Işık hakkında yardım .

DTK

Üye
Kankalar şu ışıklardan kendim bi led yapmayı düşünüyorum var mı ışıkları kullanan tecrübesi tavsiyesi olan
Alüminyum panele monte edip 12v fanlarla soğutulan termal macunlu el yapımı bi ışık düşünüyorum

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum o cop lede nin teknik bilgilerini inceledim, lümen gücü cok düsük, bitkinin ihtiyaci olan gücteki isigi yakalyabilmen icin hesap etmedim ama cok fazla sayida kullanman gerekiyor.

• Like
Tepkiler: DTK

DTK

Üye
4 bitkiye 10 adet kullanacağım şimdilik sonrasında bi 10 tane daha takviye edeceğim ayrıca lens de bağlayacağım sanırım yeterli ne diyorsunuz @Nargile @Nyks Açıkçası aliexpressden söylemeyi de düşündüm fakat vakit kaybetmeden en hızlı şekilde kabini kurmam gerekli o yüzden böyle bir tercih yaptım

higthead

Jolly Green
Cob led lerde nm full spectrumda bitki başı 150w yeterlidir ama biz işi sağlam olması için bitki başı 200 veya 250w öneriyoruz.

Cob led lerde son teknoloji xyo çip kullan dostum hem direk 220v çalışıyor.

yxo marka 5500-6000 arası lümen gücüne sahip 4075 board dob led

1. Işık kaynağı: DOB

2. Renk:Tam spektrum 380-780nm
3.Fosfor : 660nm (diğer tedarikçi 620nm kullanın, bu yüzden ucuz)
4. Çip: Bridgelux
5. Güç: 20 w/30 w/50 w
6. Giriş voltajı: AC 110 V/220 V-265 V
7. Boyutu: 75x40x1.6mm
8. Gövde malzemesi: alüminyum
9. Kısılabilir: Evet
10. Kaynak hayatı:> 50,000 saat
11. Aydınlatma açısı: 120
12. Garanti: 3 yıl
13. Neden bizim led çip diğer çip daha iyidir, çünkü bu yeni teknoloji DOB, led çip uzun ömürlü korumak için 6 fuctions vardır.
A1: dalgalanma koruması için MOV> 4000 V geçti
A2: 1000 V köprü doğrultucu
A3: sabit akım ve sabit güç kontrolü
A4: pcb aşırı ısınma koruması için NTC sensörü
A5: ic vdd protectio için voltaj regülatörü
A6: sürücü IC, aşırı gerilim ve aşırı akım kontrolü
A7: karartma için led dimmer veya SCR dimmer kullanabilirsiniz

Bağlantı sıcaklığı 120 derecedir, çipin maksimum çalışma sıcaklığının 90 dereceden az olması önerilir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Gönderdigin linke gir biraz asagiya in, kirmizi renkle yazilmis. 50W Growun Datasheet

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Cob led lerde nm full spectrumda bitki başı 150w yeterlidir ama biz işi sağlam olması için bitki başı 200 veya 250w öneriyoruz.
Üstadim haklisin ama bu kankanin secmis oldugu cop led nin 50 watt gücü sadece 1.000 lümen civarinda, Normalde 4.000 lümen civainda oluyor cop ledler

DTK

Üye
Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum kankalar aldık bi kere aceleye geldi çöpe atacak da değiliz neticede para verdik deneyelim bakalım :) zaten sonradan ekleme yapacağım o zaman siparişlerim de gelmiş olur

DTK

Üye
@ceket kanka ısı sorun değil bi şekilde çözerim imkanlarım bu konuda baya fazla verim olarak nasıl verim alıyorsun onu merak ettim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********