-banyo-mutfak-ve-tuvalet-kanal-tipi-aspiratoru
Growkentteki 320 m3 175 lira
Elektromarketimdeki 300 m3 60 lira

80×80×160 lık bi kabinde 2 indica bitki yetiştirsem uygun olur mu 250w lık mh ve hps kullanmayı düşünüyorum

Kanka imkanın varsa 400w yap. 250 de olur ama hasatın zayıf olur. Araştırmalarım neticesinde 2 bitki için 400w seni rahatlatır, 250w ise deyim yerindeyse tadı damağında bırakır.

Teşekkürler tavsiyen için peki 18/6 şeklinde 400w hps ve mh kullanırsam elektrik faturasına nasıl yansır kaç lira farkeder?

Magnifico

Yeni üye

Magnifico' Alıntı:
Nazarian' Alıntı:
Ne zamandır merak ediyorum growkent.com da satıla o ürünle elektromarketim.com da satıla bu ürünün fiyat dışındaki fark nedir ya? https://www.elektromarketim.com/aircol-150-kt-banyo-mutfak-ve-tuvalet-kanal-tipi-aspiratoru
Growkentteki 320 m3 175 lira
Elektromarketimdeki 300 m3 60 lira

80×80×160 lık bi kabinde 2 indica bitki yetiştirsem uygun olur mu 250w lık mh ve hps kullanmayı düşünüyorum

Kanka imkanın varsa 400w yap. 250 de olur ama hasatın zayıf olur. Araştırmalarım neticesinde 2 bitki için 400w seni rahatlatır, 250w ise deyim yerindeyse tadı damağında bırakır.

Teşekkürler tavsiyen için peki 18/6 şeklinde 400w hps ve mh kullanırsam elektrik faturasına nasıl yansır kaç lira farkeder?

Neyse ben hesapladım 18/6 çalışmada vergisiz 75tl civarı 12/12 de yine vergisiz 50 tl civarı tutuyomuş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** ** ******** hahahahahahahaha
  • L lusifer:
  • L lusifer:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha****** * ****** ******* ***
  • NewGardener NewGardener:
    +1
    hahahaha** *****
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha hahahaha
    +1
    ***** ********* *** hahahaha hahahahahahahaha***** hahahaha
    ********* hahahaha** ***** ******* *** **** *** ****** ***** *** ****** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ** **** *** *** ****** **** hahahahahahahaha hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******* hahahaha* *** ******* ******* ** ******* *** ***** hahahaha***
  • M merto1835:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha ***** ****** **
  • M merto1835:
    ******* ******* ***** hahahaha** hahahaha ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ****** ********** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • Houp53 Houp53:
    ****** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    *** ******* ****** *** ******** **** ********** *** ******* ****** ********* *** ****** ****** ********* *** ******* hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    içiciadam içiciadam: ***** **** ********* ******* ***