Hps ve cob led

Elimde ilk başta aldığım 250w lik hps ışık vardı şuanda 300 w lik cob led kullanıyorum hpsyide biraz üstüne koyup açtım bitkilere sıkıntı yaratır mı acaba 6FE454CE-37EA-4633-B6E4-419FC98D9FAA.jpeg

A

ALTINPİPO

Guest
Isıktan faydalanmıyokı mor ısık görüyo sade bence kapat bos elektirik beyaz ısık cıceklenmede verilmez

Aguş

Doktor
Kanka bi reflektör alıp ikisini aynı mesafeden verirsen bi işine yarayabilir ama bu hpsden ziyade mh ye benziyor bloom'da da beyazın işi yok harbiden

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim burda ki asıl amaçlarımdan birisi sıcaklığı biraz daha yüksek tutup toprağın daha hızlı kurumasını sağlamak. Şuan bile ikisini açtığıma rağmen sıcaklık 26 fotoğrafta tam açı belli olmamış ama arasındaki mesafeler 10 cm civarı cobla mh arasındaki(hps ile karıştırmışım) ve bu cob led tam belli olmasada hafif soldaki bitkinin üstünde bu mh sağdakine vuruyor gibi hem sıcaklık yükselir diye düşündüm hemde daha çok lümen daha iyi tabi benim bilgim olmadığı için fazla sizden öğrenmiş oldum

Aguş

Doktor
Yani kanka sıcaklık için yakıyorsan mecbur öyle yap ama ışık içinse yakma daha iyi mh çünkü bu hafta böyle idare et sonra hps ye geç

Kanka ikinizde farklı söylüyosunuz şimdi ikinizden birini yapsam diğerinin bilgisine saygısızlık edicekmiş gibi oluyorum :) en iyisi hpsde alıyim üçünü birden takıyim

a-420

Müptezel
kanka kabınde reflektorde eksık ısıklar ıcın yorum yeterınce yapılmıs acil iyileştirme yapmanlazım bitkilerde bodur kalmıs farkettıysen. iyileştirmeleri yapınca daha güzel sonunç alacaksın dumanın bol olsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha***** ********

**** ***** *** ********* *** hahahaha** ********** ** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** **** ***** ****** ***** ****** ********* * **** ****** ***** *** hahahaha***** **** ********** ******** ******** *****
  • C cancan27:
    *** hahahaha**
  • Mordecai Mordecai:
    ***** **** ***** *** ***** *** ********** **** **** ***** ****** ***** ****** ********* * **** ****** ***** *** *******
    +1
  • C cancan27:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ** ******* ********** **** ****** ******* ***** ***** ********* hahahaha *** ******** ***** **** ********* *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • M Makro:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • Mordecai Mordecai:
  • M Makro:
    ******* hahahaha* ******* *******
  • C cancan27:
    **** **** *** ********** ******* ********** **** ****** ******** **
  • H Heisenberg01:
    ** ******* ********** **** ******** ********** *** ***** ********* ****** ***** hahahaha*** ******
  • C cancan27:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    **** *** ***** ******* ******** hahahaha* ** ** *****
  • H Heisenberg01:
    ***** ***** ********** *** ***** ***** **** **** *** ****** *** ** **********
  • C cancan27:
    ********* * hahahaha *****
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ********* * hahahaha ***** ***** ***** ** **** ******* **** ** *** ******* ********
  • H Heisenberg01:
    ****** *** ******** ***** ********* hahahaha****
  • H Heisenberg01:
    ****** **** **** ***** hahahaha*
  • H Heisenberg01:
    H Heisenberg01: ****** ******** ******** ********** ******* *********