Işık konusunda çıkmaza girmek?

harmankeke06

Yeni üye
Merhabalar bol randumanlar,
Şimdi size sorum şu tek bitki auto için güzel bir growbox kuruyorum ama ışık hakkında birkaç sorum var 3 adet alternatifim var bunlar;

Clf lamba: 2x 55w 5000 lümen 2700k ve 2x 55w 5000 lümen 6500k clf lamba

Veya,

Hps lamba: 250w hps çift spectrum lamba fakat bu lambayı alırsam yanında balast ve reflektörde almam gerekiyor ve artı olarak ısınan growboxu soğutmam için ince matematik ve pahalı fanlarla birlikte hava soğutma sistemi kurulumu

Son olarak ise,

Led lamba: 300w lık led lamba bu lambalar şu ikisinden birisi olucak
1)  https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B073RWCRBS/s/LED-Grow-Light-300-Watt-Hydroponics-System-Full-Spectrum-Greenhouse-Garden-Indoor-Plants-Grow-Lights-Lighting-/store/store/kk/dp
2) https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B0743CL2GQ/s/300W-LED-Plant-Grow-Light-Full-Spectrum-For-Greenhouse-and-Indoor-Plants-Veg-Flower-300W/store/store/kk/dp 

Sistemler hemen hemen aynı paraya geliyor sadece hps lamba ekstra maliyet istiyor sizce nasıl bir ışık sistemi seçmeliyim?

R

Ripley'sOG

Guest
  • Hps ekstra maliyet 
  • Led o paraya olmaz büyük kumar 
  • Cfl en iyi seçenek gibi duruyor 
isin rast gitsin

harmankeke06

Yeni üye
Cvp: Işık konusunda çıkmaza girmek?

Ripley' Alıntı:
  • Hps ekstra maliyet 
  • Led o paraya olmaz büyük kumar 
  • Cfl en iyi seçenek gibi duruyor 
isin rast gitsin

Hiç mi işe yaramaz o led? Sonuçta tek bitki için ve genelde pahalı olan ledler çoklu bitkiler için bence tek bitki içinde led üretmişlerdir diye düşünüyorum ve o ledlerden birisi adını duyurmuş kaliteli bir led markası

R

Ripley'sOG

Guest
Keyfin nasil istiyorsa sonuçta bitki senin para senin.
Ben ledlere günlerini verdim oyle bir led yok bu arada milletin aklı karışmasın

nasa

Doktor

harmankeke06' Alıntı:
Şimdi size sorum şu tek bitki auto için güzel bir growbox kuruyorum ama ışık hakkında birkaç sorum var 3 adet alternatifim var bunlar;

Veya,

Hps lamba: 250w hps çift spectrum lamba fakat bu lambayı alırsam yanında balast ve reflektörde almam gerekiyor ve artı olarak ısınan growboxu soğutmam için ince matematik ve pahalı fanlarla birlikte hava soğutma sistemi kurulumu

Son olarak ise,

1)  https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B073RWCRBS/s/LED-Grow-Light-300-Watt-Hydroponics-System-Full-Spectrum-Greenhouse-Garden-Indoor-Plants-Grow-Lights-Lighting-/store/store/kk/dp
2) https://www.ubuy.com.tr/tr/search/index/view/product/B0743CL2GQ/s/300W-LED-Plant-Grow-Light-Full-Spectrum-For-Greenhouse-and-Indoor-Plants-Veg-Flower-300W/store/store/kk/dp 

Sistemler hemen hemen aynı paraya geliyor sadece hps lamba ekstra maliyet istiyor sizce nasıl bir ışık sistemi seçmeliyim?

kanka kendimdde kullanıyorum istediğin watta ölçüde hazırlıyor ihtiyacına göre hazırlat ben kefilim 1000w aldım kullanıyom
it-imkani-full-spectrum-791638350/detay/

R

Ripley'sOG

Guest
morph' Alıntı:
harmankeke06' Alıntı:

Veya,

Son olarak ise,

kanka kendimdde kullanıyorum istediğin watta ölçüde hazırlıyor ihtiyacına göre hazırlat ben kefilim 1000w aldım kullanıyom

Moruk bireysel ticaret bu birdaha paylaşırsan ban yersin kac kere uyari verdim sana haberin olsun.Tohumsuzdan izin al ondan sonra paylaş

nasa

Doktor

Ripley' Alıntı:
morph' Alıntı:

Moruk bireysel ticaret bu birdaha paylaşırsan ban yersin kac kere uyari verdim sana haberin olsun.Tohumsuzdan izin al ondan sonra paylaş

kanka kendi ürünüm değil sadece öneride bulunuyorum tolga abidende alım bundanda f/p olarak öneri yapıyorum adam sormuş bunun neresi reklam

R

Ripley'sOG

Guest
Moruk 3 5 kuruşa chip alıp millete fahis fiyatlarda led satıp  reklam tabi bireysel bu bi marka değil sonuçta yazarsın oğuz abiye tamam der Eyvallah ama burda millet daha iyisi varken buna yönlendirmem ben hadi eyv (forum kurallarida bu yonde)  

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=22 

:cool: Forumda , sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz , sitenizde satıla veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack , warez , hack appz ve benzeri sitelerin tanitimi yasaktır. 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****