HPS mi LED mi ??

tn06

Yeni üye
Hasat miktarını w ve lümen değerleri belirler bunu artık herkes biliyor. Bu değerler HPS lambaya göre söylenmiş..

Örnek vermek gerekirse;
" 1000w HPS Lambamızdan 1kg hasat aldık " peki bu durumda
" 2000 w full specktrum bir LED lambadan aldığımız hasat 1000w HPS lambadan aldığımız hasattan daha mı fazla oluyor ? "

T

tuna

Guest
Bu konu benimde merak ettiğim bir konuydu kanka. Bende HPS yerine 3000w LED sipariş verdim, şimdi bu durumda ben 1000w HPS den daha fazla hasat alabilecek miyim ? Bu konu benimde kafama çok takılıyor.

glowos34

Yeni üye
Cvp: HPS mi LED mi ??

tuna' Alıntı:
Bu konu benimde merak ettiğim bir konuydu kanka. Bende HPS yerine 3000w LED sipariş verdim, şimdi bu durumda ben 1000w HPS den daha fazla hasat alabilecek miyim ? Bu konu benimde kafama çok takılıyor.

HANGİ SİTEDEN NE LAMBASI ALDIN KRAL BENDE ALACAGIM ARAŞTIRMA İÇİNDEYİM

Merhaba arkadaşlar ben size durumu izah edeyim biraz şimdi hps çiçeklenme dönemi lambası mh de gelişim siz burda kıyas yaparken full spec led diyorsunuz genel bir mantık hatası var ama ne demek istediğinizi anladığımdan ve anlaşılır olsun diye değiniyorum detaylara devam edelim led lambalar iki çeşit oluyor bu anlamda farklı dönemler için anahtarı yani gelişim döneminde açık olan tuş ile çiçeklenme döneminde açık olan tuş sistemi ve aynı zamanda hid lerde olduğu gibi orta karar hepsini vermek gibi ama özellikle grow alanına uzak olan elektronik alanı algıya yönelikte oynayabiliyor bir çoğunuzun 3000w 2000w dediği ışıklar 3000w veya 2000w hps veya mh ye denk değildir bunlar bazen MODEL ADI bazende farkılı ışık kaynaklarını baz alarak 3le 5le çarpılmış halleridir. alanında lider markalara bakacak olursanız bu seviyelerde ürünleri bile olmadığını bu rakamların çok ciddi değerler olduğunu bilmenizi isterim. O yüzden araştırmalarınızı iyi yapın ve güvenilir marka ürünler alıyorsanız zaten açıklamasında matematiksel olarak kaç w hps ye denk geldiğini görebilirsiniz ve bunu ne kadarlık enerji ile ürettiğini de bu oran kendimce 2 kattan fazlaysa şişirmedir yani atıyorum 600w yakıp 2000w ışığa denktir diyorsa bu abartıdır tabiki bu ışık değerine ulaşıyor olabilir ama bizim istediğimiz aralıkta olmadığı sürece bir anlamı yok bunu lütfen unutmayın. Ayrıca lümen değerinin bitki ile bir bağlantısı yoktur yinede ampül seçerken neye göre alıcaz o zaman diyenler için tahmin yürütücü bir sebeptir lütfen anlamdığınızı sorun sizin için demiyorum ama herkes okuduğunu gerçek sanıyor veya biliyorum sanıyor ve bunu uyguluyor bundan kaçınmalıyız, iyi forumlar.

Kabaca şöyle düşünebilirsin. 1500w led ile 1000w Hid den aldığın performansı alırsın. Tabi ledin iyi bişey olmalı.

[font="Open Sans", sans-serif]1500w led ortalama 700 800 w güç tüketir tabi bunuda göz önünde bulundurun o rakam tükettiği güç değil hidlerde direk tükettiği güç yazar tekrar söylüyorum ikisini karıştırıp kıyas yapmayın.[/font]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ******* ******** hahahaha** *** ****** ***** **
  • A anonimm:
  • A ax-b:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    ******* ******* *** *** *** ******** ***** ******** ***** hahahaha**
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ** *** ******* ****** **** ********* ****** ********* **** ****** ******** ****** ****** ******* ****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • New Rookie New Rookie:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha*** ** ***** *** ******* ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • 5.yaprak 5.yaprak: