Kızımın yaprakları kalmadı

mr.peops

Üye
Kankalar yardıma ihtiyacım var 3 kızım var bloom evresinin 6. Haftadayız 2 kızımda sorun yok fakat birisinde durum kritik gibi duruyor yapraklar sararıp düşmeye başladı genellikle fan yaprakları ,  sömekler sağlıklı duruyor sömeklerdeki yapraklarda iyi fakat geri kalan yapraklar sararıp düşüyor 

Sistem: 500w cob led 
Toprak: kaliteli torf ve perlit
Gübre : biobizz indoor set (grow,bloom,topmax)

Sulama aralığı : 4 gün
Saksı litre : hasta olan bitkinin 12 

Kullanılan su: dağlardan gelen doğal kaynak suyu (çeşme değil , sürekli akıyor)

https://imgur.com/gallery/dXQBpt8

Forumda dolandım ama teşhis koymada zorlanıyorum hata yapmak istemiyorum yardım edebilicek kankalar şimdiden teşekkür ederim. iyi keyifler diliyorum şu sıkıntıyı çözersek bende keyiflenicem

cannabis16

Ordinaryüs
imgur da fotoğrafın altına yorumda bulunanlardan biri yetersiz ışık demiş,diğeri çok sulama demiş,bir diğeri bence sorun yok demiş..
ben de diyorum ki,bitkin ışık yetersizliğinden uzamış durmuş,bitkiyi ışık olarak doyuramamışsın.bloom evresinde ise deli gibi ışık ve besine ihtiyaç var..ihtiyacı olan besini de bulamamış..bitkin başlamış fan yapraklarındaki besini emmeye..gerçi bloom evresinin sonlarında bunu hemen her cannabis yapar..senin bitkinde belki budamadan belki yetersiz ışıktan dolayı dallanamamadan kaynaklı az yaprak kaldığından ,onları da kaybedince ister istemez bitkim ölüyor moduna girmişsin..
  şimdi bloom evresi bitkinin ölüme doğru gidişatıdır,diğer tüm yaprakları öteler ve direk tohum üretimine gider..polenleşmemişse de THC ve bud üretir..bitki zaten kendi kendini öldürür çiçeklenme evresi sonunda..
şimdi sen ne yapabilirsin dersen ;; bu evrede gübreye yüklensen flusha yaklaşmış gibi duruyor bitki olmayacak..ışığı artırıp kendi kendine fazla besin üretmesini sağlamaya çalışsan zaten pek bi yaprağı da kalmamış..en iyisi kendi haline bırak..o kendini öldürmeden önce hasat etmeye bak.

mr.peops

Üye
Cvp: Kızımın yaprakları kalmadı

cannabis16' Alıntı:
imgur da fotoğrafın altına yorumda bulunanlardan biri yetersiz ışık demiş,diğeri çok sulama demiş,bir diğeri bence sorun yok demiş..
ben de diyorum ki,bitkin ışık yetersizliğinden uzamış durmuş,bitkiyi ışık olarak doyuramamışsın.bloom evresinde ise deli gibi ışık ve besine ihtiyaç var..ihtiyacı olan besini de bulamamış..bitkin başlamış fan yapraklarındaki besini emmeye..gerçi bloom evresinin sonlarında bunu hemen her cannabis yapar..senin bitkinde belki budamadan belki yetersiz ışıktan dolayı dallanamamadan kaynaklı az yaprak kaldığından ,onları da kaybedince ister istemez bitkim ölüyor moduna girmişsin..
  şimdi bloom evresi bitkinin ölüme doğru gidişatıdır,diğer tüm yaprakları öteler ve direk tohum üretimine gider..polenleşmemişse de THC ve bud üretir..bitki zaten kendi kendini öldürür çiçeklenme evresi sonunda..
şimdi sen ne yapabilirsin dersen ;; bu evrede gübreye yüklensen flusha yaklaşmış gibi duruyor bitki olmayacak..ışığı artırıp kendi kendine fazla besin üretmesini sağlamaya çalışsan zaten pek bi yaprağı da kalmamış..en iyisi kendi haline bırak..o kendini öldürmeden önce hasat etmeye bak.

kanka doğru diyosun 3 farklı sonuca varmışlar adamlar hepside birbirinden farklı mikroskopla baktığımda trikomlar daha yeni rakı beyazına dönüşmeye başladı yarısından fazlası şeffaf hala benim tahminimce 2 haftaya yakın bi süre var hasata,  bu sürede yaprak olmadağı için kendi kendini imha etmesinden tedirginim

cannabis16

Ordinaryüs

mr.peops' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

kanka doğru diyosun 3 farklı sonuca varmışlar adamlar hepside birbirinden farklı mikroskopla baktığımda trikomlar daha yeni rakı beyazına dönüşmeye başladı yarısından fazlası şeffaf hala benim tahminimce 2 haftaya yakın bi süre var hasata,  bu sürede yaprak olmadağı için kendi kendini imha etmesinden tedirginim

bence flush falan atma bitkiye,flush edilebilecek halde değil..diğer bitkilerini nasıl suluyorsan o şekil sula.gübreli-gübresiz farketmez..iş işten geçmiş zaten,bu saatten sonra gübreyle belini doğrultamaz bitki..ripen evresine girmiş,gübreyi pek iplemez atık..bu sararmalar budların içindeki sugar yaprakçıklara varınca kes hemen apar topar.benim bitkim olsa ben öyle yapardım

mr.peops

Üye

jingamin' Alıntı:
Yaprakları kalmamış çünkü nitrojen vermemişsin. Toprakta azot kalmamış yani.

Kanka biobizz indoor set kullanıyorum gübre olarak grow gübresi azot ağırlıklı diye biliyorum ayrıca sıvı solucan gübreside takviye yapıyorum ara ara  diğer 2 kız gayet sağlıklı dediğim gibi  aynı kovadaki suyu paylaştırıyorum biri içer diyeri içmez mi :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ****** ****** ******* ***** hahahaha* ****** **** ** ******* **** ** ** ******* ***** ***** ***** ***** ********* ********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    +1
  • needrich10 needrich10:
  • kkush kkush:
  • needrich10 needrich10:
    **** **** ***** ********** ******** **** ** ******* *** * ** ******* **********
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ********* ********* ********** hahahaha*
  • G gardastohumlazim:
    *** * ********** ** ***** **
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha* **** hahahaha* ** **** ******* ********** ******** ** ***** ********* *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ****** **** ****** ** ********* ********* ******** ********** ****** ***** *** ******** ******
  • kkush kkush:
    +2
  • kkush kkush:
    +2
  • G gardastohumlazim:
    ***** ***** **** hahahaha*** *****
  • kkush kkush:
    **** ****** hahahaha ********** hahahaha** ***** ******* ********
  • kkush kkush:
    +2
  • needrich10 needrich10:
    ****** * ***** ******* ****** ******* ********* ***** hahahahahahahaha **** ********** ******
  • needrich10 needrich10:
  • kkush kkush:
    ********* ****** ****** hahahaha* * ***** ******* ****** ******* ********* ***** hahahaha***
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ** ** ******** **** ** ******* *** ** **** ********* ********** **********