ilaçdan mı başka bi sorun mu

sunlight

Yeni üye
Herkeze selam

yaprakları böcek yemişti budama zamanı gördüm bunun üzerinde budama sonrası ziraat ilacı vardı elimde bahçede kullanmıştım "kral ec 250" 400 ml pet içme suyu şişesinde su şişesinin kapağı ile  3 kapak kadar bu ilaçtan atıp karıştırdıktan sonra yaprakların altına üstüne spreyledim 1 gün sonra bu belirtiler az miktarda başlamıştı yaprakları duru su ile yıkadım ama nafile 2. gün durum resimlerdeki gibi
ilaçlama 3 gün öncesi ph 7.4 su vermişim ph ı düşürdüğüm su şişesini karıştırıp. her gübreli su da 1ml cal mag ekliyorum 
 bi arkadaşıma danıştım cal mag vereyimmi diye gübresiz su zamanına gelecek 2 güne
 alg a mic 1ml 1 litre ph 6 ya düşürülmüş su ver başka bişi verme bitki dinlensin dedi siz ne tavsiye edersiniz

bitki tohumdan bu yadan 35 günlük litemix 25 litre toprakdalar ışık mesafesi 50 cm civarı 
biobizz grow bloom topmax alg a mic canna boost  atami cal mag var elimde gübre zamanı grow  bloom cal mag veriyorum şu an

A

atlantis89

Guest
O yapraklardaki lekeler ne yaparsan yap geçmeyecek ama ilerleyen dönemlerde o yaprakları zaten budayacaksın..spreyle şekerli su sık çiçeklere yapraklara , ışıgı kapadıktan sonra

A

atlantis89

Guest
Ya gübre eksikliği yada fazlalığı..muhtemelen azot yada demir eksikliği.Benim fikrim bu

sunlight

Yeni üye

Sülfür eksikliği varmış sanırım
Epsom tuzu ile sorun düzelirmiş 
Potasyum sülfat tavsiye ediyorlar ama ben magnezyum sulfat olanını bulabildim ingiliz tuzu dedikleri bunu kullanırken cal mag fazla kullanmamak gerekiyor gibi yazılar okudum "magnezyum mevzusu olabilir sanırım" kaynaklar yabancı yaprakdan ve kökden verilebilir yazmışlar ben hangisini uygulayım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********