ilk grow acemiye hasat zamanı için yardım :)

smoggyleader

Yeni üye
merhabalar tohumsuz ailesi
ilk growum olduğu için fazla bilgim yok üstadlardan bir yardım eli rica ediyorum @higthead @Kanka @OttoMan347 @Skaynesss @Prof.Dr.Tonii

kızlarımı toprağa 5 kasımda ektim çiçeğe ise 28 aralıkta aldım genetiğini bilmiyorum fakat bana veren bi abi orjinal kenevir tohumu demişti

fotoğrafları burda an gübreleri kullanıyorum şu anda temel 3 lü b52 overdrive big bud bud candy flawless finish mevcut (sadece bloom için olan gübreleri söyledim)

takvime baktığımda takvimde son 3. haftanın 2 haftası big bud kesip overdrive verilmesi gerektiği mevcut (@higthead kanka senin an kullandığını biliyorum o yüzden yardımcı olursan süper olur)
fotoğraflarını böyle çekebildim tahminen ne zaman overdrive a başlanıcak ve ne zaman flush atılması gerektiğini söylerseniz süper olur ortalama bir gün de verseniz yeterli bana
elimde mikroskop olmadığı için bişey diyemiyorum ben ama usta growerların bir bakışta anlayacağından şüphem yok :)
tekrardan teşekkür ederim yardımcı olan olmayan herkesten bol dumanlar

smoggyleader

Yeni üye
Dostum bloom 38-39 a kadar bıgbud gıdersın , 40. gün over baslarsın 50 de flush atarsın. 55-65 gun arası trıkomlarına gore hasat edersın uzayadabılır. Flush sonrası kecılı veya bos sulama ıle gıdebılırsın.
reis teşekkür ederim tekrardan yardımcı olduğun için bir de flawless finishi flush atarken mi kullanıyoruz yoksa boş sulamaların içine mi atıyoruz daha sonraki 10-15 gün

smoggyleader

Yeni üye
Dostum bloom 38-39 a kadar bıgbud gıdersın , 40. gün over baslarsın 50 de flush atarsın. 55-65 gun arası trıkomlarına gore hasat edersın uzayadabılır. Flush sonrası kecılı veya bos sulama ıle gıdebılırsın.
bir de ben 27 litre saksı kullanıyorum ortalama 90 litre flush suyu kullanıcaz. bu flawless finishi 90 litreye oranlayıp 90x2ml olarak mı kullanıcaz flush için sadece

higthead

Jolly Green
Dostum flush olayı soyle: SAksını alıyorsun wc duşa götürüyorsun duş başlıgını alıyorsun eline , suyu ne cok tazıklı ne cok yavas ustten dus baslıgı ıle 7-8-9dk saksını sula bol bol alttan su akıcak. sulaman bıtınce 2 dk suzulsun ve hemen ardından 10 lt hazır suyunu ph ayarlı ltye 1 tatlı kasıgı kecı gelıcek sekılde son sulamanı yapıyorsun ve flush ıslemın bıtıyor. 5 gune ancak kurur trıkomların okyse kesersın degılse bır kecılı ph ayarlı normal sulamanı daha yaparsın.

Flawles ile bu yukarıdaki işlemi yapmadan once 6-7 saat once sadece saf su ve ltye 2ml gelıcek sekılde flawles ıle alttan yarım lt aksa sorun yok sulamanı yap ve 6-7 saat sonra al saksını yukarıdakı yazdıgım gıbı flushını at olay budur.

smoggyleader

Yeni üye
Dostum flush olayı soyle: SAksını alıyorsun wc duşa götürüyorsun duş başlıgını alıyorsun eline , suyu ne cok tazıklı ne cok yavas ustten dus baslıgı ıle 7-8-9dk saksını sula bol bol alttan su akıcak. sulaman bıtınce 2 dk suzulsun ve hemen ardından 10 lt hazır suyunu ph ayarlı ltye 1 tatlı kasıgı kecı gelıcek sekılde son sulamanı yapıyorsun ve flush ıslemın bıtıyor. 5 gune ancak kurur trıkomların okyse kesersın degılse bır kecılı ph ayarlı normal sulamanı daha yaparsın.

Flawles ile bu yukarıdaki işlemi yapmadan once 6-7 saat once sadece saf su ve ltye 2ml gelıcek sekılde flawles ıle alttan yarım lt aksa sorun yok sulamanı yap ve 6-7 saat sonra al saksını yukarıdakı yazdıgım gıbı flushını at olay budur.
çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim bu yazıyı kaydettim sağolasın :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ofelaket Ofelaket:
  • NewGardener NewGardener:
  • Ofelaket Ofelaket:
    ****** ****** ********* **** hahahaha*** **** **** **** **** hahahaha* ***** **** ******** ***** ***** ***** ********** **** ****
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
  • Ofelaket Ofelaket:
    ********** *** *** ******** ********** hahahaha***
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    +1
  • powered powered:
    ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ****** ********* *** *** ***** ****** ******** **** *** ***
    ***** ******* **** hahahaha ******** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    **** ** hahahaha* ******* ********* **** ** ********
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    ******* ****** ******* ******* ****** ** ******* ** ******** ***** ********* ******* *** **** ******** * ***** * ******
    hahahaha**
  • Ofelaket Ofelaket:
  • H herhauzundibiayni:
    H herhauzundibiayni: ***** ** ** **** ** ***