Kırmızımsı fan yaprak dalı nedir?

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar çok konu açmayı sevmiyorum ama bazen kitlendiğim durumlarda sizlerin bilgisiyle beraber sonuca ulaşıyorum ulaşıyoruz.4. haftaya girdiğim 23.gündür çiçeklenmede olan photo bitkimin her sömeklerinin hepsinde en üst fan yapraklarının 1tanesı bu şekilde fan dal kısmı kırmızımsı biraz araştırma yaptım ama tam nokta atışı sorunu bulamadım.

sıcaklık:25-27
nem 45-50
ısık:cooltube 600w lumatek hps 50cm

Bu ilk fotodaki bitkimin yaprakları 4-5 gün önce eridi sadece 1 sömek yapraklarında var.Böcek vs sorunu yok.

higthead

Jolly Green
Sorumuzun cevabını buldum ama burda kırmızı yaprak dalı sorunu ya fazla ışık yakınlığı , besin eksikliği , sıcaklık dalgalanmaları gıbı bır cok konudan bahsetmiş.

sıcaklık dalgalanması pek yaşamıyorum.
besin eksikliği olsa yapraklarım soluk olur.
Geriye bir tek
Fazla ışık yakınlığı kalıyor evet 600w hps 50 cm yakın tutuyorum ama ne pençe nede ışık yanığım var anlamış değilim hangisi?

Organik

Kıdemli Üye
Kankam problem teşkil etmez genetiklede alakalı olabilir bu durum çoğu zaman yaşıyorum fakat ne büyümede yada herhangi bir hastalık belirtisi yaşıyorum sorun etme yani sağlıklıysa bitkin devamm :) Ama ben şahsen calmag eksikliği gibi düşünüyorum bunu ama doğal yöntem uyguluyorum yumurta kaynatıp suyunu vermek gibi fakat bu tamamen ne çözüm oldugunu gördüm nede başka bişey piskolojikman rahatlatıyorum kendimi diyelim :D :D

higthead

Jolly Green
Kankam problem teşkil etmez genetiklede alakalı olabilir bu durum çoğu zaman yaşıyorum fakat ne büyümede yada herhangi bir hastalık belirtisi yaşıyorum sorun etme yani sağlıklıysa bitkin devamm :) Ama ben şahsen calmag eksikliği gibi düşünüyorum bunu ama doğal yöntem uyguluyorum yumurta kaynatıp suyunu vermek gibi fakat bu tamamen ne çözüm oldugunu gördüm nede başka bişey piskolojikman rahatlatıyorum kendimi diyelim :D :D

Evet bende calmag ilk belirtisi okudum yabancı forumlarda ama genel olarak yapraklarda sorun yoksa takılmayın yazıyor içim rahatladı yarın boş sulamam var cal mag ekliyeyim biraz.

Peki 1. fotodaki erime nedir bir ara nem çok düştü ondan mı oldu acaba?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    kkush kkush: *** **** ******* ****