Havalandırma yeterli mi ?

Luffy

Yeni üye
Arkadaşlar şimdi ben bi masraf ettim her zaman heves edip alıp kazıklandıgım bir olay klasik fazla takmayalım. küçük bir grow kabini aldım. Ölçüleri 40x40x120 civarında. Havalandırma için bir adet karbon filtre ve sessiz fanım var. Karbon filtre içerde fanı dışarıya bagladım boruyla. kabin icinde bir adet kucuk usb fanım var. sizce havalandırmada bi sıkıntı yaşarmıyım görüntüye bakıp yorum yaparsanız sevinirim.

Tommy vercetti

Müptezel
Karbon icerde boru fana ve karbona bagli havayi disari aticak sekilde bagliysa dogru ama blooma kadar takma cimlenmede agir nem yuzunden kuflwnebiliyor

miarce

Yeni üye
Arkadaşlar şimdi ben bi masraf ettim her zaman heves edip alıp kazıklandıgım bir olay klasik fazla takmayalım. küçük bir grow kabini aldım. Ölçüleri 40x40x120 civarında. Havalandırma için bir adet karbon filtre ve sessiz fanım var. Karbon filtre içerde fanı dışarıya bagladım boruyla. kabin icinde bir adet kucuk usb fanım var. sizce havalandırmada bi sıkıntı yaşarmıyım görüntüye bakıp yorum yaparsanız sevinirim.

Peki dışardan içeriye temiz hava nerden gelicek en az sessiz fan kadar önemli karbondioksit ve buhar makinesi çok önemli

Ayni kabin bende de var kanka 100 m3 anksiyel fanla karbonuz bi grow yaptim onla. 11 lt saksida tek bitki. Nem makinasina gerek yok yerde yok koyacak zaten :) islak plaj havlusu icerde nemi arttırmak istediginde bitki yeni cikmisken isini gorur. Karbondioksit iside bizim gibi kucuk boy growcular icin gereksiz kac wat isikla grow yapiozda karbondioksiti ilave edelim :)

miarce

Yeni üye
ben de onu düşünüyorum işte kanka
Eğer güzel bir hasat almak istiyosan bunlar şart mazemen muazzam olur
Haa yok babaa ben öýle karanböle istiyom dersen yanlardan delik açarsın bana göre yanlış sistem zaten hazır karbondioksitler var 1 yıl gidiyo ondan alabilirsin yoksa maya ve şekerden yapabilirsin ayrıca otomatik tohum kullan rahat temiz az zamanda hasat alıyosun ve gübreler çok önemli çizelgen varmı

Eğer güzel bir hasat almak istiyosan bunlar şart mazemen muazzam olur
Haa yok babaa ben öýle karanböle istiyom dersen yanlardan delik açarsın bana göre yanlış sistem zaten hazır karbondioksitler var 1 yıl gidiyo ondan alabilirsin yoksa maya ve şekerden yapabilirsin ayrıca otomatik tohum kullan rahat temiz az zamanda hasat alıyosun ve gübreler çok önemli çizelgen varmı
40x40 ta karbondioksiti kullanmak cok gereksiz kanka 250 wat hps koyarsan belki, ozmnda sicakliktan bitki mahvolur. Koyacagin isik 80 wat vat 100 wat karbondioksit olayini biraz arastirmani tavsoye ederim.

ortamdaki gayet yeterli gelecektir. Nekadar bitki olacak zaten 40x40 sonucta 100 m3 anksiyel fanla yapıldı https://ibb.co/DGhh68z iyi mi kotu mu bilemem ama 80 100 gr hasat aldim burdan.

miarce

Yeni üye
40x40 ta karbondioksiti kullanmak cok gereksiz kanka 250 wat hps koyarsan belki, ozmnda sicakliktan bitki mahvolur. Koyacagin isik 80 wat vat 100 wat karbondioksit olayini biraz arastirmani tavsoye ederim.

ortamdaki gayet yeterli gelecektir. Nekadar bitki olacak zaten 40x40 sonucta 100 m3 anksiyel fanla yapıldı https://ibb.co/DGhh68z iyi mi kotu mu bilemem ama 80 100 gr hasat aldim burdan.
Doğrudur kardeşim benim sistem büyük olduğu için belki ben yanlış biliyorumdur sen teksısan o hasatı alıyosun ben 20 saksıdan o hasatı alıyorum demekki senin gibi tek saksı yapmış olsam 400 500 gr alırım mı acaba bakım önemli kanka

Doğrudur kardeşim benim sistem büyük olduğu için belki ben yanlış biliyorumdur sen teksısan o hasatı alıyosun ben 20 saksıdan o hasatı alıyorum demekki senin gibi tek saksı yapmış olsam 400 500 gr alırım mı acaba bakım önemli kanka
Kanka detay bilmiyorum bende ama, yuksek isiklarda gerekli co2, bilen biri yazar belki :) bende buyuk kabinleri bilmiyorum. Hedefledigin hasatin üstünde hasatlarin olsun.

Luffy

Yeni üye

kanka cok merak ettim senin kabinide link ölmüş

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **