Kızımın genel durumu

Polarize

Yeni üye
Selam dostlar,

Haziran başında ektiğim ve cam kenarında yetiştirdiğim kızım temmuz sonu gibi çiçeklenmeye girdi. Toprağım all mix ve son 1 aydır biobizz bloom gübre veriyorum. 4-5 günde bir 1.5lt su veriyorum. Sizce durumu nasıl? Sömekleri daha şişer mi?
Ekim sonu gibi hasat almak istiyordum ama malum havalardan dolayı daha geçe de sarkabilir gibi duruyor.

Yesil888

Ordinaryüs
Daha sömekler cok kücük kanka, seker yapraklari bile trikom yapmamis su anda, sabret, evet sömeklerin dahada siser, eger fosfor ve potasyum gübresi verirsen. Tabiki isikta cok önemli.

Polarize

Yeni üye
Daha sömekler cok kücük kanka, seker yapraklari bile trikom yapmamis su anda, sabret, evet sömeklerin dahada siser, eger fosfor ve potasyum gübresi verirsen. Tabiki isikta cok önemli.
Biobizz bloom dışında ne verebilirim peki? Yumurta kabuğu ve muz kabuğundan yaptığım gübreyi de veriyorum son 3-4 sulamadır

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka muz kabugu cok iyi ,potasyum deposudur. Hazir gübreye para vermek istemiyorsan PK 13/14 gibi 100 gr kadar balik icini 10-12 gün kadar 5 lt suda beklet, süz ve ver kiza.Balik fosfor deposudur. Yumurta kabuguda cok iyi, kalsiyum.Ama kalsiyumu abartma.

Son düzenleme:
Kanka, ben bu bitkinin ihtiyaci olan bütün ana ve iz elementleri biliyorum. Zaten gübre semasina uymam, yapraklar ile konusuyorum. Ona göre gübreleme yapiyorum. @Uranyum Kamil
En mantiklisi oranlar degisiyor. ayni genetik ayni ortam da olmasina ragmen bitkiler farkli olabiliyor. Standart tablolar benim gibi yeni yeni bitkiyi taniyanlar icin :) yaprak dilini ogrenioz yavas yavaş.
Tecrübeliler tecrubesizlerin olaylara bakis acisini degistirio forumun en buyuk degeri. 16 gunde 4 autodan 2 si cicge girdi mesela umarim genetiktendir :) https://ibb.co/2YXsQKq
https://ibb.co/HNJRvCZ bunlar benim ufakliklar 7 lt saksilarda. :)

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka masallah, daha cicekte degil bu kizlar, o gördügün pistiller calyx si pistilleri, yani disilik organi. 16. günde diyorsun, kelle ucur kanka.

Kelle ucur kizlar strese girsin cicege girmeside biraz gecikir, daha iyi veg olur.
Kanka valla elim gitmio :)) autoya hic yapmadım.
pistil gosterince ben ön cicege girdi diyorum hatali mi ? Nezmn cicege girdiğini anliyoruz.
Benim Mantikta su sekilde photo yaparken 12 12 ye almadan disilik organi gostermio autoda da pistil geldi mi on ciceklenme donemi geldi diyorum.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka valla elim gitmio :)) autoya hic yapmadım.
pistil gosterince ben ön cicege girdi diyorum hatali mi ? Nezmn cicege girdiğini anliyoruz.
Benim Mantikta su sekilde photo yaparken 12 12 ye almadan disilik organi gostermio autoda da pistil geldi mi on ciceklenme donemi geldi diyorum.
En üst yapraklarin arasinda pistil görünce iste o zaman cicege girmistir. Güven bana ucur kelleri. Cok daha iyi hasat alirsin. Hatta cicege girdikten sonra super cropping yap, hasatin iki misline cikar. Super cropping ne oldugunu bilmiyorsan, yaz youtube ye "cannabis super cropping" diye cikan videolari seyret. Ayarlardan alt yazi seceneklerini ac Türkce yap. Türkce alt yazili izlersin.

En üst yapraklarin arasinda pistil görünce iste o zaman cicege girmistir. Güven bana ucur kelleri. Cok daha iyi hasat alirsin. Hatta cicege girdikten sonra super cropping yap, hasatin iki misline cikar. Super cropping ne oldugunu bilmiyorsan, yaz youtube ye "cannabis super cropping" diye cikan videolari seyret. Ayarlardan alt yazi seceneklerini ac Türkce yap. Türkce alt yazili izlersin.
Aksam gideyim kabine bi alici gözle tekrar bakayim :) eyvlhh saolasin destekler icin.

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Super cropping bir dal kirma teknigi, iyice anlamadan yapma.En önemlisi dis kabuga zarar vermiyeceksin, sadece ic lifleri kiracaksin. Ilk resim dali kirdigim yer, bu bir kelle idi, sonraki resime bak buda kirdiktan sonra nasil oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 18306
Ekli dosyayı görüntüle 18307
Peki super cropping yapmanın zaman aralığı nedir ? Işık döngüsünü 12-12 ye çekeli 3 gün oldu tam olarak çiçeğe girmedi henüz daha önce mi yapılmalı veya çiçeğe girdinten sonra yapılır mı

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka su anda yap. Bitkin daha gelisecek ve yaptigin super cok iyi olur. Hasata son 2 hafta kalana kadar yapabilirsin, ama ne kadar gec o kadar az gelisme.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka cok uzayan giden dallara yap, bu teknigin bir amacida bitkinin dallarini yaklasik ayni boya getirerek her tarafin iyi isik almasi.Bitkinin durumuna göre sen karar ver.

Son düzenleme:

balujoe

Kıdemli Üye
Tam olarak o şekile getirme amaçlı eşitlemiştim üstleri iyi yapmışım içgüdüsel :D teşekkürler kanka dumanın bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ** **
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha *** * ********** *** hahahaha * ***** ********** ** ******* ****** ********** hahahaha* *******
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ** *** ********** ********** ********** ***** ****** ****** ****** ******* ****** ****** *** **** ********* *** ****** **** **** * *** * *****
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* *** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** ******* *** *** **** *** ***** ****** ****** ********** ***** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* *** hahahaha** *****
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ****** ******* ** *** ********* **** **** ******* ****** ********* *********
  • H Heisenberg01:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** **** **** ** ****** **** **** **** ** *** ********* ****** ***** hahahaha ****** hahahaha ****** *** **
  • köksalbaba köksalbaba:
    hahahaha **** ****** ******* ******* ***** ****** ********* ** ** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*** ******* ***
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ******* ***** ******** ***** ****** ** **** **** ** ****** **** **** **** ** *** ********* ****** ***** hahahaha ****** hahahaha ****** *** **
    E ErdemRS6: **