Jack Herer Auto Günlük

Zangetsu

Yeni üye
Merhaba kankalar,

Öncelikle şu salgın zamanına denk geldiğim için çok üzülüyorum.
Bitki yetiştirmek için gerekli ekipmanları kuramadım. Maddi olarak biraz sıkıntıya girdim.
1 2 ay maaş durumları sorun olacak.

Bu yüzden elimden geldiği kadarını yapmaktayım.
6 adet tohumumdan 3'ü hayatta kaldı. Çoğu sebep acemi oluşumdan kaynaklıdır.
Şuana kadar yaptığım araştırmalar ile devam ediyorum.

Toprak olarak malesef torf ve solucan gübresi karışımı yaparak devam ettim. Humusludur.
Normal marketlerde satılanlardan.
Tohumların çıkması ve bu duruma gelmesi biraz hem onlar için ve hem benim için stresli bir durumdu.
Uzun süre bekledim yada bana mı öyle geldi bilmiyorum sanki olaylar biraz yavaş gibi geldi.
Yaklaşık 5,6 Nisan gibi tohumdan çıktılar ve ufak bir boy attılar. Daha sonra fotolardaki haldeler şuan.

Işık olarak evde olan tasarruflu tanesi yaklaşık 1000-1500 lm değerinde ve halojen ampullerde başladım.
Onlarında lm değerleri aynıdır diye tahmin ediyorum.

Havalandırma olarak Pc nin geniş fanlarını kullanıyorum hava üfleyip eh işte hava çekiyorlar.
Fakat güçlüler. Toplam 2 adet fan üflüyor biri çekiyor.

Daha sonra 3 günde bir beklettiğim sularla sulama işlemi yapıyorum sürekli.
Muz kabuğu, çok az solucan gübresiş ve yumurta karışımı ile biraz gübre yapıp yedirdim su ile çözeltip.
Solucan gübresini daha önce diğerlerini daha sonraki aşamada verdim.
En son gübre yemesinin üstünden  yaklaşık 4 gün geçti.
2,3 yaprakla sadece uç taraflarda yanma oluştu. Devamı gelmedi sorun etmedim.
Bir sonraki sulama işleminde biraz fazla su kullanıp toprağı yıkadım.

Fanlar 700 ile 1000 RPM arası çalıştırıyorum. Fazla yormak istemiyorum kızları.

Evet şuan durumlar böyle;

Tohumdan çıkıp 2 yaprak açtığı tarih 5/6 Nisan
Bu aşamadan sonra biraz yavaş kalıp sonra hızlandı.

Ortalama 3 hafta olmuş.

Şuan ise ;

https://imgur.com/a/bbF1RM9

Profesyonel bir grower olmak şuan bir hedef değil benim için.
Sadece yavaş yavaş sindire sindire bir şeyler deneyerek ve öğrenerek yoluma ufak ufak devam etmek istiyorum.
Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

kirli

Üye
Merhaba

Emeğine sağlık, bana göre profesyonellik en pahalı malzemeleri almak değil, elinde olanı en iyi şekilde değerlendirip sonuç almaya çalışmak bu işi öğrenmek için çok daha güzel bir yöntem.

Bitki başına 10bin lümen yetiyor bildiğim kadarıyla. Sadece CFL lambalarla sayısını arttırarak güzel sömekler alabilirsin.

Topraktan kasıt çabuk kuruyabilmesi ve köklerin hava alması. Evde kullanmadığın uygun bezlerden saksı yapabilirsin. Böylece yanlardan her yerden hava alır ve kullandığın toprak çabuk kurur.

Nemi seviyor bu bitki, nem oluşturmak için ufak bir kartondan kabin yapıp folyo ile kaplayıp içine ıslak havlular koyabilirsin...

Bir de besin olayı var, en verimli gübrelerden birisi güvercin gübresi, her camide bolca var =) alıp 5lik su şişesinde suyla karıştırıp kontrollü ve çok az miktarda verebilirsin...

Bunlar için ciddi bir paraya gerek yok... Emeğine sağlık...

Ben de kısıtlı bütçeyle bir ortam hazırlamaya çalışıyorum. Burada gelişmeleri paylaşıyorum:
https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=7422

bereketli olsun...

Zangetsu

Yeni üye
Cvp: Jack Herer Auto Günlük

selam kankalar

suan bıtkıler cıceklenme durumuna gelmıs olabılır mı 
geldi ise guzel somek almak ıcın ne gıbı besınler onerebılırsınız ?

https://ibb.co/C881NZP
https://ibb.co/Tm1GDDn
https://ibb.co/16FVtcD

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    ***** ***** *** ****** **
  • Zorro Zorro:
  • 420x 420x:
    **
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • 420x 420x:
  • Zorro Zorro:
    hahahahahahahaha *** *** *** ******* ****** ******** ******* ***** **** ** ******** ****** ** *** **
    +2
    ******** * **** ** ***** ********* ***** ****** hahahaha****** ***** ****** ******* hahahaha*** **** ****** ***** ****** ***** ** ** ** ********* *** ***** ****** *** ******* ********** ***** ***
    +1
    **** ****** * ***** *** ** **
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    ****** *** ***** ********* ******* ***** ********* ***** ***** ****** ****** hahahaha ********* *******
    **** ****** ******* *** ***** * ***** ***** ****** ********* ********* hahahahahahahaha***** *** *** *** ******* ****** ******** ******* ***** **** ** ******** ****** ** *** **
    ***** ******** ****** ****** ********** ****** ****** *** ***** ********* ******* ***** ********* ***** ***** ****** ****** hahahaha ********* *******
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ***** ********* ****** ***** ** ** ****** **
    +1
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ** ** ******** **** *** ******* ****** **** ********** **** ***** ********* *** *** ** ********* *** ****** ** ********* hahahaha* **** **
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Zorro Zorro:
    ********** ****** ********* hahahaha* ***** **
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ****** ******* ********* *** *** ***** **** **** ***** ******* ***** *** hahahaha **** *** ****** *** ***** ****** ***** ***** ****** ***** ** ** ** ****** ***** ***** ******* hahahaha** ********* ***** ******
    +1
  • Zorro Zorro:
    ***** hahahaha ********** *** *** ***** hahahaha ********** ***** ***** hahahaha*** hahahaha**** **********
    Zorro Zorro: ***** hahahaha ********** *** *** ***** hahahaha ********** ***** ***** hahahaha***...