Isıyı düşürmem lazım

harbibesyocu

Yeni üye
İkinci grow halâ amatörüm ilk growumda emniyetli yerde oturuyordum ilk günler sicaklik 40 dereceydi kabin kapısı açık grow yaptım indi sicaklik şimdi etiket yerde oturuyorum kabin kapısı açamam 40 derece sıcaklık nasıl dusurebilirim kocaman vantilatör kullaniyorum yinede 40 derece var mı tavsiye ışığım LED

Ü

Üye silindi 25603

Guest
40 derecede grow olmaz dostum tek cözüm klima, tabiki bütce varsa

WDT

Üye
İkinci grow halâ amatörüm ilk growumda emniyetli yerde oturuyordum ilk günler sicaklik 40 dereceydi kabin kapısı açık grow yaptım indi sicaklik şimdi etiket yerde oturuyorum kabin kapısı açamam 40 derece sıcaklık nasıl dusurebilirim kocaman vantilatör kullaniyorum yinede 40 derece var mı tavsiye ışığım LED
Aynı dert bendede var. Ben buhar makinasının arkasına fan koydum. Kabinin tam ortasına gelecek şekilde ayarladım. İki ayrı fan içeri temiz hava basıyor. 200 lük aspiratörle üstten çıkış yaptım. İçerde birde vantilatör çalışıyor. 600 wat hps kullanıyorum. 40 dereceden 32 ye düştü anca. Kolay gelsin dostum

higthead

Jolly Green

Dostum klimasız imkanı yok düşmez. Bazıları kutuya buz koyarak fanla havalandırma yapıyor ama günde 50 kere buzmu koyucaksın onun için klima. Dostum inverter vestel doğa flora klimalar ucuz hem inverter oldugu ıcın cok az elektırık tuketımı var hemde wifi baglayıp uzaktan dereceyı ıstedıgın gıbı ayarlayabılırsın.

WDT

Üye
Dostum hps en iyi en sağlam ışık. Ama ben hata yaptım yazın kullandım. Yemin ederim ısı ile başa çıkmak için neler yaptım neler. Sonuçta 32 derece de büyüttüm bitkileri ama gelişemediler.

Coban

Üye
Yaz aylarında malesef klima olmadan çok zor. Ya led ışık kullanacaksın ya da klima. Bunlardan biri yoksa eğer benim kendi kullandığım yöntem ekim kasım ayı gibi havalar soğumaya başladığında growa başlayıp, odanın kalorifer peteğini ve kapıyı kapatıp pencereyi üstten açmak oldu. Çadırın iki kısmına içeri hava üfleyen mutlusan marka pervaneler takmanı önerebilirim. Karbon filtrenin fanı da içeri giren havayı dışarı atacaktır.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • T Turco:
    * *
  • New Rookie New Rookie:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** **** ******* ********* *** hahahaha*
  • W Weed&Jess2k:
    ***** hahahaha*** ******* ********* ***** ******* ********* ******** ******* ***** hahahaha**
  • W Weed&Jess2k:
    *** ********** hahahaha ***** ***** **** ********* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • W Weed&Jess2k:
  • W Weed&Jess2k:
    ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • W Weed&Jess2k:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ******** ********* ********* ******* ****** ******* ****** ****** ** ******* ******** ******** ***** **** *********
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** ** ******** *** **** ********* hahahaha* **** ***** ***** ********** hahahaha *** ****** ********* ****** **** ******* ********* ****** ******* ***** ***** ***** ***** *** **** ***** *****
  • lavrens lavrens:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** ****** ****** hahahaha** ******** *** ******* *****
    Bandaleros Bandaleros: ****** *** ***** ****** ****** hahahaha** ******** *** ******* *****