Ilk Grow Denemesi basic setup ile

Blomp

Yeni üye
Arkadaşlar selamlar,

1 yıldır forumu takip edip öğrendiğim kadarıyla kabini tamamen kendi yaptığım grow denemesine başladım.

Genel durum ve sonraki süreçler ile ilgili üstadların bilgilerine ihtiyacım var.

160 x 60 x 60 bez dolaplan iç yalıtım acil durum battaniyesi ile kaplandı aynı zamanda yansıtıcı özelliği bulunuyor.

Havalandırma

120'lik banyolarda veya mutfaklarda havalandırma için kullanılan giriş ve çıkış fanı mevcut.
Kabin içinde de bitkilerde hafif rüzgar yaratıp kabin için sürkilasyonu sağlayacak 12cm 3 adet bilgisayar kasa fanı mevcut.

Işık

2x mor - 1 mavi - 1 sarı toplam 200w kendi yaptığım 8cm bilgisayar kasa fanlarını kullanarak yaptığım sistem mevcut.

Nem

weewell whc730 buhar makinesi kullanıyorum 5lt haznesi ve 10 saat otomatik çalışabiliyor sonra manuucuz yollu bulmuştum.

Toprak

biobizz lightmix ilk iki hafta filizlendirme aşaması için sonrasında aşağıdaki topraktan alıp oranları ölçüsünde biobizz lightmix ile karıştırmayı düşünüyorum.

2 x çorbacı tohumu - 2 tohum da pet bardağa atıp karanlık ortam 12 saat bekletildi. Steril bir cubuk ile tohumlar suyun dibine itildikten sonra tekrar su yüzüne yükselmediğini görünce 48 saat boyunca ıslak havlu peçete arasına alıp ağzı kapanır poşete konuldu.
48 saat sonrasında tohumların kökleri 5cm kadardı, 250ml biobizz lightmix toprağa atılıp 25ml - 25ml su dinlendirilmiş musluk suyu verildi.

Gübre olarak - agrotime ürünlerini denemek istiyorum.

İlk günden beri nem 50 - 90 sıcaklık 18 - 25 aralığında.

Grow'un 8. Günü - fotoğraflardan görebilirsiniz bunu yap veya bunu yap dediğiniz varsa önerileriniz

Blomp

Yeni üye
Arkadaşlar selamlar,

1 yıldır forumu takip edip öğrendiğim kadarıyla kabini tamamen kendi yaptığım grow denemesine başladım.

Genel durum ve sonraki süreçler ile ilgili üstadların bilgilerine ihtiyacım var.

160 x 60 x 60 bez dolaplan iç yalıtım acil durum battaniyesi ile kaplandı aynı zamanda yansıtıcı özelliği bulunuyor.

Havalandırma

120'lik banyolarda veya mutfaklarda havalandırma için kullanılan giriş ve çıkış fanı mevcut.
Kabin içinde de bitkilerde hafif rüzgar yaratıp kabin için sürkilasyonu sağlayacak 12cm 3 adet bilgisayar kasa fanı mevcut.

Işık

2x mor - 1 mavi - 1 sarı toplam 200w kendi yaptığım 8cm bilgisayar kasa fanlarını kullanarak yaptığım sistem mevcut.

Nem

weewell whc730 buhar makinesi kullanıyorum 5lt haznesi ve 10 saat otomatik çalışabiliyor sonra manuucuz yollu bulmuştum.

Toprak

biobizz lightmix ilk iki hafta filizlendirme aşaması için sonrasında aşağıdaki topraktan alıp oranları ölçüsünde biobizz lightmix ile karıştırmayı düşünüyorum.

2 x çorbacı tohumu - 2 tohum da pet bardağa atıp karanlık ortam 12 saat bekletildi. Steril bir cubuk ile tohumlar suyun dibine itildikten sonra tekrar su yüzüne yükselmediğini görünce 48 saat boyunca ıslak havlu peçete arasına alıp ağzı kapanır poşete konuldu.
48 saat sonrasında tohumların kökleri 5cm kadardı, 250ml biobizz lightmix toprağa atılıp 25ml - 25ml su dinlendirilmiş musluk suyu verildi.

Gübre olarak - agrotime ürünlerini denemek istiyorum.

İlk günden beri nem 50 - 90 sıcaklık 18 - 25 aralığında.

Grow'un 8. Günü - fotoğraflardan görebilirsiniz bunu yap veya bunu yap dediğiniz varsa önerileriniz
https://ibb.co/4F7sJYc

https://ibb.co/B3P5XLj

https://ibb.co/8DKQwWW

Yesil888

Ordinaryüs
Girdigin konuda insallah basarili olursun, tüm kalbimden basari diliyorum sana, yap kanka tecrübe kazanirsin. Bu yolda düse kalka ögreniyorsun. Hep kalk ayaga ve devam et, bu sefer olmadi diye birakma, Motive olman icin yazdim, sakin ümitzilige kapilma.

Son düzenleme:

Blomp

Yeni üye
Selamlar arkadaşlar, bir süredir girip güncelleme yapamadım 03 Şubat - 20 Mart arasında bitki gelişimiyle ilgili fotoğraflar ekledim.
https://ibb.co/QJ38d7W

- Gübre olarak agrotime kullanmak istedim fakat naba isimli bir firmaya denk geldikten sonra agrotime benzeri ürün çeşitliliğine sahip olduğunu görünce fiyatlar da ucuz olunca nasıl olsa deneme turu atıyorum diyip aldım.
Ölçü olarak agrotime'ın tablosunu uyguluyorum. Toprak karışımım kabin şartlarında 3 günde bir kuruduğu için 3 günde bir su olarak devam ettim.
Bitkinin 3. Düğüme ulaşması Şubat ayının 20'sine kadar sürdü. nab'a gübrenin kalsiyum ve azot içerikli sıvı besininden 1 litreye 1.25ml ayarlayıp, canna'nın ph down'ı ile de ph ayarlayıp ilk gübreli suya başladım. Sonrasında 3er gün arayla naba multi, naba kombi olarak devam ettim. Her kal

5. Düğümde topping işlemi uygulayıp kabinin durumuna göre de 2 3 günde bir lst yaparak devam ettim.

Şuanki gübre miktarı 1 litre suya 1.50 biraz ürkek ölçüde veriyorum az veriyor olabilirim üstadlaryorumlarını almak isterim.

Blomp

Yeni üye
Selamlar, beyaz ışıkta bugün çekilen fotoğrafını paylaştım. Bir kaç gün önce farkettiğim bir durum hakkında yorumlarsanız sevinirim. Yeni büyüyen fan yapraklarının bazılarında böcek tarafından ısırılmış görüntüsü oluştu,sizce neden olabilir nasıl çözerim bilgisi olan varsa paylaşır mısınız. Fotoğraflarda görebilirsiniz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • psychdelicman psychdelicman:
    ******** ***** ****** **** ** hahahaha ***** hahahaha ****** hahahaha* ****** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
    ********* ******* ******* hahahaha hahahaha **** ****** ******** **** *** ***
    +1
  • A active661:
    ***** ****** ***** ****** hahahaha******** ******* ******* hahahaha hahahaha **** ****** ******** **** *** ***
  • psychdelicman psychdelicman:
  • A active661:
    ***** ******** ********** ********** hahahaha*
  • the imam the imam:
    hahahahahahahaha*** hahahaha **
  • A active661:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    *** *** *** ******** *** **** hahahaha **
    +1
  • O obeb:
    ****** ********* ** ****** ********* ** ***** ******** ** *** hahahahahahahaha
  • A acemiöğrenci12:
    *** * ******** hahahaha*** ******* **
  • A active661:
    ***** hahahaha*****
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** **** *** ** ********* *** ****** ********* ** ****** ********* ** ***** ******** ** *** hahahahahahahaha
  • A active661:
  • O obeb:
  • Night owl Night owl:
    **** **** hahahaha* *** ******* ******** ***** ***** ********* *****
  • shellman shellman:
    *** * ******** hahahaha*** ******* ** hahahaha ******* ***
  • A active661:
    ***** **** ******* ******* *** **** hahahaha** **** **** ***** ****** *** ******* hahahaha* **** hahahaha* ***
  • O obeb:
    hahahahahahahaha
  • A acemiöğrenci12:
  • the imam the imam:
    ******** ****** *** ******* ********* ****** **** *** hahahaha
    the imam the imam: ******** ****** *** ******* ********* ****** **** *** hahahaha