Işık sistemi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33464
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33464

Guest
Gelecek olan 3-5 bin elektrik faturası çok dikkat çeker mi? Bide şu an yaşadığım bina yeni herkesin kendi saati yok ortak saat var herkesin elektrik giderleri pay ediliyor yalnız yaşıyorum yapmayı düşündüm ama elektriği de direk üzerime alacağım öyle dikkat çeken ne olur ki?

Tommy vercetti

Müptezel
Yaşadığın eve kaç tl elektrik geliyodu sallıyorum 300 500 bi anda 3500 4500 5000 gelmesi devletin dikkatini çekicek hayırsır noluyo diyicek bu 2 3 ay devam edince bi kontrole gelicekler kanka bu böyledir

Ü

Üye silindi 33464

Guest
Yaşadığım bina yeni yapıldı daha hiç elektrik faturası almadım evde yeniyim

Tommy vercetti

Müptezel
Önemli değil sonuçta bi ticarethane değil bi evin elektrik faturası altı üstü ne kadar gelir belli çamaşır mak bulaşık mak tv cart curt 3000w 18 saat açık kalıcak günde nanayyy

Kanka

Administrator
Yönetici
heee 3 tane taksın o zaman yaparda onumuz yaz biride evi yakarsın aga desin ortam şartları zor olur , klima mecburi olabılır nemi dengelemeyi başarırsa

Tommy vercetti

Müptezel
1000w, 3 tane shp lamba var yani 3000w lamba var kanka.
Kankama söyledim kanka onu da doğru söylüyor sıcaklık arttımı nem düşer nemi dengelemek aşırı zor olucaktır bi kaç tane nem makinası ister ve yaz ayında 3000w shp aşırı ısınmaya neden olur geçen konu gördüm arkadaş 400w kullanıyo ama kabin 45 50 dereceyi görüyo ısıda valla elektrikten almasalar bile yanar biter kül olursun :D

Ü

Üye silindi 33464

Guest
Klima da var da bu elektrik faturası denetleme işini ben daha önce hiç duymadım

Ü

Üye silindi 33464

Guest
Kanka 10-20 shp lamba takarsın 15-20 lira fatura gelir anlarım ama 4-5 lirayı yaz aylarında klima kullanan bi şehirde kimsenin dikkatini çekmez sanmıyorum yani.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******** ***** ****** ***** ***** ********* ***** hahahaha* ********* ****** ********* ********** ****** ***** ***** ** ********
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha ********** ******** ********* *****
  • T Tropikal.MR:
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ** **** ******* hahahaha**
    ******* ****** ***** **** ** **** ******* hahahaha**
    ** ***** ****** ** *** ****** * ** hahahaha** ******* ****** **** **
  • 420x 420x:
    ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
    +2
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** ******* ******** hahahaha*
  • 420x 420x:
    ***** hahahaha** **** **
    hahahahahahahaha
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** ********* ***** ** ****** ***** ******* ***** **** ******* *** ***** ***** ** * **** ***** ******* ** ******** *****
    * ****** ***** ***** hahahaha **** ********** *** **** ********* ******** ****** **** ** ******** ** ********* hahahaha* hahahaha* * ******* ** ******** *** *** ********** ***** ******* ********* ******* ******* ********* ** ** ********** ***** **
    +1
    ******* ******* ** hahahaha*
  • lavrens lavrens:
    ********** hahahaha** ***** ******** *** **** ****** hahahahahahahahahahahaha****
    ********* ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** hahahahahahahaha**
    +1
  • 420x 420x:
    ***** *** ******** ** hahahaha*** ****** ** ***** ***** ******** **** ***** * hahahaha* ******** ******* *** ******** ********** ********** ******** *** **** **** *** ****** *** ******* ****** *** ******* *** ********* ******** ** ** **** hahahaha** ***** *** *******
    +1
    ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ****** ******* ******* ** hahahaha*
    ******* ** ****** ******** ****** hahahaha* *** ***** **** *** ******* **** **** **** **** ******** ******
  • 420x 420x:
    ********* ********* ***** **
    +1
    **** ******* **** hahahaha ****** ****** * ***** hahahaha ***** hahahaha ****** ***** ********* ***** **** ******** *** ***** ********** **
    ********* ***** hahahaha* ********
  • 420x 420x:
    420x 420x: ****** ******* ****