ilk growda hastalık :(

kankalar ilk grow köfteci tohumu, outdoor takılıyorum. açıkcası çok da ilgili bir baba değilim. ne toprağın ne de suyun phına dikkat etmedim. fakat şu an kızım için üzülüyorum. 1.5 haftadır bu lekeleri görüyordum fakat şu an bayağı arttı. haydi bir el atın da kurtaralım kızımı bu illetten.

https://ibb.co/j6b8mQq

bir de yapraklarından bir tanesi böyle kopmuş, bu lekelerle mi alakalı ki?

https://ibb.co/3sY1DdF

Shadedmelee

Yeni üye
Kanka vahşi doğa da bir çok etken var kökünden saldıran böcekler den tutta yapraklara dadanan bit lere kadar ve fazla güneş görememeside cabası doğada bu işi yapmak hiç akıl kârı değil çünki sorunun biri bitmeden başka bi sorun patlak veriyor en iyisi doğada saksıya ekmek lazım.

Shadedmelee

Yeni üye
Cvp: ilk growda hastalık :(

Valla kanka ozaman ben olsam yapacağımı yazayım bu durumda. Önce toprağını değiştiririm perlitli torf la, sonra yapraklarını ilaçlarım arab sabunu ile 3-5 gün sonrada doğal sıvı gübreler vermeye başlarım periyodik olarak. Yani ben olsam öyle yapardım hem toprak değiştirir ken köklere bakma fırsatında olur.

allieans

Yeni üye
Kanka bunların üzerine ya yağmur yağdıktan sonra güneş açıp yakmış ya da sen sularken üzerinde damla bırakmışsın yine güneş çıktığında yakmış hastalık değil bence bu

Cvp: ilk growda hastalık :(

Kankam bu aralar çok da yağmur yağıyor aslında haklı olabilirsin. Yine de toprağını değiştireceğim ve dediğine dikkat edeceğim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ********* *** hahahaha*
  • W Weed&Jess2k:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ***** ******* ********* ******** ******* ***** hahahaha**
  • W Weed&Jess2k:
    *** ********** hahahaha ***** ***** **** ********* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • W Weed&Jess2k:
  • W Weed&Jess2k:
    ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • W Weed&Jess2k:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ******** ********* ********* ******* ****** ******* ****** ****** ** ******* ******** ******** ***** **** *********
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** ** ******** *** **** ********* hahahaha* **** ***** ***** ********** hahahaha *** ****** ********* ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ****** ****** hahahaha** ******** *** ******* *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • B Bboy:
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ** **** ******* ********* hahahaha ***** ****** ***** ******* ******* ****** ****** ** *********
    +1
  • lavrens lavrens:
    ******* hahahahahahahaha* **** ******* ****** **********
  • lavrens lavrens:
    ******** hahahaha ** **** ******* ********* hahahaha ***** ****** ***** ******* ******* ****** ****** ** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha* ********** ******* ****** **** ** ******** *** **** ********* hahahaha* **** ***** ***** ********** hahahaha *** ****** *********
  • lavrens lavrens:
    **** ****** ********** ******** ****** ***** ******* ******* ****** ******** ** **** ******* ********* hahahaha ***** ****** ***** ******* ******* ****** ****** ** *********
    lavrens lavrens: **** ****** ********** ******** ****** ***** ******* ******* ****** ******** ** **** *******...