Hps zamanı geldi mi? Ne zaman geçmeliyim

Captain07

Yeni üye
Merhabalar keyfiniz bol olsun
30. Gününde olan bitkilerim mh 600w lamba altındalar sıcaklık ısı ve nem stabil , 25 litre bez saksı light mix toprak , AN grow bloom micro ve b52 kullanıyorum 2.5 lt su verdim bugün gübreli

1 tane bitkim daha pistil çıkarmadı
[attachment=1637]

Diğerleri 2-3 gün önce pistilleri göstermeye başlamıştı
[attachment=1638]
[attachment=1639]
[attachment=1640]

Son olarakta bu bitkimin üst yapraklarının uçlarında küçük sararma var
[attachment=1641]

Kankalar hps lambaya ne zaman geçmeliyim bitkiler auto hps lambaya geçince 12/12 periyot uygulayacağım sanırım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• E2DCFF56-C9F1-4EB9-8D1D-5B9AAFA76F3A.jpeg
    E2DCFF56-C9F1-4EB9-8D1D-5B9AAFA76F3A.jpeg
    344.7 KB · Görüntüleme: 137
  • 94B99B92-723E-4D66-A45A-684722F145CD.jpeg
    94B99B92-723E-4D66-A45A-684722F145CD.jpeg
    346.6 KB · Görüntüleme: 121
  • 25D1A2D9-17EE-4E25-94DF-67BC645AAFD7.jpeg
    25D1A2D9-17EE-4E25-94DF-67BC645AAFD7.jpeg
    378.5 KB · Görüntüleme: 79
  • E6AF1EE3-DEB9-41AC-A5C9-4AEB03F2366A.jpeg
    E6AF1EE3-DEB9-41AC-A5C9-4AEB03F2366A.jpeg
    344 KB · Görüntüleme: 84
  • D3634691-82FF-4B0F-8D14-054F043BF698.jpeg
    D3634691-82FF-4B0F-8D14-054F043BF698.jpeg
    363.7 KB · Görüntüleme: 119
R

Ripley'sOG

Guest
Kanka hoşgeldin,
Bitkilerin gayet sağlıklı o yanmalar ışıktan kaynaklı 5-10 cm yukselterek bu sorundan kurtulabilirsin.(Once 5 yap duzelmez ise 10 yaparsın ufak yanik) Bitkin autoflowering kanka yani rudalis geni isik periyoduna bağlı değil.Bahsettigin 12/12 evresi fotoperiyot bitkiler için  seninki ister 24/0 ister 18/6 yapsan bile gelişmeye devam eder.Suan gozun aydin zaten someklenmeye girmiş durumdalar ışık periyodunu degistirmeden devam edip hatta artirabilirsin.Bitkilerde harika duruyor eline koluna sağlık +1

Hasatin bol olsun kanka

Captain07

Yeni üye
Cvp: Hps zamanı geldi mi? Ne zaman geçmeliyim

Ripley' Alıntı:
Kanka hoşgeldin,
Bitkilerin gayet sağlıklı o yanmalar ışıktan kaynaklı 5-10 cm yukselterek bu sorundan kurtulabilirsin.(Once 5 yap duzelmez ise 10 yaparsın ufak yanik) Bitkin autoflowering kanka yani rudalis geni isik periyoduna bağlı değil.Bahsettigin 12/12 evresi fotoperiyot bitkiler için  seninki ister 24/0 ister 18/6 yapsan bile gelişmeye devam eder.Suan gozun aydin zaten someklenmeye girmiş durumdalar ışık periyodunu degistirmeden devam edip hatta artirabilirsin.Bitkilerde harika duruyor eline koluna sağlık +1

Hasatin bol olsun kanka

Teşekkkürler üstad senden bunları duymak gururlandırıcı :)
Hps ye geçip lambayı biraz yükseltip devam ediyorum o halde ve bi hafta sonra big bud vermeye başlıcam ;)

Kamiltavan

Yeni üye

Captain07' Alıntı:
Merhabalar keyfiniz bol olsun
30. Gününde olan bitkilerim mh 600w lamba altındalar sıcaklık ısı ve nem stabil , 25 litre bez saksı light mix toprak , AN grow bloom micro ve b52 kullanıyorum 2.5 lt su verdim bugün gübreli

1 tane bitkim daha pistil çıkarmadı

Diğerleri 2-3 gün önce pistilleri göstermeye başlamıştı

Son olarakta bu bitkimin üst yapraklarının uçlarında küçük sararma var

Kankalar hps lambaya ne zaman geçmeliyim bitkiler auto hps lambaya geçince 12/12 periyot uygulayacağım sanırım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim

Bak yhaaa ripley usta yine lafi agzimdan almis butun diyeceklerimi demis ? kardesim bitkiler saglikli boyle devam et periyodun guzel lambayi degistirmen kâfi

Yamadu

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Kanka hoşgeldin,

Hasatin bol olsun kanka

Kanka autolarda 12/12 sokmuyo muyuz yani filizlendirme döneminden hasat dönemine kadar 18/6 olarak devam ediyoruz sadece döneminde par değerlerine göre mesafe aralığı yapıyoruz doğru anladım di mi

R

Ripley'sOG

Guest
@Yamadu: Aynen kanka doğru anlamışsın ister 24/0 ister 18/6 
@Kamiltavan: :D
@Captain07:  Ver ayarı kanka

Yamadu

Yeni üye

VerimRipley' Alıntı:
@Yamadu: Aynen kanka doğru anlamışsın ister 24/0 ister 18/6 
@Kamiltavan: :D
@Captain07:  Ver ayarı kanka

1)Verim olarak bi fark var mı 24/0 - 18/6 arasında?

2) Auto dikcem ben de ilk growum olucak LST, çiçeği yönledirme gibi (file) vs vs , yöntemlerini aynı photo’da olduğu gibi uygulamak lazım mı?

R

Ripley'sOG

Guest
  1. Kanka gübrenin,suyun,nemin vs fazlası zarardır ama mesafesi doğru ışığın fazlası her zaman artıdır.Simdi verim farki elbette olur ama 24/0dan ziyade autoflower üreticileri bitkinin karanlığa bırakılmasının faydasi olduğunu söylüyor.20/4 en iyisi
  2. Ilk growun ise lst ve topping deneyebilirsin ama scrog vs ugras zahmet ve belki bitkin scrog filesine sigicak kadar buyumucek belki lst ya da topping yaparsin kanka 

Yamadu

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  1. Kanka gübrenin,suyun,nemin vs fazlası zarardır ama mesafesi doğru ışığın fazlası her zaman artıdır.Simdi verim farki elbette olur ama 24/0dan ziyade autoflower üreticileri bitkinin karanlığa bırakılmasının faydasi olduğunu söylüyor.20/4 en iyisi
  2. Ilk growun ise lst ve topping deneyebilirsin ama scrog vs ugras zahmet ve belki bitkin scrog filesine sigicak kadar buyumucek belki lst ya da topping yaparsin kanka 

Anladım kankam çok sağol

Cedric

Yeni üye

Kankalar ben tek ısık kullanmak ıstıom ıkı kok ıcın ne tawsıye edrsınz

wilfred

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
par değerine uygun uzaklığı ve bitkinin hangi dönem kaç par değerine ihtiyacı olduğunu nasıl anlayabiliriz? bir veri veya ortak düşünce var mı?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********