Köfteci Kush Günlüğüm (GÜNCEL)

GROWDER.06

Yeni üye
Arkadaşlarım abiler merhaba ,öncelikle Daha önce hiç grow deneyimim olmadı yaklaşık olarak 1 buçuk ay önce köfteci marihuanna tohumlarını ümitsiz bir şekilde Çatlatmadan toprağa Gömdüm 4.5 gün olmuştu henüz kellelerini göstermemişlerdi O sırada
Bulunduğum şehirde üzerine 1 haftaya yakın kar yağdı Tabiri caizse (Son cemre oluyor sanırım) Havalar da soğuktu haliyle o sırada şehir dışına gitme durumum oldu 14 gün kadar bulunduğum şehrin dışındaydım ve hiç aklıma gelmedi kar yağdığı için Ümidimi keşmiştim psikolojik olarak tabi 14 günün ardından şehrime geldiğimde şaşkın bir tavırla bu durumun içindeydim ;

12.04.2020

Ölmemesini yad ederek ona güzel enerjimi yolluyorum tabi bir elimde kahve birlikte bakışıyoruz güzel sözler sarfederek ilgileniyorum falan ....

21.04.2020

https://imgyukle.com/i/rWtVMP

Suyu biraz fazla kaçırmışım tecrübesizlik
O sorunu da yanları delik olmayan kovaların yanlarından delerek buldum ve bitkinin toprağının hava almasını sağladım ve biraz daha toparlandı... Toparlanma evresinin sonrasında Ediz ve mrs.420 nin tavsiyeleri üzerine 2,5 litrelik pet şişelerin altını kestim toprağın biraz içine soktum
Amaç ; bitkinin nemli kalmasıydı sonuçta daha bebek bitkiler köklerinden değil de yapraklarından besleniyorlar buradan arkadaşlara teşekkürler ...

03.05.2020

Bitkilerin durumu bu şekilde
İstediğim gibi ilerliyorlar ve gözlemliyorum
Toprağım anne toprağı içerisinde büyüme evresindeki gübreler vardı artı olarak (yumurta kabuğu. Kabuğu kırıp sirkeli suda beklettim tepkimeye girerek minik kabarcıklar yaptı sonra Güzelce yıkadım ve süzdüm ) işlevini yitirince Biobizz in outdoor 3 lü setini aldım 01.05.2020 ve biobizz fish mix
vermeye başladım takvimin 0,5 ml altında olarak ...

10.05.2020 Bugün itibari ile güncel durumları..

11.05.2020 (TOPPİNG)

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine sativa olan ve 3. Boğunumu atan bitkime toping işlemini yaptım...
(3.boğumdan sonra topping yapıldığına dair araştırmamı da yapmıştım)

22.05.2020
(GÜNCEL DURUMLARI)

12.06.2020

Arkadaşlar bodur olan bitkiye 2 kere topping yaptım şu anda 4 tane ana sömek oluşturdum
Böyle bırakmayı düşünüyorum diğer bitki için de aynı şekilde 4 ana dal bırakmayı düşünüyorum (mainlining uyguladım)
Balkonum Çok uzun süre ışık almıyor bitkiler bu durumda gübreye ve suya gelince ikisine 1,5 litre suyu bölüştürüyorum bodur olanın saksısı daha büyük olduğu için daha fazla suya ihtiyaç duyuyor zaten yavaş yavaş suyu verirken saksının altındaki delikte su çıkana kadar döküyorum ve 1,5 litrenin içine 3ml fish mix koyuyorum 2 bitki için tavsiyelerinize ve önerilerinize açığım arkadaşlar

23.06.2020 (GÜNCEL)

04.07.2020 (Bitkilerin yapraklarını birazcık kırptık indica olanın gövdesini çektim sizce dişi mi erkek mi yoksa henüz erken teşhis mi arkadaşlar
Böcek popülasyonundan dolayı cannacure spray aldım onu sıkıyorum bitki başına 750 ml su ve 2,5 ml biobizz fish mix 1 ml Biobizz bio bloom veriyorum Tahmini çiçeklenmeye ne zaman girer ne zaman hasat alıp da içerim bir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar ...

14.07.2020(GÜNCEL)
Bu gün itibari ile biobiz fish mix (3ml)- biobizz bio bloom (1ml) adCalMagxtra (1ml)-cannaboost (1ml) olarak 1,5 Litre suya karıştırdım ve bebeğime verdim çiçeklenme başlangıcında bud candy ekleyeceğim 1-2 hafta sonrasında da big bud ve topmax ı gübreli suyuma eklemeyi düşünüyorum zaten overdrive da var köşede duruyor kızıma spider mite dadandı ( spider plant) ilacını aldım sprayledim 2 gün oluyor şu anda gözle görülür bir şey yok eski kalıntıları duruyor...

05.08.2020(GÜNCEL)
Spider mite saldırısı daha bitmedi onun için ilaç kullanıyorum mite la tamamen
çıkmıyor yaprakları gözlemliyorum tamamen kurtulmuş değilim ustaların yardımlarını bekliyorum .. 3-4 gün önce bitkime flush yaptım toprağı temizlemek için Yaprak uçlarında küçük kıvrılmalar mevcut Nitrojen fazlalığından olduğunu düşünüyorum
Gübrelerim cannabost L/1ml biobizz bio bloom L/1 ml , Biobizz fish mix L/ 3ml ,sensi calmag xtra L/ 0.3 ml, Şeklinde veriyorum (güneş alma süresi 3 saate düştü)
Birçok grower Sağlıklı olması için calmag i bu şekilde tutuyor yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum ... iyi formlar !

10.08.2020(GÜNCEL)
Daha verimli güneş alması için kızımı birazcık kırptım Fotoğraflar aşşağıdadır ...

06.09.2020 (GÜNCEL)

Ufaktan kendini göstermeye başladı kızım
Eminim ki sağlam bir genetiğin tohumuydu
Konuyu iki haftada bir güncelleyeceğim ...

23.09.2020 (GÜNCEL)
Çiçeğe gireli tam 17 gün oldu gelişimi bana biraz yavaş gibi geldi ıdk emin değilim şimdilik herhangi bir sorun yok spider mite sorununu 10 günde bir sprey yaparak çözüyorum ama bitkim çiçeklenme döneminde olduğu için pistillerine zarar veriyor yapmazsam da mite başlıyor ne yapacağımdan pek emin değilim toplamda 3,5 saat güneş alıyor 9:30 dan 13:00 e kadar
Kullandığım gübreler ;
canna boost L/1,5 ml
Adv Big bud L/1,5 ml
Adv Bud candy L/1ml
Biobizz bio bloom L/0.5 ml
Bio bloom u çıkartma kararı aldım haftaya gübrelemeyi yarım doz arttıracağım .geçen hafta biobizz top max de gübrelerime dahildi fakat okuduğum @Ripley'sOG abimin makalesinde top max ve big bud un aynı işlevi gördüğünü, big bud un top max e göre daha kaliteli bir ürün olduğunu ve ikisinin beraber kullanımında toprakta oksitlenme yapacağını öğrenmiş oldum ve kullanmayı kestim. Bud yapacak yaprakları arkadaşım budamada kesti ve kızım tribe girdi hasat olarak da düşüş gösterecek ve birkaç hafta geç hasat alacağım bunun bilincindeyim.
Temennim kızımı tribe sokmadan en iyi şekilde hasata doğru gitmek hasat için henüz 2 ay gibi bir süre var sanırsam
EĞİTİMLER ;
Main-Lining
Low stress training
Topping

RESİMLER AŞŞAĞIDA EKTEDİR ...
23.09.2020

TÜM DOSTLARA İYİ FORMLAR SAĞLICAKLA KALIN .. :)

Son düzenleme:

GROWDER.06

Yeni üye
Cvp: Köfteci Kush Günlüğüm

Sulayalı 2 gün oluyor toprağın altı nemli bu sabah da baktım su eksikliği yok kardeşim ...

Mylek1

Yeni üye
Cvp: Köfteci Kush Günlüğüm

Dostum aynı dönemde benimde attıgım köfteciler var. Benim bitkiler kat ve kat daha büyük. Bu bebeler güneş ışığını seviyor. Sıcak olucak diye korkma güneş altına koy. Gübreli toprak al tarımcıdan ve berlitle karıstır topragı. Azot fosfor barındıran sıvı gübre al haftada 1 onunla sula. PH ölçer ve Ph düşürücü al 6.6 da ver suyu. Saksılarında yanlardan hava alsın. Gerekirse yanlardan del. Outdoor da başka hiç bir şey yapmana gerek yok bol hasıtlatlar

GROWDER.06

Yeni üye
Mylek1 ;
Öncelikle Yorumun için teşekkür ederim.
Bulunduğu ,iklim ,toprak ,güneş, havadaki nem , ve bir çok etken var büyümelerinde genetik vs de etkiliyor perlit Ve toprak alamadım bunun yerine toprağın içinde olan taşların işlevini göstereceğine inanıyorum gübreye gelince fish mix kullandığımı belirttim onun yanına datrox un da tavsiyesi üzerine sıvı solucan gübresi almayı aklıma yer ettim sana da tavsiye ediyorum ph ölçerim var ama kalibrasyonunu tam yapamadım sanırım bunun için de marketten su aldım geçen gün 7.88 ph lı bir su ph metrem 7,6 gibi bir rakam gösterdi ona göre  gübreyi karıştırıp veriyorum da ph düşürücü olarak bir litrelik suya 2-3 damla kadar limon sıkıyorum dengeliyor ...

TOPPİNG işlemini yaptım GÜNCEL !

Kankam bitkilerinin ikisi de dişi erkek olsalar bu zamana kadar taştaşları çoktan çıkmıştı. Cılız kalmalarının sebebi de muhtemelen toppingi çok erken yapmış olman 3. boğumu görür görmez vurmuşsun garibanların kellelerini :D 4-5 boğum çıktıktan sonra 3. boğumdan vuruyolar genelde kelleleri bitkinin biraz gelişmesine izin veriyolar yani kaldı ki ilk çıkan en alttaki tek yapraklar sayılmaz genelde. Saksıların altındaki tabakları bir an önce kaldır altlarından onların olmaması gerekiyo 10 bilemedin 15 dakkadan fazla dolu şekilde tutma altlarında yoksa saksının dibindeki toprak kurumaz kökler nefes alamaz çürür giderler valla. İyi growlar bol hasatlar

GROWDER.06

Yeni üye
Evet haklısın toping ve mainlining i sativa bitki için biraz erken bir dönemde yaptım ve mart ayında ekmiştim zaten acemiliğime veriyorum .. balkon full güneş almıyor ve bu sorunların ana kaynağı. suyunu bugün verdim saksı yanlarından delik Oradan alabildiğince hava alıyorlar ama ne kadar yeterli onu bilmiyorum tabi

Evet haklısın toping ve mainlining i sativa bitki için biraz erken bir dönemde yaptım ve mart ayında ekmiştim zaten acemiliğime veriyorum .. balkon full güneş almıyor ve bu sorunların ana kaynağı. suyunu bugün verdim saksı yanlarından delik Oradan alabildiğince hava alıyorlar ama ne kadar yeterli onu bilmiyorum tabi
Hava alıp almaması mühim değil önemli olan fazlalık suyun saksının dibinde birikmeyip tahliye olması yoksa çürür kökler. Saksının dibi delikse ve aşağıda su birikmezse zaten senin havalandırma yapmana gerek kalmadan kökler hava alır. Güneşi o kadar dert etme mayıstan ekime kadar en verimli güneş ışınları 10-17 arası o saatler arasında alması yeterli senin zaten 15:30a kadar alıyomuş akmasa da damlar :d

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********