Küf

AlqoSt

Üye
1.2 güne toprak kuruyunca karanliga alıp kesicem tepe kellenin içinde küf oluşmuş fotografta basladigi yer belli ordan itibaren kestim başka yapmam gereken birşey var mı şimdi veya kuruturken.
Kurumada baska bitkilerimde var bulaşır mı

Kabin içi nem ısıtıcıdan dolayı 35 lerde vantilator calisiyor ama saksıya vuruyor ruzgarı.havalandirmalar full calisiyor

pudingov

Üye
Küflüleri ayrı yerde kurutman mantık olarakta en güzeli olacaktır kanka , içilir mi diye sorarsan eğer bende de aynı şekilde var ben içicem :):)

AlqoSt

Üye
Fazla yok kanka ana kellenin tepesinden 1 sigara kadar kayıp var tabi ilerlemezse fanı someklere vuracak sekilde ayarladım küflü kisim kuruyunca kubarlik yapraklara karistiricam

AlqoSt

Üye
Yakaladığım 2 hafif küflü dalı güvenlik payıda vererek budadım.
Arada temiz gorunen yerlerden ayikladim kuruttum tadina bakicam fazla ileri seviye değildi sanirim küf

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka benim basima hic gelmedi ama teorik olarak bildigim, küflü sömekleri sert rüzgara maruz birakmak.Yani vantinin önüne koy ve sert rüzgar ver. Tabiki sömeklerde cok kuruyacak, ama bunu kürleme kavanozunda tekrar nemlendirebilirsim, küflü cigarayi icme kanka. Icersen küf bakterilerini cigerlerine cekeceksin.

Shammy

Kıdemli Üye
Kanka kufluleri kes kalanları küflü olan bitkiyi ayrı kurut kuruduktan sonra içine silika jel koy küf ilerlemez. Bu dalı kuruturken mümkün olduğu kadar nemi düşürmeye calis yada somekleri bir kavanoza koyup içine bol miktarda silika jel koy o şekilde kurusun küflenme ilerlemez...

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçeği güneşe koymak küfü giderir uv ışınları küfleri öldürür ve küfün en sevdiği ortam bemli ortamdır az nem az küf demektir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sıkı sömekli genetiklerin sömek aralarında biriken nem sebep olur buna genelde ben bu yüzden bloom 10. Günden sonra nem makinesini iptal ederim zaten ortam %40-60 nemli oluyor genelde

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **