Işık konusunda yardım..

Onuroloji

Yeni üye
Herkese merhaba arkadaşlar 2 saksı auto s.L.H. yapıyorum şuan tohumlar citirdadi 3.gun bardaktalar 5 6 gün sonra saksıya geçirmeyi düşünüyorum.

Sorum şu bir yerden 500 wattlik küçük projektör ışık buldum bunu saksıya gecircegim zaman kullanmayı düşünüyorum ama 500w. Olduğu için bitkiyi yakar mı? Zarar verir mi yüksekliği kaç cm yukarda durmalı bilgi verirseniz sevinirim..

Not : şuan çok düşük seviyede ışık veriyorum

Cashh

Doktor
Herkese merhaba arkadaşlar 2 saksı auto s.L.H. yapıyorum şuan tohumlar citirdadi 3.gun bardaktalar 5 6 gün sonra saksıya geçirmeyi düşünüyorum.

Sorum şu bir yerden 500 wattlik küçük projektör ışık buldum bunu saksıya gecircegim zaman kullanmayı düşünüyorum ama 500w. Olduğu için bitkiyi yakar mı? Zarar verir mi yüksekliği kaç cm yukarda durmalı bilgi verirseniz sevinirim..

Not : şuan çok düşük seviyede ışık veriyorum
Bardak ta dediğin su da mı toprak bardak mı anlamadım su ise çok fazla zaman geçirmiş toprak ise bardağa koyma saksıya direk ek. Işık ta yakar öldürür 100 watı geçme ilk dönem yani 30 gün

Onuroloji

Yeni üye
Toprak olarak bardakta yani :)

Yani 30 günden sonra 500 wat ışığı yakmaya başlasak bir zarar görmez mi diyorsunuz?

Saksı henüz almadım ptesi alacağım

Cashh

Doktor
Toprak olarak bardakta yani :)

Yani 30 günden sonra 500 wat ışığı yakmaya başlasak bir zarar görmez mi diyorsunuz?

Saksı henüz almadım ptesi alacağım
Kaç lümen Işık üretiyor elindeki ve sadece Işık mı full specturm mu önemli olanı bu veya horticulture seracılık için mi

Cashh

Doktor
Sen diyorsun hiç para emek harcamadan yapsam olur mu :) bencede açık hava ve güneşte bunu yapsan olur. Bunla olmaz bence. Benden daha usta arkadaşlar artı eksi söyler ama bu lamba sadece projektör ışık aydınlatma

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NE0 NE0:
    ***** * ***** hahahaha* ***** *** **** ** hahahaha********** ******** hahahaha* **** ********** ***** hahahaha *** ******** * *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** ********* ***** ***** **** **** ****
  • O obeb:
    ***** *** * ***** ** **** ***** **** ***** ***** ******** ******** ********* ***** ** ***** *********
  • NE0 NE0:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha ****** **** ******* **** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** ***** ******** **** **** ** hahahaha** *
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** ** ** ********* ****** ***** *** **** *** ***** ******* **** *** ** **** hahahaha *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • NE0 NE0:
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** *** * ********** ******** ***** ********* *** ***** ********** ** **** **** ******* **** *********
    +1
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    +1
  • C CHaRaMBoL:
    ****** **** ******* **** ********* ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
    ***** ***** ********* *** ** hahahaha ** ****** **** ***** **** *** ******** hahahaha ***** ** ***** **** ***** ******* ******* ****** hahahaha** ******* ********* ** *** * ******** ***** hahahaha*** ********* ***** ******** ** ** ****** ***** *** hahahaha** ******* ******* ***** ****** *****
  • O obeb:
    ***** ***** *** *** ******* *** * ******* ********** hahahaha** **** ****** ********
    ***** ********* ********* ********* hahahaha ** ***** ***** hahahaha ****** ***** ****** hahahaha** ** *** ********** ***
  • K Kamacı6161:
    ******* ******** ***** ********* **** **** ********* *** *
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Mordecai Mordecai:
    **** ******* ********* **** ***** ********* hahahaha** ******** ***** ********* **** **** ********* *** *
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: *********