ilk denememde sona doğru fikirlerinizi bekliyorum

Tyfn

Yeni üye
Arkadşalar öncelikle hepinize merhaba ,
kısıtlı imkanlarla başladığım grow serüvenimin sonlarına yaklaşmış bulunmaktayım . Daha önce bir sefer outdoor girişiminde bulunmuş olsamda pek ilgilenemediğim için telef olmuştu , bunun üzerine forumu keşfetmemle birlikte edindiğim değerli bilgiler ışığında biraz da deneme yanılma yöntemiyle bu aşamaya kadar gelmiş bulunmaktayım . Sizlere biraz serüvenimden bahsedeyim ; 6 mayıs tarihinde 8 tane köfteci tohumunu filizlendirip çiçekçiden aldığım torflu toprak ve perlit karışımın içine attım ve 4 tane 60 watt led ışığın altına koydum bitkiler büyüdükçe kelle uçurma vs forumdan öğrendiğim teknikleri uyguladım . Gübre işine gelirsek yine kendim ne yapabilirim sorusuyla Youtube'da araştırmaya koyulup ; muz şerbeti , yumurta kabuğu , aspirin , kuru maya , çay posası , patates soğan gübresi gibi uygulamalarda bulundum. 23 haziranda 12-12 ışık döngüsü geçmemle birlikte bitkiler çiçekleme aşamasına girdi ve içlerinden yanlız bir tanesi erkek çıktı . Işık sisteminin yetersiz geleceğini düşünürek sisteme 250watt cob led dahil ettim . Bu sistemle birlikte çiçeklenme evresinin 3. Haftasını bitirmiş bulunmaktayım . Sizlerin tavsiyelerine ihtiyaç duyduğum konular ise şunlardır ;
1- kendim yapabileceğim başka takviye besin veya gübre uygulaması varmıdır ? yoksa yukarıda bahsettiğim uygulamaların hangisine ne sıklıkla devam etmeliyim ?
2 - hasata ne kadar bir süre kalmış ?
3 - sizce ne kadar hasat alırım ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum , dumanınız bol olsun :)
Güncelleme çiçeklenme 5.hafta :

Son düzenleme:

sungerbobabi

Yeni üye
kanka ondan emin değilim ama pek fark yaratacak bir yöntem yok diye biliyorum genetiklerin çiçeklenme süreleri aşağı yukarı 2 ay oluyor

R

Ripley'sOG

Guest
Selam kanka,
Öncelikle başarılı bir grow olmuş şuan bitkin gayet sağlıklı yaptığın her uygulama bitkinde pozitif yönde etki bırakmış gerçekten sağlıklı gözüküyorlar (Ama resim atarken ısik kapalı olması daha önemli gozden kaçan olabiliyor) yaptığın uygulamalara devam et bu growunu böyle bitir ama ek besin takviyesi istersen bir pk boost isine şuan çok yarar big bud veya pk boost adi altindaki ürünler olabilir.Yeni growunda daha başarılı ve modern adımlar atabilirsin ancak böylede çok başarılısın eline koluna sağlık hasat için 3-4 haftasi var gibi duruyor ama bu konuda forumdaki veya yesilodada hasatla ılgili konularım var onlarada goz atabilirsin.

Nice growlara hasatın bol olsun

Tyfn

Yeni üye
dostum nasıl yapıyorsan öyle devam et harika gidiyor bence gübre olarak biobizz üçlü set al iyi olur diye düşünüyorum daha çiçeğin başındasın bloom ve topmax gereğini illa ki yapar
teşekkür ederim kanka valla ilk grow olduğu için biraz deneysel takılıyorum , eğer aldığım hasat memnun ederse en iyi ekipmanları edinip kendi kendime yetebileceğim şekilde nonstop devam etmeyi düşünüyorum.

Tyfn

Yeni üye
Selam kanka,
Öncelikle başarılı bir grow olmuş şuan bitkin gayet sağlıklı yaptığın her uygulama bitkinde pozitif yönde etki bırakmış gerçekten sağlıklı gözüküyorlar (Ama resim atarken ısik kapalı olması daha önemli gozden kaçan olabiliyor) yaptığın uygulamalara devam et bu growunu böyle bitir ama ek besin takviyesi istersen bir pk boost isine şuan çok yarar big bud veya pk boost adi altindaki ürünler olabilir.Yeni growunda daha başarılı ve modern adımlar atabilirsin ancak böylede çok başarılısın eline koluna sağlık hasat için 3-4 haftasi var gibi duruyor ama bu konuda forumdaki veya yesilodada hasatla ılgili konularım var onlarada goz atabilirsin.

Nice growlara hasatın bol olsun
Aleyküm selam kanka , ilgin için çok teşekkür ediyorum . Bir daha ki güncellemede ekleyeceğim görselleri ışık kapalı halde çekmeye özen göstereceğim . Yukardaki arkadaşa da söylediğim gibi kanka tamamen deneysel devam edicek ek bir gübre vs kullanmayı düşünmüyorum . Muz , patates , soğan yola devam :) yesiloda daki ve forumdaki yazılarına mutlaka göz atacağım birbirinden değerli bilgiler olduğuna eminim . Sormak istediğim bir soru daha var aslında , bu pekmez ile flush olayına ne zaman girişmeliyim?

R

Ripley'sOG

Guest
Aleyküm selam kanka , ilgin için çok teşekkür ediyorum . Bir daha ki güncellemede ekleyeceğim görselleri ışık kapalı halde çekmeye özen göstereceğim . Yukardaki arkadaşa da söylediğim gibi kanka tamamen deneysel devam edicek ek bir gübre vs kullanmayı düşünmüyorum . Muz , patates , soğan yola devam :) yesiloda daki ve forumdaki yazılarına mutlaka göz atacağım birbirinden değerli bilgiler olduğuna eminim . Sormak istediğim bir soru daha var aslında , bu pekmez ile flush olayına ne zaman girişmeliyim?
Hasat'a yakın bir vakitte kanka zamanına daha çok var.

Tyfn

Yeni üye
Cümleten selamın aleyküm kankalar . Çiçeklemenin 5.hafta güncellemesini yaptım . Ortalama hasat tahmini yürütebilecek arkaşların yorumlarını bekliyorum:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Emmy Emmy:
    Emmy Emmy: ********** *****