Hazır kabin seti almalımıyım?

Predatron

Yeni üye
Öncelikle selamlar Growkent'de bulduğum hazır kabin setleri konusunda kararsız kaldım. Setin içinde bulunan ışık yeterli olacak mı? Direk set almanın daha pratik olduğunu düşünüyorum sete dahil olan parçalar yeterli seviyede mi? Yoksa ayrı ayrı mı toplamalıyım? Gübre konusunda halen araştırmalarım devam ediyor bu konudaki fikirlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

set içeriği ortalama şöyle
Kit İçeriği
Kullanmayı planladığım tohum : https://www.degenetica.org/autoflower/northern-lights-esrar-tohumu
Kabin setleri:

Ü

Üye silindi 26240

Guest
parça parça almanı öneririm.
fanları ve karbonfilreni drkarbonfiltre.com veya atmosfair.market ten almanı öneririm.
gübre olarak;
organik istiyorsan Canna
sentetik ise AN marka öneririm.
tohum seçimin gayet iyi.
ışık olarakta led kullanacaksan quantum board, ts, fc gibi ışıklara göz atmalısin
seçtiğin ışık kabin ölçüne uygun olmalı.

Predatron

Yeni üye
parça parça almanı öneririm.
fanları ve karbonfilreni drkarbonfiltre.com veya atmosfair.market ten almanı öneririm.
gübre olarak;
organik istiyorsan Canna
sentetik ise AN marka öneririm.
tohum seçimin gayet iyi.
ışık olarakta led kullanacaksan quantum board, ts, fc gibi ışıklara göz atmalısin
seçtiğin ışık kabin ölçüne uygun olmalı.
Vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak niyetim araştırma konusunda kolaya kaçmak değil fakat ışık konusunu kafamda tam oturtamadım. Durumu şöyle izah edeyim. Niyetim kabin içerisinde 2 kök yetiştirmek bunun için kaç watt ışık almam gerekiyor? Söylemiş olduğun markalardan ışık seçerken neye dikkat etmeliyim? Forumumuzda ışıklar ile ilgili bir çok konuyu okudum ama söylediğim gibi kafamda tam oturtamadım bu konu hakkında beni bilgilendirebilirsen sevinirim. Teşekkürler ( yaşadığım şehrin sıcak ikliminden ötürü evet led kullanmayı planlıyorum)

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Kanka hazırın içinde bulunan ürünler tek tek farklı sitelerden bak aradaki fiyat farkına ona göre ister hazır ister tek tek alırsın

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim. Birkaç sorum daha olacak niyetim araştırma konusunda kolaya kaçmak değil fakat ışık konusunu kafamda tam oturtamadım. Durumu şöyle izah edeyim. Niyetim kabin içerisinde 2 kök yetiştirmek bunun için kaç watt ışık almam gerekiyor? Söylemiş olduğun markalardan ışık seçerken neye dikkat etmeliyim? Forumumuzda ışıklar ile ilgili bir çok konuyu okudum ama söylediğim gibi kafamda tam oturtamadım bu konu hakkında beni bilgilendirebilirsen sevinirim. Teşekkürler ( yaşadığım şehrin sıcak ikliminden ötürü evet led kullanmayı planlıyorum)
kanka 2 bitki için 80*80 kabin aldigini dusunursek ts1000 yeterli olur qb olarakta 240w yeterli olur cob led olarakta ortalama 400w yeterlidir.
yani ışığımızı kabinimize göre almalıyız bitki sayısı önemli değil. örnek verirsek 120 120 kabinimiz var diyelim ışık olarakta ts3000 koyduk bu kabinde 6 bitkide yetiştirebilirsin 1 bitkide.

Predatron

Yeni üye
kanka 2 bitki için 80*80 kabin aldigini dusunursek ts1000 yeterli olur qb olarakta 240w yeterli olur cob led olarakta ortalama 400w yeterlidir.
yani ışığımızı kabinimize göre almalıyız bitki sayısı önemli değil. örnek verirsek 120 120 kabinimiz var diyelim ışık olarakta ts3000 koyduk bu kabinde 6 bitkide yetiştirebilirsin 1 bitkide.
Anladım hocam tekrardan teşekkür ederim vermiş olduğun değerli bilgiler için. Ts 3000 bütçem dahilinde. Son bir sorum olacak Verim konusunda. Led in sağladığı ışığı bitkilerin paylaşacağını biliyorum. Durum böyleyken optimum bitki sayısını neye göre ayarlamalıyım? Örneğin 3 kök ile 4 kök arasında verim aynı mı olur? Işık aynı olduğu için

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Anladım hocam tekrardan teşekkür ederim vermiş olduğun değerli bilgiler için. Ts 3000 bütçem dahilinde. Son bir sorum olacak Verim konusunda. Led in sağladığı ışığı bitkilerin paylaşacağını biliyorum. Durum böyleyken optimum bitki sayısını neye göre ayarlamalıyım? Örneğin 3 kök ile 4 kök arasında verim aynı mı olur? Işık aynı olduğu için
knk bir bitkiden en güzel sekilde verim almak için kabindeki alanı doğru kullanmak lazım. mesela atıyorum 120 120 kabinde 6 bitki yetistirip bitki başı 80 gr aldin aynı şartlarda 4 bitki yetistirsen bitki başı 80 gr den daha fazla alırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B biggie34_:
    +1
    B biggie34_: ******** +1