Kızımın yaprakları ne demeye çalışıyor?

kaleli

Yeni üye
Kızlarım 4. haftasındalar ve auto'lar, bir kaç gündür yapraklar kendini böyle şekillere sokmaya başladı, bir kaç tahminim var ama emin olamadım tecrübeleri kankalar da fikir yürütse sevinirim.

Öncelikle sularını 300ml civarı veriyordum en son 500ml vermeye başladım, bu arada çeşme suyu veriyorum, türlü türlü gübresini internetteki cetvele göre veriyorum aşağı yukarı, aynı şekilde kalsiyumunu falan da veriyorum. Çadırda büyüyorlar, pervane havalandırma falan var. Siz yine duruma göre sorabilirsiniz tabi, resim resim sorayım:

5adb58ff-5570-4308-9f9f-c003b603a1f2.jpg9b965295-01d3-4c70-8e27-8a750a848686.jpg
Bu kızım auto lemon haze, bir kaç gündür özellikle üstteki genç yaprakları böyle kıvrılmaya başladı, birinin de ucu sararmış, ışığın gücünü yükseltmiştim biraz (ışık led), ışıktandır diye düşünüp kıstım ışığını ama başka bir şey demeye çalışıyor olabilir mi?

6f18f7ea-542b-4c02-b55f-85cd28d45e4e.jpgf8ad68bc-c01a-47c4-82ef-ab13716f9aba.jpg
Bu kızım da auto blue dream, bunun da şekilde alt yaprakları inceden kıvrılıyor ve kuruyor resimdeki gibi, değişik sarı lekeler de mevcut, ne demeye çalıştığını anlayamadım bile.

7adff1e0-e586-455c-a1b7-70554f68115e.jpg
bu da auto blue dream, bu genel olarak sağlıklı duruyor ama böyle sarı sarı lekeler atmaya başladı, kalsiyumdan desem zaten yeterince veriyorum anlayamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum kankalar.

Yaprakların salması aşırı sulama diye düşünüyorum kardeşim yaprakta ki sararmada uçlarındaysa besin eksikliğinden değil de fazlalığından olabilir.
Suyunu azalt, gübreyide cetvelin bir iki tık altında tutarak ver. Yani bitki istedikçe versen daha iyi olur

Kanka saksının altından drenaj deliklerinden 1 veya 1.5 çay bardağı su akacak şekilde sulama yap sulama yapman gereken miktarıda öğrenirsin bence az suluyorsun saksı altında gübre birikebilir çeşme suyu veriyormuşsun ph ayarlaman lazım ph ayarlamadığın için bile bitki besinleri almakta zorlanabilir kaç günde suluyorsun bilmiyorum ama havalar soğuk toptağın üstü seni yanıltabilir en az 2.5 3 gün bekle kökler iyice su arasın saksı boyutuna göre ve gübreleride arkadaşların dediği gibi besin tablosunun bende bı tık altını veriyorum bence bunlara dikkat edip bir boş sulamanda suyu biraz fazla verip yarım flush gibi yaparsan bitkin daha sağlıklı olur

Yaprak ucu sararması ve yaprakların kıvrılması aşırı sıcaklık demek. Eğer yapraklar bide aşağı doğru eğilmişse ya çok suluyorsun yada çok az suluyorsun.

saksı 11 litre, 3-4 günde bir 300-500 ml çeşme suyu veriyorum
Az suluyorsun dostum bu bitkiler en az iki sulamada bir drenaj olması lazım silasim da dedi gibi ph dalgalanması az suladin için saksının alt tarafin da tuzlanma oluyor ve besin yanığına kadar gider bence tabi daha tecrübeli dostlar var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • L lityum:
  • Madkusa Madkusa:
    ****** **
  • L lityum:
    +1
  • L lityum:
    **** ******* hahahaha **
    ****** ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ***** *** ******
    *** ******** hahahaha***
  • L lityum:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ******** * **** hahahaha ******* *** * **** hahahaha**** ***** ***** hahahaha* *** ********* ********* *** ****** ****** **** ****** **** hahahaha****
  • L lityum:
    * ***** *** ***** hahahahahahahaha****** **** **** *** ****** ********* ******** ******** ******* ********* ** ******* **** *** hahahaha** ******* *********
  • Madkusa Madkusa:
    **** ***** **** ******* ******** ***** **** ****** ***** ***** ****** ***** ***** ****** ********* ******** *** ** *******
  • Madkusa Madkusa:
    ***** * ** hahahaha* ****** ********** ********** ******* **** ****** ******
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • L lityum:
  • L lityum:
    hahahaha ******** ***
  • Madkusa Madkusa:
    hahahaha** ***** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ****** ******* *** hahahaha ** ********* ****** ****** *** ****** **** ****** ******** *** *** **** hahahaha* ******* ******** ********** ****** ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
  • Madkusa Madkusa:
    **** **** ** ***** *** ****** ****** ****** ****** ********* *** ***** ***** ***** ***** ******* ****** ** *** ******* ** hahahaha*
  • Madkusa Madkusa:
    ** *
  • Narkotik Narkotik:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********* ****** **** ******
  • Narkotik Narkotik:
    ** ********* ********** hahahaha* ** ******
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ******* ***** *****